Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért divat bukdácsolni meg...

Miért divat bukdácsolni meg 2-es, 3-masnak lenni?

Figyelt kérdés

Már régen elmúlt a biziosztás, és még mindig jönnek a cikkek a facebookon, ami feljogosítást ad, hogy jó az, ha egy gyerek 2-es, 3-mas, és már olyanok is vannak, hogy jó, ha a gyerek megbukik egyszer, mert nincs abból semmi.

És akkor össze-vannak mérve a jól tanulók a rossz tanulókkal, hogy a jó tanuló csak egy 2 lábon járó lexikon, míg a rosszul tanuló gyerek meg olyan sikeres lesz, mint Elon Musk meg Bill Gates, meg Einstein is megbukott matekból, és mégis zseni volt, stb.


Nyilván nem a jegyek határozzák meg egy ember valódi értékeit, nem is a méregdrága ruhák, de miért van manapság lenézve egy olyan gyerek, aki kitűz maga lé egy célt és tanul?

Illetve jönnek azzal, hogy aki 5-ösre megtud tanulni valamit, az könnyen tanul, és a szorgalmat kell nézni, mert egy 3-mas tanuló szorgalmasabb (WTF?)

És majd most is be fognak támadni sokan, tudom, hogy biztos nem kaptam elég cirógatást a jó bizimért, de miért ez a trendi, hogy valaki sz.rik bele mindenbe?


Én közepes tanuló voltam, majd tizenegyedik osztályban megtáltosodtam, és kerek 4-es volt az átlagom és az érettségi se sikerült olyan rosszra.

Az öcsém kitűnő tanuló, nagy céljai, tervei vannak, ehhez megfelelően teszi a dolgát.



2022. aug. 6. 17:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%

"Régen latint, görögöt is tanultak minden gimnáziumban"


És volt ennek bármi haszna bárkinek is, leszámítva azon keveseket, akik a későbbi hivatásukban is használták esetleg?


A lexikális tudásnak vagy átlagember számára használhatatlan információknak semmi haszna a gyakorlati életben. A magyar oktatás a felesleges magolásra van ráállva, ezért is olyan életképtelen a társadalom a mindennapi életben (a munkámból kifolyólag naponta elszörnyülködöm, milyen egyszerű dolgok megoldását is másoktól várják el).

Az oly gyakran emlegetett buta amerikaiaknál sokkal több gyakorlati tantárgy van, emellett nagy hangsúlyt fektetnek az önálló, szabad gondolkodásra, amivel sokkal többre mennek az életben, mint itt a színjeles magolók azzal a sok feleslegesen fejben tartott adattal.


Kérdező, neked is mondanám: az, hogy valaki színjeles, még nem feltétlen jelenti, hogy az életben is sikeres lesz. Épp ellenkezőjét látom. Sőt konkrét családi példám is van, a bátyám: folyton tanult, már-mát görcsösen, színjeles volt, de a szociális élete egy nagy 0 volt. Sőt ma is az: remeteként él. Ráadásul a nagy tudásához képest az egyik legalulfizetettebb diplomás végzettsége van: tanár.

Azért lett tanár, mert a tanárképző főiskola volt az egyetlen olyan felsőoktatási intézmény, ahova be tudott járni otthonról. Mert a szociális elmaradottsága miatt nem bírt volna kollégiumban élni.

A vele együtt érettségiző, gimi alatt 3-as,4-es tanulók meg mérnökök, informatikusok, stb.-k lettek, sikeres élettel.

2022. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
16%

"Sok teljesen haszontalan dolgokat tanitanak, amiknek semmi hasznat nem fogja venni az ember. Tanulj meg egy verset ..."

Szóval a tanulásban az a nem jó, hogy tanulni kell :))))

2022. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
Nem, hanem h hulyesegeket. Aminek van haszna azzal nincs gond
2022. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Hát ha belőlünk indulunk ki...

Én világ életemben kitűnő tanuló voltam erre a szakmáimmal kerestem havi nettó 200.000 forintot.

Férjemet folyamatosan átrugdosták a vizsgákon erre a havi árbevétele havi 10 és 30 millió forint között mozog...

2022. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
39%

"Ráadásul a nagy tudásához képest az egyik legalulfizetettebb diplomás végzettsége van: tanár."

Az nem az ő szégyene. A tanár szakma elvileg fontos, és szép szakma.

Verset azért kell tanulni, mert fejleszti a memóriát, nem azért, mert az életben bárki meg fogja tőled kérdezni a Toldit.

Igen, sok a haszontalan dolog az iskolában. De attól még nem fogják normális egyetemre felvenni hármasokkal, szóval nem ártana azzal is foglalkozni, ami a gyerek szerint haszontalan.

