Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6-8 gyereket vállalnak még a...

6-8 gyereket vállalnak még a mai világban?

Figyelt kérdés

Ismertek ilyen családokat?

Mi a véleményetek erről?



2017. okt. 14. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Személyesen egy ilyen családot ismerek. Mindig boldognak tűntek:)
2017. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ismerek ilyeneket. Sőt 10 gyerekes családokat is. És nem, nem cigányok, hanem értelmiségiek, akik szeretik a gyerekeket és anyagi helyzetük miatt megengedhetik maguknak a többet. És persze nem egy helyen befigyel 1-2 ikerpár is. Hogy mit gondolok róluk ? Semmit, mivel nincs közöm más családok életéhez. Semennyire nincs és neked sem, illetve a többi válaszolónak sincs köze hozzá.

Ez a "mai világban" duma pedig ritka nagy hülyeség. Erre hivatkozni sincs joga senkinek, amikor őseink nem egy háború közben szaporodtak, pl. az én dédimamám megélte az egyik világháborút, valamelyik rokonom 56-ot. Voltak járványok is, halálosak is. Nők haltak bele a szülésbe. Nem minden gyerek járhatott iskolába, mert helyett a földeken kellett kapálni. Éheztek.Egy átlag mai magyar családnak szerinted van bármelyik problémája is ? Sokaknak manapság a legnagyobb problémájuk az, hogy melyik képet posztolják magukról valamelyik közösségi oldalon és hol igyanak hányásig hétvégén, hogy adják le a sok fölös súlyt, amit magukra zabáltak. A nők kórházban szülnek, nem ritkán már a terhesség elejétől magán orvoshoz rohangálnak. Nagyon ritkán halnak bele a szülésbe. A gyerekek iskolába járnak, sőt már lassan az egyetem is alap lesz. Nemhogy a földeken kapálás, de még a házimunka is luxus lett sokaknak. A magyar kismamák segge pedig úgy ki van nyalva, mint a világon kevés országban. Tudod hol van még pl. 3 év gyes. Ami pedig a fizetést illeti, minden nép olyan színvonalon él, amit megérdemel. Láthatóan teljesen megfelel így a magyaroknak, mert nemhogy tüntetni nem megy el annyi, amennyi kéne, de még szavazni sem. Ezek után a nettó 140 ezres átlagbér tökéletesen megérdemelt a 27 % áfa és a nyugati árak mellé.

2017. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Persze hogy nincs közöm hozzá, de nem leszólni akartam az ilyen családokat! Sőt, nagyon szeretem a gyerekeket, tetszik a nagy család, ahol sok gyerek van! Azért kérdeztem hogy a mai világban még mennyire jellemző, mert sajnos sokszor csak a leszólásokat hallom!
2017. okt. 14. 09:30
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Ismerek ilyet.

Egy 10 gyerekes csaladot, nem ciganyok. 2 nagy mar kirepult, mindketto foiskolat vegzett. Nagy gazdasaga van a csaladnakak, a gyerekek houzaszoktak a munkahoz, mar egsz kicsi korukban szedtek a gazt, soportek a haz elott. Emelett kituno tanulok. Irigylesre melto csalad!

A masik akit ismerek 6 gyerekes, szinten magyar, nem cigany. Dolgoznak, naluk is van nagy kert, tyukok, disznok stb.


A masodik valaszolonak meg tokeletesen igaza van.

2017. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyik volt tanárunknak van 7 gyermeke. Illetve ismerős nő neveli egyedül 8 gyermekét....
2017. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

ismerek ilyen családot.

Személyes véleményem:

egészségükre! ha van hozzá türelmük, és lehetőségük tisztességes körülmények között felnevelni, akkor miért ne? én is nagycsaládot akarok, mondjuk nem ekkorát, mi 4 gyerekben gondolkodunk, de a 4 meg a 6 között már nem is olyan nagy a különbség :D

2017. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

Ismerek többet is. A "rekorder" gyerekeinek száma azt hiszem 20 körül van. Mindezt három szobás házban tették. Sok mindent elmond róluk, hogy a legnagyobbak már bőven harminc felett vannak, a többségük felnőtt, unoka még csak egy van, és több gyerek évek óta nem látogat haza.


Amúgy fehér családok közül a legtöbbeknél vallási okok állnak a háttérben. Nálam önmagában a mélyvallásosság már egy súlyos fogyatékosság és az ilyen gyerek hátrányos helyzetű, innentől kezdve nehezen tudok nem előítéletekkel lenni a sokgyerekes családokkal szemben.


Ettől függetlenül, ha tudja őket normálisan nevelni önerőből, hát hajrá, közöm nincs hozzá.

2017. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Igen, sok ilyen családot ismerek, mivel mi is tagjai vagyunk egy helyi nagycsaládos egyesületnek. Nálunk is 6 gyerek van, tudatosan vállaltunk ennyit. Mindketten egyetemet végeztünk, mindketten dolgozunk, én a legkisebb gyerekünk 3 éves korában mentem vissza dolgozni. Nálunk nagyobb családokat is ismerek, konkrétan van 16 gyerekes ismerősünk is.

Jó idegzet, sok-sok humor, sok türelem kell hozzá. Nekünk így jó, nem cserélnék senkivel.

Sajnos nagyon sok az előítélet a nagycsaládosokkal szemben, akár itt a Gyakorin is olvashatsz ilyen megnyilvánulásokat, de én magam is szép számmal kaptam megjegyzéseket, amikor pl. 3, vagy annál több kicsi gyerekkel tömegközlekedtünk, kirándultunk. Meg kell tanulni nem foglalkozni az ilyen beszólásokkal.

2017. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

A legnagyobb családnál akiket ismerek ott 5 gyerek lett és mind lány.

Elmondásuk szerint azért lett ennyi, mert mindig reménykedtek hogy "na most fiú lesz", de nem lett. Az 5. lánynál feladták.


Ez a család elég szerény körülmény között él/élt már az első-második gyerek érkezésekor is, nemhogy az ötödiknél. Az anya 16 volt mikor az elsőt szülte, a nagyobbik lány vagy 18 éves, mire az összes kirepül ott marad egy nő akinek megvan a 8 általánosa aztán szevasz, addig meg míg a kicsi nem tölti a 8-at be otthon van főállású anyaként, addig elteng...


Nem török senki felett pálcát, de az fix hogy ez nem egy jó életpálya modell...

2017. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Egy 9 gyerekes családot ismerek, de ott már a legkisebb gyerek is felnőtt (20 év körül lehet). A nagyobbak szerintem sokkal többre vitték az életben, ők mind diplomát szereztek, sikeresek a szakmájukban, a szüleikkel is jobb a kapcsolatuk. A fiatalabbak meg úgy-ahogy elevickélnek az életben. Gyárban dolgoznak, vagy hosszabb időszakokra munkanélküliek, se szakma, se érettségi. Egyszerűen látszik, hogy minél többen lettek, annál kevesebb idejük volt a szülőknek a gyerekekre. Pedig amúgy normális, értelmes, művelt szülőkről van szó, de rajtuk is meglátszik, hogy kicsit megkattantak ennyi gyerek felnevelésében, plusz anyukának a szervezetét is eléggé megviselte a sok terhesség és szülés.
2017. okt. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!