Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az, amin a gyerekek kapcsán...

Mi az, amin a gyerekek kapcsán "spóroltok", mióta elszálltak az árak?

Figyelt kérdés
A kérdés nyilván azokhoz szól, akik spórolnak valamin, tehát ilyen "előbb spórolnék magamon, mint a gyereken" kommentekre nem vagyok kíváncsi, hiszen az nem releváns itt a kérdés szempontjából :D

2022. aug. 24. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
A ruhák, most rugikat elfogadom használtan,ingyen ismerősöktől,mert nő mint a gomba. Illetve a babajátékokat adományboltban veszem.
2022. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Én megpróbáltam a ruhákon, de rájöttem, hogy nem tudok/lehet. Általában Angliából rendelem a rucika + H&M, F&F, Auchan, Reserved-ben vásárolunk. Gondoltam majd használtan veszem ezentúl, hisz én is eladtam már egy csomó kifogástalan állapotú márkás ruhát.

A helyi baba-mama klubban szinte csak agyonmosott Pepco-s ruhák vannak, amit pl 500 Ft/db áron adnak... Na már most, akkor inkább megveszem újonnan a boltban 800 Ft/db-ért.

Távolabb találtam néhány szebb állapotú ruhát, de mire kifizetem a szállítási költséget, ugyanannyit költök, mintha pl. a H&M-ből rendelnék leakciózva, ingyenes szállítással.

2022. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem sok dolgon. Mondom neki, hogy a víz, áram is pénzbe kerül és nem szabad pazarolni, 5 éves. És jobban elvárom, hogy megegye az ételt, amit kiszedtem neki.
2022. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Eddig sokszor vettem, rendeltem ruhát, cipőt neki, mert csak úgy megtetszett, pedig így is bazárt tudunk nyitni, annyi ruhát örököltünk. Igazából nincs szüksége több ruhára, csak jól esett neki venni újakat. Ezekből a vasarlasokból visszavettem, csak azt veszem meg ami tényleg kell, vagy nagyon nagyon tetszik.

Pl. most esőkabát, azt kinéztem melyik tetszik, és onnan rendeltem meg ahol olcsóbb.

Nem veszek már tasakos csümölcspépet, úgysem issza meg az egészet, a fele mindig benne marad, és vagy én iszom meg vagy ránkromlik. Pucolok helyette gyümölcsöt, kap aszalványokat, meg veszek üvegeset néha, az olcsóbb, és valahogy jobban is ízlik neki.

Nem veszek porból készíthető pépeket, abból is többet dobtunk ki mint amennyi fogyott.

Nagyobb kiszerelésű joghurtot, pudingot veszek, és kiadagolom kistálba, nem a kis gyerek kiszerelésűt kapja.

Ugyanígy tusfürdő, ha fürdő utántöltőt veszek.

Nézem az akciókat, akkor tárazok be a fogyó cikkekből mikor olcsóbb.

Nasit a kínai boltban veszem.

Leszokóban van a pelenkáról, így azon is spórolunk, nappalra, délutáni alvásra már nem adom rá, csak éjszaka, ha bepisil átöltöztetem.

A lámpákat itthon ezerrel kapcsolgatom le, ha nem muszáj ne égjen.

Kevesebb kajarendeles, inkább vásárolok és főzök minden nap.

Máson egyelőre nem spórolunk a gyerek kapcsán, sokmindent megkap így is.

2022. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy változás nincs. Eddig is kinéztem a minőségi ruhákat, eszközöket, játékokat és hogy hol lehet olcsóbban hozzájutni. Nem váltottam rosszabb minőségű ruhákra, mert már nem nőnek olyan gyorsan és tovább hordanak 1-1 méretet, sok mosáson mennek át, mielőtt továbbadom őket. Drágább megoldás lenne, ha gyorsan tönkremenő dolgokat vennék és gyakran kéne pótolni.
2022. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem kifejezetten spórolás miatt, de végülis ezzel is spórolok... visszafogtam magam játék vásárlás terén. Elég ami van, majd karácsonykor kap 1-2 újat.
2022. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Kevesebb üveges bébiételt veszek, többet főzök neki. Ruha- és játékvásárlásnál a minimumra törekszem.
2022. aug. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Eddig is figyeltunk a vizhasznalatra, de ezutan megjobban, a melegvizre most kulonosen.
2022. aug. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem látogatjuk az anyóst :D
2022. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Micsoda poén, utolsó..
2022. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!