Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák, kismamák!...

Otthon lévő anyukák, kismamák! Amióta otthon vagytok a babával/gyerekkel, igénylitek, hogy a párotok felhívjon Titeket nap közben "csak úgy"? A korábbiakhoz képest változtak a párotokkal kapcsolatos telefonálási szokásaitok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről, fontos -e nektek, hogy napi szinten kedvességből megkérdezze, mi a helyzet otthon. És hogy más volt -e a helyzet, amíg ti is dolgoztatok.
2011. okt. 18. 09:48
1 2
 1/16 anonim válasza:

Mi a kisfiam születése előtt is beszéltünk napközben, de csak max 1* 1-2 percet, ha volt valami fontos. De pl. csak azért, hogy itt meg ott milyen idő van, ezért nem telefonálgattunk.

Amikor otthon voltam a kisfiammal, akkor napközben 1* hazacsörgött, hogy minden rendben-e, de ezt is inkább akkor, amikor még picike volt.

Most 2 éves a kisfiam, én is dolgozni járok már, ha csak nincs valami extra mondanivalónk, nem hívogatjuk egymást a munkahelyen.

2011. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sumergo ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges egymást hívogatni. Elvileg nem is lehetne nála telefon a munkahelyén, (amíg dolgoztam nálam sem,) de persze nála van, ha valami történik el lehessen érni. Nem az állandó telefonálgatástól jó egy párkapcsolat. Azért néha felhív, hogy mi újság, ha több ideje van, de nem várom el, sőt, őt ismerve ezen inkább meg szoktam lepődni.


37+1 hkm

2011. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Telefon nem fontos.

Párom egész nap vagy meetingeken ül vagy nagyobb részt az irodájában,de akkor meg konferencia hívásai vannak, így telefonálni nem igazán tudunk.


De a számítógép be van kapcsolva,és ha van pár perce mindig ír mns-en vagy skype-on, és én is neki. Így gyakorlatilag egész munkaidőben kapcsolatban vagyunk. A fontosabb dolgokat leírom neki,ő meg elolvassa amikor tudja és válaszol amikor tud.


Ez így működik - de telefonálásra esély sincsen.


Nálunk a telefonálás egyezményes jel - ha én munkaidőben telefonon hívom akkor az azt jelenti hogy óriási baj van otthon.


Hogy az igény van-e rá részre is válaszoljak - igen nagyon! Sokkal kevesebbet vagyok emberek közt amióta megvan a gyerkőc, most meg aztán különösen amióta újra babát várok, és nekem ő a fő társaság. Úgyhogy nagyon nagy igény van erre.

2011. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Engem mindig felhív a párom, ha dolgozik. Van, hogy naponta többször is. :) Amikor dolgoztam, akkor is mindig beszéltünk 1x 2x, de azért most többször. Mi ilyen telefonálós család vagyunk. :))
2011. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én nem tartom fontosnak hogy telefonáljunk. Ha valami fontos mondanivaló van,úgy is hívjuk egymást! Amúgy meg felesleges,én nem vagyok egy nagy telefonálós típus!

19hhónapos a lányom,még itthon vagyok vele,de a terhességem elejétől nem dolgozom.

2011. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mivel a férjem munkaidejének nagyrészében tárgyal, eszemben sincs felhívni. Ő is csak akkor hív, ha valami fontos mondandója van, pl. hogy ne izguljak, nem jön időben, elhúzódik egy tárgyalás, vagy hasonlók. Ha hívom, mindig haladéktalanul fölveszi a telefont, mert tudja, hogy poénból nem hívogatom, ha rácsörgök, akkor életbevágó.

Ő is teszi a dolgát a munkahelyén, én is az enyémet itthon a gyerekekkel. Beszélgetni nem telefonon szoktunk, hanem a vacsoraasztalnál a gyerekekkel együtt, illetve a fürdőkádban kettesben, miután elaludtak a kölkök.

Ha napközben beszélgetni van kedvem és nem megyünk épp sehová, akkor a barátnőmet hívom. Ő is két picivel van otthon, mint én, jól eltársalgunk. :-)

2011. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem igénylem, dolgozik, nem várom el tőle, hogy itthon járjon az esze. Azért gyakran felhív ebédszünetben, de ez nálam abszolút nem elvárás.
2011. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4 éve vagyok itthon a gyerekeimmel. Én igénylem, hogy 1 nap többször beszélgessünk, van, hogy 5 szőr is felhív. Ingyen beszélgetünk így nem számit munkahely is olyan, hogy megteheti, mert egész nap az csinál, amit akar mert portás.
2011. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem fontos. Szegeny ferjem neha hivott de akkor sem vettem fel mert nem is vettem eszre, ugy elvoltam foglalva/havazva a napi teendokkel. :)) A telefonom meg le volt halkitva mert az en kisfiam olyan ebren alvo volt, hogy megebredt volna a folyamatos telefon csorgesre. Igy sokszor este amiko raertem vegre raneztem a telefonomra es olyankor hivtam vissza a baratokat, anyumat vagy eppen azt aki hivott. Mondta is a ferjem, hogy nekem nem valo telefon mert sosem veszem fel. :) Neha ha hosszu setara mentunk delelott vagy delutan akkor bedugatam a fulembe a bluetooth-ot es felhivtam a baratnomet es jokat dumaltunk amig a kisfiam aludt a babakocsiba. En csak erre hasznaltam a telefont amig otthon voltam. :)
2011. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha ráér napközben, akkor mindig rám csörög: mi van, mit csinál a fiunk, hasonlók. Egymás között ingyen beszélünk. Ha éjjelre megy, akkor meg én hívom, ha lefektettem a legényt. Elmesélem, mit rosszalkodott, meg kap jó éjt puszit.
2011. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!