Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miként lehet rendezni egy...

Miként lehet rendezni egy túlórát másként mint vagy kifizetik vagy lecsúsztatom? Én nem tudok elképzelni egyéb megoldást. Nyilván ellentételezés nélkül nem maradhat.

Figyelt kérdés

Ha egy munkahely túlórára kényszerít (nem kérdezi tudom-e akarom-e vállalni-és ha nekem más dolgom lenne munkaidő után? Senkit se érdekel) akkor hogyan rendezhetik a túlórát?


Sztem két mód elképzelhető

-vagy kifizetik

-vagy csúsztatok. Ma két órával tovább maradtam, tiszta sor, holnap két órával hamarabb megyek.


Nyilván nem adhatnak egy zsák krumplit a túlórákért. Csak azért kérdem mert új helyen vagyok és ellentmondást nem tűrően közlik: ma túlóra lesz. Ugyanakkor egy árva szó se esik arról hogy mégis mennyiért, milyen módon és milyen határidővel fizetnek. Az már eléggé beszédes dolog, hogy semmiféle papíron nem lesz nyoma ennek. Munkaidő papír van de nem kerül rá fizetési papír van de nem kerül rá.

Én meg az ilyet marhára nem szeretem. Nekem mondják meg hogy mennyi és mikor, és aztán majd eldöntöm vállalom-e. Főleg ahogy többx is hallottam ott dolgozóktól hogy a túlórát sose fizetik ki.

Rá is kérdeztem, de nem állnak velem szóba a vezetőségen, kitérnek-majd meglátja stb.


Hát én meg nem akarom "majd meglátni" én még azelőtt akarom meglátni mielőtt még belemennék.


Mert erősen sejtem hogy nem lesz itt se pénz, se csúsztatás se semmi. Lesz túlóra és isten fizesse meg.


2015. aug. 15. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel a két módszerrel lehet rendezni, amit írtál. Sajnos ha nem tetszik, akkor a megszoksz vagy megszöksz esete áll fenn. Ilyen szemét világban élünk sajnos, a munkaadó gyakorlatilag bármit megtehet, törvények ide vagy oda, kiskapu mindig van...
2015. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan és törvényesen marad a lecsúsztatás és a kifizetés.


Vannak helyek ahol a túlóra egyfajta elvárás, és vannak területek is, ahol egyszerűen nem teheted meg, hogy kiessen a kezedből a munka délután 4-kor, ilyenkor az a kérdés, hogy valami módon kompenzálódik e a dolog (nem feltétlen kifizetéssel, hanem magasabb alapbér, vagy valamilyen céges juttatás, etc).


Ha ki sem fizetnek, és úgy érzed, hogy más területen sem kapsz olyan kompenzációt, ami miatt megéri, akkor marad a váltás, mert a ég nem nagyon fog ezen a módszeren változtatni.

2015. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

és úgy érzed, hogy más területen sem kapsz olyan kompenzációt


De milyen más terület képzelhető el egyáltalán? Itt állok egy gyártósor mellett napi 8 órában. Ezért kapom a minimálbért egy forinttal se többet. És azt várják hogy maradjak 10-be 12-be amikor épp bejön egy nagyobb rendelés, de ezért egy fillérrel se kapnék többet mint a 8 óráért. És a 8 óra az alap, tehát le se lehet csúsztatni. Nem mehetek egy 12 órás nap után másnap 4 órával hamarabb haza.

Ilyen feltételek mellett miért maradnék egy percet is pluszban?

Ja igen azért esetleg mert ha nem maradok ott többet be se kell menni.

Nyomós ok, igen. Vszínűleg meg is hajlok az érv előtt. Legalábbis addig amíg nincs más meló.

2015. aug. 15. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2


Egész nyilvánvaló, hogy a kérdező valamilyen betanított munkát végez. Ott mégis milyen juttatást vársz? Max. minimálbér, a túlórát meg biztos nem fogják kifizetni neki (ha egyáltalán ki akarnák akkor vezetve lenne...)

2015. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Vszínűleg meg is hajlok az érv előtt. Legalábbis addig amíg nincs más meló."


Így van, ez a megoldás.

2015. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!