Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet kérnem ellentételezést,...

Lehet kérnem ellentételezést, ha a gyerekeim apja külföldre kíván kiköltözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 108 000 forint gyerektartást fizet 3 gyerekre (gyerekenként 36 000), "közös" megegyezés alapján. De ha nála vannak a gyerekek, akkor von le belőle.

Minden második hétvége az övé (móka, kacagás, 0 szülői feladatok, de így könnyebb, hogy 2 hetente van egy hétvége, amin pihenhetek.


Most kitalálták, hogy kiköltöznek külföldre, és ott is telepednének le. Nem szeretném leírni az országot, de nem Magyarország melletti országról van szó, úgyhogy ugrik a kéthetente két nap. 2 havonta terveznek hazajönni, apai feladatok, "segítség" (ami normálishelyzetben nem segítség lenne, hanem kötelesség) -10.


Kérhetek több gyerektartást, hogyha többet fognak keresni, és kevesebbet lesz a gyerekekkel?


2022. aug. 5. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, ezekre mind lehet hivatkozni. Meg az inflációra is.
2022. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg 2 évente bármikor lehet kérni a gyerektartas ujraszamitasat. Viszont az, hogy külföldön jobban fog keresni elvileg nem lehet hivatkozási alap, hiszen neki ott magasabbak a megélhetési költségek is. Korábban legalábbis az volt a gyakorlat, hogy a pozíciójának megfelelo magyar fizut veszik alapul iranyadokent.
2022. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Amiatt nem kérhetsz magasabb gyt-t mert többet fog keresni.

Ha a gyerekeknek valami miatt magasabbak a szükségletei, pl külön óra, speciális iskolába kell járnia, nem foci edzés hanem valami hosszú távú dolog, akkor kerheted.

De a 36 magyarban soknak számít, nem fog a bíró többet ítélni. Én 37-et kapok, azt mondta az ügyvédem, hogy örüljek neki és fogjam be a szám. Azoknak az egyetemista gyerekeknek ítél oda a bíró 30 feletti összeget, akiknek a gyereke az egyetem miatt albérletbe kényszerül.

Az meg a volt férjétől gusztustalan, hogy ha nála vannak a gyerekek, kevesebbet ad. A bírósági határozatban nem ez van leírva, ebben biztos vagyok.

2022. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magasabb keresetre tényleg nem hivatkozhatsz, viszont lényeges körülmény változás, hogy nem tudja 2 hetente vinni őket, rz alatt lehet Neked fizetett segítség kell.A 36 ezer/ gyerekenként nem sok.Szerintem megér egy próbát, de ne a nagyobb fizura alapozz, mert akkor nyerészkedésnek tűnik.
2022. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-ás vagyok.

Le lehet pontozni, de az igazság az, amit leírtam.

Arra sem hivatkozhat a kérdező, hogy kéthetente fizetett segítség kell neki. Kapásból körberöhögik. Ha a gyerekek életében hosszú távon történik olyan változás, ami anyagilag megterhelő, akkor kérheti. Pl speciális képzés kell mert kiderül h autista az egyik gyerek. Azért senki nem fog több gyt-t ítélni mert kéthetente bebiszittert kell fogadnia, hogy legyen énideje.

És valóban nem sok a 36 ezer, ha el kell költeni, de az ma Magyarországon sok ám számít.

Én csak amiatt írtam h nem érdemes, mert ügyvéddel beszéltem.

De kérj egy ügyvédi tanácsot. Mondjuk ne egy pénzéhes ügyvéd tanácsát.

2022. aug. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!