Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El lehet valahogy érni, hogy...

El lehet valahogy érni, hogy az apa ne vihesse el hétvégére a gyereket?

Figyelt kérdés

Amíg együtt voltunk, addig sem foglalkozott a gyerekkel SOHA, úgy kellett könyörögni neki, hogy nézzen rá vagy szóljon hozzá, játszon vele, vigye le stb.

Most az én bosszantásomra vinné el és azért, mert az anyja hisztizik érte.

Az gyerek apja az anyjával él. Az anyja már próbálkozott, hogy elviszi tőlem a gyereket 1-1 hétvégre, nem ítélték meg neki, mert eddig sem foglalkozott ő sem a gyerekkel, nem látogatta soha és a körülmények sem megfelelőek náluk. Azóta sem látogatja a gyereket.

Az apja szokott jönni, beengedem, de a gyerek fél tőle. Az anyjától és annak a férjétől pedig egyenesen retteg.

2 és fél éves lesz szeptemberben, akkor kezdi az óvodát, mert bölcsődébe nem került be és nekem muszáj visszamenni dolgozni. Szerintem épp elég "trauma" lesz ez neki, nem akarom, hogy az apja elvigye, ráadásul messze is lakik. Soha nem volt még külön tőlem, nagyon anyás.

Augusztus végén tudom beadni csak a kérelmet, akkora kaptam időpontot. El tudom érni valahogy, hogy az apja ne vihesse el tőlem? Csak majd ha nagyobb lesz?



2022. aug. 13. 13:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Kérj felügyelt láthatást. Ami ugye azt jelenti, hogy vagy te is mész a gyerekkel, vagy ők jönnek hozzátok.

Ha nem megfelelőek a körülmények arra, hogy a kisgyerek ott aludjon az apjánál, azt bizonyítani is kell. Én utánajárnék, hogy hogyan lehet ezt bizonyítani.

2022. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Megpróbálhatod, de nem sokáig lehet ezt eljátszani, akár tetszik, akár nem, te választottad őt a gyereked apjának, és ezzel jogokat is adtál neki.
2022. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Tehát ne láthassa a saját gyerekét, de gondolom azért a gyerektartást azért küldheti mi?
2022. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Voltak már kint környezettanulmányon náluk, mikor az anyja beperelt, hogy elvihesse. Felsorolták, hogy mik a bajok. Amúgy az egész házban cigiznek, a hálószobában is, mindennek cigiszaga van. Ki-be jár a kutya a házból, van hogy az ágyra kakil, hány stb. A kutyától is fél a kisfiam, pedig szereti az állatokat és a kutyákat is, de ez nem szimpatikus neki. Sose zárták el akkor sem, mikor ott voltunk. A terasz majdnem összeborul, korlát nincs rajta, előtte egy csomó tégla meg törmelék van, akkorák a lépcsők, hogy egy felnőtt is alig tud rajta közlekedni, nemhogy egy gyerek. Azt még el se mondták, hogy a keményük összeborult teljesen, és újat kell csináltatni, különben nem tudnak fűteni.
2022. aug. 13. 13:49
 5/22 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy ne lássa? Ha jön, természetesen beengedem, de ne vigye el. Semmi szükség rá, mivel eddig leszarta. A gyereknek kb idegen, ahogy a gyerek anyja is. A körülmények meg gusztustalanok náluk. Maradjunk annyiban, hogy a C kategóriások külömbül élnek, mint ők.
2022. aug. 13. 13:50
 6/22 A kérdező kommentje:
*ahogy a gyerek apjának az anyja is
2022. aug. 13. 13:51
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

De most figyelj, mi nem tudjuk megmondani innen, hogy a bíróság mit fog mondani.


Amúgy nem értelek, ha ilyen lepukkant csőcselék ez a pasi, akkor minek szültél neki gyereket? Akkor jó volt, amilyen körülmények közül jött?

2022. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Többször is hangoztatta az apja és az anyja is, hogy el KELL verni a gyereket, ha értetlen vagy hisztizik. Erre írásos bizonyítékom is van, ha a Messenger üzenet annak számít.

Márpedig az én gyerekem nem lesz verve. Nem hiszem, hogy egy 2 és fél éves gyereket verni kellene meg biztos fel is fogja, hogy miért kapta.

A másik meg, hogy nem figyelne rá, nem játszana vele, semmi. Kisfiam örökmozgó, egész nap jön-megy, az apja szerint nem kell utána menni, nem kell vele foglalkozni, hadd menjen, hadd sirjon, hadd hisztizzen, majd abbahagyja. Az anyja ugyanezt mondja. Bármelyik pillanatban megtörténhet a baj, szinte minden napra jut valami.

2022. aug. 13. 14:06
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem az anyjáékkal éltünk együtt, sűrűn nem találkoztunk, mivel messze éltek. A gyerek apja normális volt, elég hihetetlen, tudom, ő is többször megmondta, hogy olyanok az anyjáék, mint a c#g#nyok.
2022. aug. 13. 14:08
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha a gyerek fél tőle szerintem nem jó ötlet elengedi, de az ő gyereke is nem tilthatod meg, hogy ne lássa. Vagy nem tudjátok megbeszélni, hogy mondjuk 3asba menjetek el kirándulni? Akkor láthatná a gyerkőcöt és Te is pontosan látod mi történik, ha normális volt vele, gyerek jól érezte magát elengeded Vele is máskor?
2022. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!