Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem kéne...

Csak szerintem nem kéne gyereket vállalni ebben a sz4r világban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 01:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
62%
Akkor ne vállalj, szia
2022. aug. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
44%

Ha így gondolkodtak volna pl. az első két világháború idején, akkor már bőven kihalt volna az emberiség.

Tény, hogy rossz a helyzet, de aki gyereket akar vállalni, azt nem ez a (remélhetőleg) átmeneti helyzet fogja eltántorítani.

2022. aug. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
59%
En is így gondolom. Feltem a gyerkeket milyen sors vár rájuk. Szerintem ez már visszafordithatatlan folyamat a mi történik
2022. aug. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
62%
Nem csak te.
2022. aug. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
42%
Igen, sokak szerint 6 gyerekre való családi ház, két nyaraló és három autó kell mielőtt gyereket vállal, aztán csodálkozunk, miért fogyatkozik a fejlett világ, és szaporodik a harmadik. Azt is hozzáteszem, normális ember nem a világ miatt/ellenére szaporodik, meg nem is az államért. Akkor vállal gyereket, ha akar, szeretné és előreláthatólag el is tudja látni. Ha te ennek nem felelsz meg, ne vállalj gyereket. Ha szeretnél gyereket, és a "mai világ" tántorít el tőle, akkor meg gratulálok, de inkább ne vállalj, mert már van elég hülyének elég ivadéka a Földön.
2022. aug. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
47%
Ha most nem felel meg a világ a gyerekvállaláshoz, akkor mikor felelt meg?
2022. aug. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
49%
#6 soha. Olyan nehéz a mostani fiataloknak megérteni, hogy 30 éve, amikor ők születtek, még nehezebb volt, mégis megszülettek. És nem a csok miatt könnyebb most. Aki nem akar gyereket, többnyire saját vélt, nem valós kényelméből, az ír ki ilyen kérdést és érvel így.
2022. aug. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
53%

"30 éve, amikor ők születtek, még nehezebb volt, mégis megszülettek."


Mitől volt nehezebb, mondjuk a szocializmusban, amikor állam bácsi ingyen tolta a segged alá a lakást és teljes foglalkoztatás volt?

Meséld már el, h régen mitől volt nehezebb, mint a mostani fiataloknak?

2022. aug. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
33%

Többen is.


Szerintem csak egy kifogás arra, hogy valaki nem akar.


Ha valaki igazán akar, akkor nem azon agyal.hogy mi lesz 30 év múlva, ahogy a szocializmusban, a háborúkban sem agyaltak ezen.



Tehát:


Nrked nem kell, ha nem akarsz.

Görgess tovább a kategóriából!

2022. aug. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nincs baj azzal, ha valaki nem vállal gyereket.

De ezt az indokot problémásnak találom. A gyereket egyrészt nem a világba szulod, hanem a mikro- és makrokornyezetebe.

Másrészt kierzodik belőle egy képmutató hibaztatas, pedig mind pazarloan élünk, túl nagy az energia labnyomunk, és erre az a a valasz, hogy inkább ne legyen több generáció, csak nehogy kevesebbet kelljen fogyasztani, nehogy leadjunk a kenyelmunkbol?

Minek vannak szegények, igaz? Nincs is értelme úgy élni. Csak ne szüljenek gyereket és akkor nem lesznek szegények.

2022. aug. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!