Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák nagyobb gyerekkel!...

Anyukák nagyobb gyerekkel! Hol szereztek új barátokat?

Figyelt kérdés

Mostanra jutottam el odáig, hogy teljesen elfogytak a barátnőim. Az iskolai kapcsolatok már rég ellaposodtak, az anyuka barátnők pedig, akikkel a játszótéren, ilyen helyeken ismerkedtem meg, szintén elkoptak. Teljesen otthonról dolgozom, kollegáim nincsenek. Az utóbbi években lett ugyan néhány "barátnőm", de ezek mind kudarccal végződtek, az egyik rám unt, a másikról vállalhatatlan dolgok derültek ki, a harmadik olyan, hogy képes bármilyen megbeszélt programot az utolsó pillanatban lemondani azzal az indokkal, hogy bocs, ő inkább alszik. Persze biztos, hogy bennem is van hiba, de ezt egy kívülálló jobban meg tudná mondani.

A gyerekem már felsősök, az ő barátaik szüleit már nem igazán ismerem. Nehezen oldódom új társaságban, edzőteremben, ilyen helyeken nem tudok kapcsolatot teremteni.

Akik hasonló helyzetben voltak, vannak, hol találnak új barátnőket? Van erre egyáltalán 40-hez közeledve bármi esély?


2022. aug. 24. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én, igaz nem 40-hez vagyok közel, hanem 30-hoz,de már régóta nem próbálok barátokat szerezni. Akik voltak, mind lekoptak és nem keresnek azóta sem. Az új próbálkozások pedig rendszeresen csalodással végződtek az elmúlt években. Én rájöttem, hogy jobb nekem egyedül, mint áltatni magamat, hogy fontos vagyok másoknak. Persze ez csak az én érzésem, amihez hozzá tartozik, hogy a legjobb barátom a Férjem, és amúgy is elég introvertált vagyok. Másnak lehet, hogy nagyobb szüksége van barátokra.
2022. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Tanfolyam? Önkéntesség? Szomszédok?

Nálunk (gimis gyerek osztálya) most szerveződik valami szülői körös opcionális együtt sörözés :) Valaki felvetette facebook csoporton, hogy pont a pandémia alatt kezdtek a gyerekeink, és milyen rossz, hogy mi szülők két éve nem ismerjük egymást.

Aztán meg az alattunk lévő nénivel haverkodtam össze, bár nem korosztályom, marha jókat tudunk beszélgetni.

2022. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 39 vagyok, és bárhol képes vagyok ismerkedni, akár itt is :D Amúgy könyvtárban, buliban, boltban, szülőin...

Mondjuk én elég nyitott vagyok, sosem okozott ez problémát. Persze nem minden ismerettségből lesz barátság, de azért akadnak olyanok, akik már évek óta a barátaim. Akivel meg nem, azt el kell engedni 🙂

2022. aug. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

távolabbi rokon jöhet szóba még? unokatestvér vagy másodunokatestvér, esetleg férjed részéről?


én pl férjem nagynénjével (kései gyerek, anyósnál 20 évvel fiatalabb, tőlem 7-tel idősebb) és az unokatestvérének a feleségével is szoktunk hetente összejárni, mondhatni baráti a viszony.

2022. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már feladtam ezt. Annyit csalódtam a gyerekkori barátnőimben, aztán akit legutóljára a legjobbnak hittem, akkora fájdalmat okozott, hogy azóta képtelen vagyok mélyebb barátságot kialakítani.

Persze mindenkinek nyitott vidámnak tűnök, bárkivel beszédbe tudok enyeledni, de közel már senkit nem tudok engedni, és a valóságban iszonyatosan szorongok.

Hiába vágyom rá, sokszor annyira jó lenne áthívni vacsorára egy párt, néha elmenni ide oda, beülni valahova..

2022. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt a legutolsó hozzászólást akár szóról-szóra én írhattam volna. Pont ugyanígy vagyok vele, félek már én is a mélyebb kapcsolatoktól, és nagyon szorongok. Általában amúgy engem is kedvesnek szoktak tartani, bár volt már, hogy megkaptam, hogy milyen távolságtartó vagyok.

Én fiatalon azt hittem, ezek a dolgok majd elmúlnak a kamaszkorral. Tényleg nem gondoltam, hogy felnőttként, családos anyaként majd olyasmikkel kell küzdenem, hogy az egyik barátnőm simán rám un és lecserél, a másik meg a gyerekeink osztályfőnökének pletykálja ki azt, amit én bizalmasan elmeséltem neki. Elég kiábrándító. :(

2022. aug. 24. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!