Amúgy meg ha megtanulták volna az emberek a sok haszontalan biológia meg kémia tananyagot, akkor pl. a covid alatt nem terjengtek volna olyan eszement marhaságok a neten, mint amiket olvasni lehetett. Pl. a PCR-teszt lényege, hogy az agyad félelemközpontját ingereljék vele, és ezzel tartsák rettegésben a lakosságot. Vagy az oltással mindenkibe chipet tesznek. Vagy a maszkon nem megy át az oxigén, stb, stb. Alap, általános iskolás dolgokról beszélünk, de nagy a sötétség ebben az országban!

2022. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
38%

Azért fontos a tanulás, mert tudás alapú társadalomban élünk, a jövő is ebben van (100 éve még pár elemije volt az embereknek....) és az egész emberiség fejlődését a tanulás, a tudás, a tudományok, a gondolkodás vitték előre. A jó jegyek pedig önbizalmat, tartást, motivációt tudnak adni egy gyereknek, ez a tanulásba fektetett energiáinak az értékelése. Szerintem mindkettő fontos és számomra mindig is fontos volt mint a mély tudás megszerzése az iskolában és azon kivül is , mind a jó jegyek. Szerintem ezek párbn állnak jó esetben, egyik húzza a másikat előre.


Én is utálom a közhelyeket, hogy miért nem viszi úgyse semmire a jó tanuló és miért keres jól a bukdácsoló szakmunkás és miért boldogtalan meg magányos felnőtt a hajdan kitűnő Józsika. Szerintem ezek nem az iskolai eredményekből és a tanulásba , önfejlesztésbe fektetett energiától függnek, nem egyenesen arányosak, de nem is forditottan.

2022. aug. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
52%

Annyira fel van ez fújva. Mindig is az egyik legrosszabb tanuló voltam gimiben, nem érdekelt semmi, csak az irodalom, a többiből kettes-hármas voltam, matekból egyszer pótvizsgaztam is. Aztán tettem egy emelt érettségit irodalomból, a többi tárgy is egész jó lett, sokkal jobb mint a bizonyítványaim, mert az érettségi kb fogyatékosokra van kitalálva, egy átlag gimi annál sokkal erősebb tudást követel meg. És simán mentem állami ösztöndíjjal az Eltére, majd mesterre olyan szakokra, amik érdekeltek, és amiknek közük nem volt kb egy gimis tantárgyhoz sem.

Szóval a gimis jegyek max a szorgalmat tükrözik. De amúgy semmi jelentőségük. Nyilván szép dolog, ha valaki kitűnő, de teljesen felesleges. Legyen rá büszke, de ne gondolja, hogy az bármit garantál a jövőre nézve. Senkit nem fog érdekelni később, és egyetemre sem kell. Nem értem mit pörgög mindenki úgy a gimnáziumi bizonyítványon, mintha bármit is számítana.

2022. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
33%

" De amúgy semmi jelentőségük."

Szerintem van jelentősége, egyrészt ad az embernek egy tartást, másrészt egy stabil alapműveltséget.


"Nyilván szép dolog, ha valaki kitűnő, de teljesen felesleges. "

Lásd : előző válaszom.


"Legyen rá büszke, de ne gondolja, hogy az bármit garantál a jövőre nézve. Senkit nem fog érdekelni később, és egyetemre sem kell. Nem értem mit pörgög mindenki úgy a gimnáziumi bizonyítványon, mintha bármit is számítana."


Senki em pörög rajta és senki nem mondta, hogy aki jól tanul az el is van szállva magától. Én mindig jól tanultam és többször kerültem olyan osztályba, ahol a bukdácsoló bunkó osztálytársak évekig napi szinten sértegettek, csúfoltak, pocskondiáztak. Én szerény voltam, ők nagyképűek..

2022. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
66%

Ez az alapműveltség dolog elég relatív. Mondom ezt úgy, hogy én ebből a szempontból műveletnek számítok, mert a humán dolgok pont mentek. De senki nem jó mindenben, és szerintem semmivel nem nagyobb erény humán beállítottságúnak (műveltnek[?]) lenni, mint reálosnak, aki cserébe mondjuk nem tudja mik Berzsenyi késői költészetének a fő elemei. De ma ez úgy zajlik, hogy egyes tantárgyak ki lettek kiáltva mint a műveltség alapjai, a többi meg senkit nem érdekel, aki nem olyan irányba megy tovább. Lehet nézni ilyen videókat az interneten, hogy elmennek a bölcsészkarra megkérdezni, hogy mi történik ha egy űrhajóban leejt valaki egy tollat, vagy milyen éghajlatú a mai Magyarország. Nem tudják, pedig ők műveltségből fognak diplomázni. És ezzel most nem is a bölcsészeket akarom fikázni, csak azt mondom, hogy szerintem az alapműveltség szónak ma nincs semmi mögöttes tartalma, aki használja, az úgy fogja értelmezni, hogy az a tudás, ami SZERINTE alap. Más szerint meg lehet nem az. A mai modern világ alapja az, hogy mivel egyre nagyobb a megszerezhető tudásanyag, az ember tudjon szelektálni. Nem mindenben kell jónak lenni, hanem pár dologban elmélyedni, specializálódni. Nem azt az általános tudást hajszolni, ami egy perc Google találattal kideríthető. Nyilván egy magyar ember nem tud úgy felnőni, hogy nem ismeri mondjuk Petőfit, vagy nem tudja mi az a mohácsi vész. Ami tényleg alap az akaratlanul is ráragad az emberre. A többi meg csak ráadás.

