Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kellene beosztani egy 24...

Hogy kellene beosztani egy 24 oras napot?

Figyelt kérdés

Teljes Munka idoben dolgozo csaladanya, aki szeretne idot szanni mindenre, megis hogy kellene beosztani az idot. Idoskalat irjatok leci.

Nekem, akar hogy osztom, kb 48 oras nap kene....


2022. aug. 18. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom előrébb vagy-e ezzel de nálunk így néz ki:


Reggel 7kor kelés, 7.45kor gyerek leadva bölcsibe, 8kor kezdek dolgozni (itthonról). Belefér a reggeli készítés és mondjuk egy mosás. 16.30kor lemegyek a boltba, felhozom a cuccot, 16.45re megyek a bölcsibe. Utána játszótér 18-18.30ig, aztán otthon zuhanyzás, kaja készítés kb este 8ig. Ha csak melegíteni kell, akkor 8kor eszünk, ha főzni kell akkor kicsit később.

Gyerek alszik fél 9-9kor, én fent vagyok kb 11ig, akkor már csak pihenek.


Nem célom amúgy mindent elintézni, ha valami kimaradt, megcsinálom másnap.

Nagyobb bevásárlásokat a férjem intézi, vagy elmegyünk együtt egyik este.

2022. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Ugye nem komolyan kerdezed? A te idődet te tudod beosztani. Te tudod, hogy milyenek a körülményeit, hogy minek kell bele fernie.
2022. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

3:00 kelés

3:30 indulás újságot kihordani

5:30 reggelizek, aztán elkeszitem a gyereknek az aznapra való tizorait, ebédet

6:00 előkészítem a vacsorához valókat, beinditok egy mosást, ha kell, feltoltom a mosogatógépet, ha kell, kitakaritom a konyhat.

8-16 munka

16:20 vacsora készítés

17:00 vacsora

17:30 macska wc-k takaritasa

2022. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Én bevallom, hogy a lusta/sz*r anyák táborát ékesítem. Elengedtem a tökéletességet.

Van, hogy rendeljük a kaját, nincs minden nap felporszívózva, portörölve és számunkra ez így jó. A férjem ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkából és ha úgy érzem, hogy elhanyagolom a gyerekemet, akkor félre teszek mindent, megvár a mosogatás este is, de olyankor csak vele foglalkozok.

Nálunk a napirend:

6:30-kor ébredés, reggeli, készülődés

7:45-kor a férjem viszi bölcsibe a gyerkőcöt, én megyek dolgozni

12-kor megy a férjem is dolgozni (van, hogy már 9-kor), de délelőtt el szokott pakolni, mos, felporszívózik

16:30-kor megyek a gyerekért, hazaér, eszik, kimegyünk játszani.

19:00 vacsora, ez idő alatt én elkezdem a másnapi ebédet

20:00 fürdés (apa kib ekkorra ér haza)

21:00 alvás (mire a gyerkőc elalszik, addigra kész a kaja)

KB 23-ig szoktunk ébren lenni, akkor van az énidőnk.

Hétvégén van "nagytakarítás", olyankor már rutinszerűn fel vannak osztva a feladatok, és kb 2-3 óra alatt végzünk az egész házzal, vasalni pedig éjjel szoktam. Kertünk nincs.

2022. aug. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Hiába írjuk h mi hogy csináljuk, ha neked más a prioritásod mint nekünk.

Én pl letojom h szanaszét vsnnak a játékok. majd este fektetés után összeszedem őket a dobozba.

Vagy pl nem vasalok. Elrakom a száraz ruhát, ha gyűrött akkor mielőtt felvenném átgőzölö/vasalom. De ezekkel nem "vesztegetem" a délutánt. Inkább leülök társasozni a gyerekekkel

Főzni sem főzök minden nap. Mindenki eszik ebédre meleget az ovi/suli/munkahelyen. Este van virsli, szendvics, tojás

2022. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a körülmény is.

Könyebb lenne, ha leírnád egy napod vagy heted.

2022. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5:30-kor kelek, 6 órakor elindulok dolgozni. A munkaidőm 7-15-ig tart.

Suliidőben 3 óra, legkésőbb fél 4-kor rongyolok haza, hogy össze tudjam szedni a 3 gyerkőcömet a bölcsiben, suliban.

