Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki X évig nem...

Van itt olyan aki X évig nem akart gyereket, aztán mégis lett neki?

Figyelt kérdés
Hány éves korodig nem akartál? Hány évesen lett végül gyerkőc? Mi volt az oka annak, hogy meggondoltad magad?
2022. aug. 5. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem akartam, 25 évesen felelőtlenül teherbe estem, az esemény utáni nem hatott, elvetetni nem volt szivem.
2022. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
35 éves koromig nem akartam, aztán meggondoltam magam. 36 éves voltam én, 41 a férjem, amikor szülők lettünk.
2022. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
26-27 éves koromig nem akartam vagyis úgy nem igazán. A minta persze megvolt, de előbb azért, mert még fősulin is úgy gondoltam, nem vagyok rá alkalmas, túl nagy felelősség, kötöttség, meg volt pár krónikus nyavalyám, nem kellettem a fiúknak se nagyon, mert zárkózott voltam. Persze megmagyaráztam, hogy éljen a környezetvédelem, meg talán majd örökbe fogadok. Utána lett párom, szerelmes lettem, és lassacskán kipipáltuk a lakást, hasított a karrier, voltunk utazgatni, bulizni, lett háziállatunk... és mégis még valami kihívást kerestem :D vagy ki tudja mitől, de bekattant, hogy valami még hiányzik és ez az. Nem voltunk túl tervezettek, mert nem beszéltük meg anno az esküvő előtt, akarunk-e és mennyit. Mondjuk jobb lett volna, de akkor mások voltunk, nem ilyen bölcsek :D De kiderült, ő is akart, úgyhogy belevágtunk azzal, hogy egyelőre egyet, aztán meglátjuk. Végül bevált és később még egy lett. Kicsi most meg sajnálom :), hogy nem három, de sokat tököltünk a második előtt is, hogy így meg úgy és közben kiöregedtünk és el is kényelmesedtünk hozzá. De jó ötlet volt, valahogy a legértelmesebb dolog és legszebb "alkotás" az életemben, pedig én aztán eléggé karrierista és munkamániás vagyok/voltam.
2022. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Én 26 éves koromig azt mondtam, hogy nem akarok. Aztán abban az időben elkezdtem végre foglalkozni a mentális egészségemmel, helyretettem a gondjaimat, a pánikbetegségemet.

Közben megszületett az unokahúgom. Akkor fogtam életemben először kisbabát. Láttam közelről, hogy milyen is, ha valakinek gyereke van. Egyszerűen valami kattant bennem, és már én is akartam. Férjem mindig is akart.

Végül 28 évesen szültem, mert egyből összejött. Rá 1,5 évvel pedig jött a 2.

2022. aug. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Én sose akartam, rossz tapasztalatok miatt. Mikor megismertem a férjem vele is beszéltünk erről, ő nagyon akart a későbbiekben. Megegyeztünk hogy nem egyezünk ebben de minden másban meg igen. Végül 10 év után beadtam a derekam. Az eszemmel döntöttem róla, nem jött meg a vágy most sem. Persze azért hangolódunk a dologra.
2022. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Persze. A húgom kijelentette,hogy neki sose lesz. Sokáig tartotta magát ehhez az állásponthoz.

3 gyereke van :) 27 éves volt az elsőnél.

2022. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

31 éves koromig hallani sem akartam róla, majdnem rá is ment a kapcsolatunk. aztán összeházasodtunk, 33 éves voltam amikor megszületett a kislányunk. még egy gyermeket tervezünk az elkövetkező 2-3 évben.

mi változott, nem tudom. de kár lett volna kihagyni az anyaságot 😊

2022. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is hasonló a történetem az #5-öséhez.

Azért lett gyerekem, mert nagyon szeretem a férjem és őt nem akartam megfosztani a gyerektől. Valamikor fél éves korában ütött be nálam a "szerelem".

2022. aug. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36 évesen szültem, 2 évvel előtte ismertem meg a férjemet, előtte sokáig voltam egy sz@r kapcsolatban, azelőtt meg még fiatal voltam hozzá... gyakorlatilag onnantól változott az érzés, hogy a férjemmel összejöttünk, vele már el tudtam képzelni egy családot.
2022. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!