A kérdező is pörög rajta, meg mint írja, a Facebook szülők-pszichológusok is. Meg nekünk pl a tanárok is nyomták felső tagozattól kezdve, hogy most már aztán tanulni kell, mert ez már beleszámít a felvételibe. Emiatt én soha nem gondoltam, hogy majd mint tipikus rossz tanuló bejutok egyetemre. Aztán anyám mondta utolsó évben, hogy lehet ám olyat is, hogy az érettségi számít duplán, meg emeltért plusz pontot kapni. Jaa, akkor mindjárt más basszus, csak akkor minek stresszeltek évekig a kettes bizonyítványommal. Igazából amíg diák az ember, abba sem gondol bele, hogy a mindenféle kémia, biosz, fizika, föci nem fog számítani, csak ha azt választja 5. tárgynak. Nekem meg ezek keserítették az életemet, mert olyan szinten nem érdekeltek, hogy az hihetetlen, és ezek miatt gondoltam, hogy nem való nekem a tanulás.

Az, hogy ki van elszállva magától, független a jegyektől. Én egy budai átlag gimibe jártam, ott nem volt sikk nem tanulni, a népszerű gyerekek jó tanulók is voltak. De engem sem csesztettek, hogy én meg nem vagyok az (csak a tanárok). De itt pl a kérdező is úgy nyilatkozik, hogy nem érti miért baj az, ha az öccse jól tanul és vannak céljai. Amivel ha kimondatlanul is, de azt sugallja, hogy aki nem jól tanul, annak biztos nincsenek. Miközben egy rossz tanulónak is lehetnek céljai, csak lehet tudja mellette, hogy azok nem a gimis 10-es fizika jegyén fognak múlni.

Mindenki más. Van aki sok dolog iránt érdeklődik, és könnyen kitűnő lesz, mert gimis szinten még valóban meg lehet mindent ötösre tanulni. De van aki más stratégiát választ, vagy alapból limitált az érdeklődési köre. Az nem lesz soha kitűnő tanuló. Attól még egyáltalán nem biztos, hogy szarik a jövőjére.

2022. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, többször leirod a litániáidban, hogy nem érted, a kérdező és mások miért pörögnek a kitűnőségen meg a tanuláson meg az alapműveltségen. Szerintem forditott a szituáció, te pörögsz nagyon azon, hogy bizonygasd, miért nem fontos valami, ami JÓ, HASZNOS és amiért sokat dolgozik egy diák.


"Van aki sok dolog iránt érdeklődik, és könnyen kitűnő lesz, mert gimis szinten még valóban meg lehet mindent ötösre tanulni. "

Ha mindent meg lehet ötösre tanulni, nem itt kéne szájkaratéznod , hanem te is bebizonyithattad vonla, hogy a kisujjadból kirázol mindent.



Őszintén mindig azt gondolom a hozzád hasonló emberekről, hogy nem birjátok elfogadni, hogy mások jobbak voltak tőletek/többet tetteék érte , mint ti / nem hoztatok ki magatokból többet, és ezért piszkáljátok felnőtt fejjel is őket. én leirtam, hogy engem a kettes tanulók bántottak, csúfoltak (fizikai bántás os előfordult!) általánosban, meg többsözr megkaptam a fejemre a magamét egy elért eredmény után (országos versenyen jól szerepeltem és megkaptam az azóta mosogatólányként dolgozó osztálytársamtól, hogy "Biztos csak véleteln volt", gimiben letettem 3 nyelvvizsgát és megkaptam egyesektől, hogy "Biztos nem is sikerült") és akkor te magyarázod itt, hogy a jó tanulók hogy bánnak a rossz tanulókkal. Lgyünk őszinték, minél primitivebb , butább valaki, annál rosszindulatúbb másokkal, egy értelmes, szorgalmas diák általában nem fog másokat bántani .Nyilván vannak kivételek mindkét oldalon.



Talán önvizsgálatot kellene tartanod, miért fáj neked, hogy valaki 12 évig kitűnő tanuló. Csak mert nekem furcsa volt olvasni, hogy még a kérdezőbe is finoman belekötsz, hogy ő ezen "pörög". Nem pörög rajta, csak megfogalamazott egy kérdést, ami érdekli.

2022. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!