Edzésnapokon elviszem Őket, ha jó idő van, addig kint sétálunk vagy bemegyünk a suli melletti könyvtárba a bölcsisemmel, amíg a sulisokat várjuk. Edzés után együtt vagy hazamegyünk vagy még egy picit kint maradunk, bandázni a kisbarátokkal vagy otthon a kertben játszunk, ténykedünk. Fontos mindannyiunknak, hogy hétköznapokon is viszonylag sok minőségi időt töltsünk együtt.

Suliidőben hétköznap ritkán főzök, mindenki eszik a munkahelyen, suliban, bölcsiben főtt ebédet.

Tehát legkésőbb 19 órára otthon vagyunk, rossz idő esetén hamarabb, olyankor 19 óráig, a fürdési szabad foglalkozás van, ilyenkor berakok egy mosást, ha éppen főzök, akkor azzal haladok, eközben a gyerekekkel is foglalkozom, társasozunk, vagy csak leülünk a szőnyegre, aztán alakul, birkózunk, játszunk. Eközben mivel minden gépesített, halad a házimunka is, a berakott mosás, az előző este bekészített mosogatógép, sőt, a háznak abban a részében, ahol éppen nem vagyunk, elindítom a robotporszívót, az is teszi a dolgát nélkülem.

Fürdés után, olyan fél 8 körül vacsorázunk, bár a vacsora és a fürdés néha helyet cserél, vacsi után fél 9 körül amíg a gyerekek fogat mosnak, rendberakom a bölcsisemet, megmosom a fogát, a nagyoknak elleőrzöm, kikészítem másnapra a sulis, bölcsis ruhát, átnézem a nagyok iskolatáskáját. 9-kor meseolvasás, aztán alvás a gyerekeknek, én pedig énidőzöm.

A férjem a munkájától függően 6-8 között érkezik haza valamikor. Onnantól, kezdve mindent együtt csinálunk, közös vacsi, fürdetés, amíg olvasok a gyerekeknek, Ő rendbe rakja a konyhát. A gyerekek fektetése után még együtt is eltöltünk egy kis időt.

Reggelente a férjem ébreszti, készíti össze a gyerekeket, mert Ő később jár dolgozni. Ahogy írtam, előző este mindent kikészítek Nekik.

Takarítani hétvégén szoktunk, bár a robotporszívót szinte minden nap elindítom a ház egyik-másik részén.

Főzés hétvégén több fogás, több napra, ha nem akarok a munkahelyi kantinban ebédelni.

Nyilván a nyári szünetben rugalmasan változik a napirend.

Hétvégén pedig annyit vagyunk együtt, kirándulunk, jatszózunk, gyakran utazunk, amennyit csak tudunk.

2022. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

9 kor felkelsz 10 így megiszod a kávét 11 kor kitalálod h mi lesz az ebéd 14;00 így el leszel vele 14 után meg egy kávé utána sör meg tv éjszaka meg szex a

Párom dógozik

2022. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
En reggel 6kor ebredek, 6.30ig agyban vagyok es kicsit netezem, esetleg utana jarok ennek annak a neten. 6.30kor ebresztem a gyerekeket, reggeli keszites reggelizes mosogatas stb. 7.40 es 7.50 kozott hagyjuk el a hazat. Ferjem 6tol dolgozik. A nagyobbik egyedul jar iskolaba, kb 3-5 perc seta. A kicsi felpattan a bicom csomagtarto jar es eltekerek vele a sulijaig, ami bicon max 5 perc. Leadom a delelottos napkozibe (9kor kezdodik a suli-kulfold), aztan en eltekerek munkaba. 9kor kezdek. 5ig dolgozom. Napkozibol ferjem veszi fel a kicsit es kabe egyszerre erunk haza 17:40 es 18. 00 kozott. Aztan en elmegyek futni, ami egy ora neha. Kozben gyerekek esznek furdenek. Hetkoznap nem fozunk, nem takaritunk, nagyon keves hazi munkat csinalunk. Vacsi kozben megdumaljuk a napot, 21kor van gyerekeknek fekves, addig szabed foglalkozas. Hetvegen takaritas, csaladi program, fozes. Sokszor ugy erzem, Jo lenne par extra ora, akkor jutna ido Meg masra is. Erdekes olvasni, kinek h telik a napja, ezert kérdeztem.
2022. aug. 18. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!