Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt mondja a védőnőm, hogy a...

Azt mondja a védőnőm, hogy a háziorvos fogja eldönteni, hogy a szülésig táppénzen tart-e. Ez így van?

Figyelt kérdés
Szerinte kötelezhet rá, hogy szülés előtt 28 nappal vegyem igénybe a születési szabadságot. Csak azt nem értem, hogy akkor visszavonja a már kiadott táppénzes papírt vagy hogy? Mert hogy előre tuti nem fogja tudni napra pontosan, hogy mikor szülök, az is tuti.
2010. szept. 23. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet a tgyás kivételére, az a te döntésed. Viszont visszairhat táppénzről, ha úgy gondolja és akkor eldöntheted, hogy dolgozol, vagy tgyás. Bár necces lenne neki azt megindokolni, hogy ha eddig táppénzen tartott, akkor szülés előtt 4 héttel hogyan leszel hirtelen munkaképes.
2010. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elmész egy nőgyógyászhoz, és kérsz tőle egy igazolást miszerint veszélyeztetett terhes vagy. Ezt a háziorvos nem bírálhatja felül, és táppénzen kell tartania.

A TGYÁS-t pedig Te döntöd el, hogy mikor veszed ki (persze a törvény adta kereteken belül).

2010. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Annyira imádom a védőnők hozzáértését:)))

A múltkor azt tanácsolta egy kismamának, hogy igényelje a szülési szabadságot és a tgyást, holott 2 és fél éve sehol nem dolgozott a kismama:)

Szóval senki nem kötelezhet arra, hogy a szülés előtt 28 nappal kivedd a szülési szabadságodat. A háziorvos tart táppénzen, valóban, de a nőgyógyász javaslatára, és a nőgyógyász javaslatát nem bírálhatja felül. Szóval maradj szülésig táppénzen, és aztán vedd igénybe a tgyást:)

2010. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi! A nőgyógyászati szakértői papírom meg van, már 3 hete táppénzen vagyok. Ez az idióta védőnő még abba is belekötött, hogy miért jövök el 30(!!) hetesen táppénzre, holott tudta jól, hogy napi 3,5 órát utaztam minden nap a 30. hétig....:S ez van, ilyenek ezek...
2010. szept. 23. 14:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor meg mit foglalkozol a védőnével???

HA nekem ilyen védőnőm lenne, nem járnék hozzá, az tuti. Nem vagy köteles, azt remélem tudod...

A 4 pecsét a nőgyógyásztól kell az egyszeri anyaságihoz, a védőnői szolgálat egy SZOLGÁLAT, nem kötelező igénybe venni. Ha azt akarod, hogy a gyerekedhez se jöjjön ki, akkor még irásban le is mondhatsz róla ( mivel ő köteles kijárni majd a gyerekhez meghatározott időnként). De neked meg egyáltalán nem kötelező oda járni. A doki ad beutalót minden helyre, szóval ha nem tud segiteni, csak beszólogat, akkor nem mész és ennyi.

2010. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem a nőgyógy írt ki először veszélyeztetett terhesnek. Ezzel a javaslattal mentem a házidokihoz, és ő vett fel táppénzre.

Majd ajánlotta, hogy beszéljek a nőgyóggyal, mert ő is kiírhat közvetlenül táppénzre és akkor nem kell havonta mennem még a házidokihoz is a nőgyógy javaslatával.

Aztán a 36. héttől ugye már nem köteles egyik doki sem táppénzen tartani, mert onnantól már nem veszélyeztetett terhes a kismama, simán szülhet. Engem mégis táppénzen tartott még a nőgyógyász, mert csúnya előzményeim voltak.


De a szülési szabit kiveheted a kiírás előtthöz képesti 28. naptól, vagy a szülés napjától. Ezt te döntöd el!

2010. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
14:44-nek: ebben a csodás városban ahol élek (Szolnok) a VÉDŐNŐ adja ki az Anyaságihoz szükséges igazolást, mert CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az SZTK-s terhesgondozáson való 4 alkalmat ismerik el! Na ehhez mit szólsz? Frankó kis hely, mi?
2010. szept. 23. 19:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Na ez érdekes!


Ilyen nincs!


Nincs semmiféle törvényben meghatározva, hogy csak SZTKs terhesgondozáson adott 4 pecsét jó az anyaságihoz!

Fenyegesd meg őket egy OEPes feljelentéssel...

2010. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát azt szólom hozzá, hogy titeket nagyon csúnyán megvezetnek, amit pláne nem hagynék szó nélkül.

Ime az iratok, amiket bevinnék a védőnői szolgálat vezetőjének, felelősségre vonást kérve:


A Nemzeti Erőforrás Minisztérium szakállamtitkárságának irása az egyszeri anyasági támogatáshoz szükséges követelményekről:

"...ha a terhes nő részt vesz legalább négy - akár a védőnő, akár a háziorvos, illetve akár a szakorvos által végzett - terhesgondozási alkalmon, jogosulttá válik - a terhesgondozást végző orvos igazolása alapján - anyasági támogatásra. A támogatás igénybevételéhez szükséges igazolást pedig a terhesgondozási könyv alapján a terhesgondozást végző háziorvos vagy szakorvos is kiállíthatja."


Ehhez természetesen adott a jogi háttér is:

223/1998 Korm. rend.24§ (1) bekezdés:

24. § (1) Az anyasági támogatásra irányuló kérelmet az 5. számú melléklet szerinti adattartalommal rendelkező formanyomtatványon kell benyújtani.

(2) A kérelemhez csatolni kell

a) a Cst. 29. §-ának a) pontjában megjelölt esetben a terhesgondozást végző orvos igazolásának másolatát arról, hogy a szülő nő - a terhesgondozási könyvben rögzítettek tanúsága szerint - a szükséges alkalommal részt vett a terhesgondozáson;


Úgyhogy a MÁK CSAK az orvos igazolása alapján itélheti meg az összeget.

2010. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad átverni, ez nagy baromság! Ahogy az előttem válaszoló írta, minden úgy van, az anyasági támogatás minden feltételét törvény szabályozza, ezt nem bírálhatja felül még a regionális államkincstár sem! Ha kekeckednének, akkor egyszerűen küldd az igénylést a MÁK központba, és panaszlevelet is mellékelj, majd küldenek elnézést kérő levelet.

De ne dőlj be minden hülyeségnek, amit a védőnő kitalál!

2010. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!