Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kistesó vállalása előtti...

A kistesó vállalása előtti 180 nap munkával kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Tervezzük a kistesót, viszont nem kérek a gyesből, megyek vissza dolgozni. Úgy tudom, hogy a 180 napnak meg kell lenni szabival együtt. De ezt hogyan számolják? A szabim ugye 8 órás, az két hónap lesz. Utána ha visszamegyek még hány hónapot kell konkrétan dolgoznom? Úgy értem, hogy munkanapra vonatkozik a 180 nap? És ha 6 órában megyek vissza, akkor ez hosszabb lesz? Vagy akkor is csak a munkanap számít mindegy, hogy az 8 vagy 6 órás? Volt két vetélésem már, így nem sokáig akarnék dolgozni ha kiderül, hogy újra sikerül a baba, de ha csak pl 1 hónap hiányozna hogy maximum nélküli tgyást kapjak, akkor megoldanám valahogy. Ezért kérdezem. Tapasztalatok? Köszönöm!
2011. okt. 4. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mennyi órát dolgozol, bérezett napnak számít. Annak számít a szabadságod, és a munka alatti hétvégék és munkaszüneti napok is. Plusz ha betegszabadságra mégy (veszélyeztetett terhesként nincs) az is bérezett napnak számít.

Igy összesen nem egészen 6 hónap kell a maximum nélküli tgyáshoz.

2011. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem 365 nap kell? A 180 régebben volt.
2011. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én úgy tudom, hogy a 365 nap az a biztosításban eltöltött napok száma, de gyed alatt is biztosítva vagyunk, tehát az meg van. Én úgy értelmezem, hogy aki első gyerkőcnél előtte nem dolgozott, az nincs biztosítva, így erre (is) vonatkozik a 365 nap. A 180 munkában töltött nap, az 180.


Elsőnek: akkor ebből a szempontból mindegy, hogy 6 vagy 8 órában dolgozom, igaz? Max a tgyás nem lesz mindegy, amit majd kapok a bérem után... Jól gondolom?

2011. okt. 6. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindegy, hogy 4 6 vagy 8 órában dolgozol, mindegyik munkanapnak számít.


Második, amiről mi beszélünk az bérezett nap, amiről te, az biztosításban töltött nap.

A bérezett nap olyan nap, amikor olyan jövedelmet kaptál, amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot, a biztosításban töltött nap meg minden olyan nap, amikor élő biztosítotti jogviszonyod van.

Nem tévesztendő össze a kettő:)

2011. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, oké, értem. Csak az zavart meg, hogy a kérdező nem írta ki, mihez kell neki a 180 nap.
2011. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak a komment utolsó sorában derült ki, hogy mire is kérdezi:D
2011. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Off:Az első válaszolótól kérdeznék.Ugyanebben a cipőben járok mint a kérdező,ezért ha jól értelmezem a válaszod, ha egy héten öt napot dolgozok,az hét napnak kell vegyem?S ennyivel kevesebb a 180 nap,ugye?(Valahol én is így gondoltam,hogy így lehet,mivel a szabadnap a munkanap után jár.)Köszi a válaszod előre is.
2011. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Te értelmezed jól. Ha heti 5 napot dolgozol, (a legtöbb helyen ennyi a törvényes munkaidő) akkor is 7 nap vagy biztosított. Ha jan 1-dec 31-ig dolgozol, akkor az 365 nap, és ne vonogatják, hogy akkor havi 8 nap hétvége, az 96 nap mínusz/év. Akkor te az egész év minden napján biztosított voltál/bérezték.
2011. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok: pontosan, ahogy írtad, és ahogy az előttem válaszoló írta.


Ha dolgozol augusztus 1-31 között, az 31 nap, akkor is, ha közben volt 8 nap hétvége, plusz egy nemzeti ünnep munkaszüneti nap.

2011. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
08:48-as vagyok.Köszönöm szépen nektek.
2011. okt. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!