Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent a beteg gyerekek...

Mit jelent a beteg gyerekek elfogadása?

Figyelt kérdés

Elfogadom, hogy vannak, hogy léteznek, hogy megszülettek?


Nekem mégis hogyan kellene elfogadnom őket? Nem az anyának, apának kell elfogadni őt, hogy ilyen gyereket "dobott a gép"?


Vagy mégis mit takar az elfogadás? Akár felnőttek, szülők, akár gyerekek körében? Nem szabad bántani, nem szabad csúfolni, megjegyzést tenni rá, ez alap.

De körbe kellene állni, hogy nehogy baja essen? Megpróbálni beépíteni egy olyan játékba, ahol nem lehet aktív résztvevő?


Súlyos down-szindrómás kisfiúra nem lehet mondani, hogy down-szindrómás, csak down-szindrómával élő, mintha csak pattanásos lenne, pedig ennél jóval több a baj, amikor agresszív, kezelhetetlen és ijesztő gyerekek és felnőttek számára is s viselkedése sokszor.


Nem tudom, hogy így érthető a kérdésem, de a lényeg, hogy nem provokálni akarok senkit sem!

De sok beteg gyereket nevelő anyuka/apuka azt várja, hogy Istenként tiszteljük a beteg gyerekét, mert neki minden apró lépés is fejlődés, mégha alap dolgokat segítséggel (vagy azzal sem) képes elsajátítani.


2022. aug. 7. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem a kérdés feltevésének okát/célját. Van a közvetlen környezetedben beteg gyermek, és felszólított valaki, hogy fogadd el? Vagy nem is láttál még közelről fogyatékos embert, csak elmélázol, hogy mi lenne, ha...? Nyilván mást jelent az elfogadás a szülőnek, pedagógusnak, szomszédnak, utcai járókelőnek.
2022. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

"De sok beteg gyereket nevelő anyuka/apuka azt várja, hogy Istenként tiszteljük a beteg gyerekét"


Ismerek pár beteg gyereket nevelő szülőt, köztük Down szindrómást nevelőt is, sosem vettem ezt észre náluk, amit mondasz. Egyik sem akarta a többi emberre ráerőltetni az elveit, nem hozza szóba, stb. Egyszerűen teszik a dolgukat, nem vártak el semmit másoktól.

Ilyet, hogy a sérült gyerekei személyes sikereivel büszkélkedik, inkább olyanoknál láttam, ahol megyei vagy országos szinten ismert gyerekről van szó, akinek facebook oldalát sokan követik. De ott meg eleve van igény az infókra, hisz pl. nem egy gyűjtés volt már a gyereknek műtétre. Ott nyilván szükségét érzik a szülők, hogy megmutassák, mi lett a közösségi összefogásból.


Engem a kérdésedet olvasva az foglalkoztatott, vajon elgondolkodtál-e rajta, belőled miért ezt váltja ki a téma, az ellenérzéseid, felvetéseid mögött mik állnak? Miért az ilyen szülőkre van kiélezve a figyelmed? Én önvizsgálatot tartanék a helyedben.

2022. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Játszótérre jár két anyuka, egy down-os kislánya van az egyiknek, a másiknak egy súlyosan és egy enyhén érintett autista gyereke van. Ott oktatnak az elfogadásról, ami igazából nem elfogadás. És amiért én beszóltam, hogy miért kellene csendben ülni a gyerekeknek a játszótéren fogócskázás helyett, én lettem leszólva, hogy szorulhatott volna egy kis empátia belém, mert a súlyosan érintett autista fiúnak dührohamai lesznek, hogyha elfutnak előtte.


A gyerekem egyik óvodatársának is van beteg tesója, aki azthiszem autista, és az ő anyja is ilyeneket oszt meg facebookon, hogy az ő gyerekének jár a dicséret, a taps, mert hatalmas erőfeszítésébe került járni tanulni, és ha majd megszólal, az is hatalmas nagy csoda lesz, és ő maga egy csoda és ugyanolyan értékes gyerek, mint a többi. Pedig alapvető dolgokra képtelen, játékba nem lehet bevenni, de tekintsen rá mindenki ugyanolyan gyerekként.

2022. aug. 7. 08:58
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, a mi környezetünkben is van egy ilyen kisfiú.

5 éves, és amikor én leviszem az egy éves gyereket a jàtszóra, már jön is oda, és esik neki durván a fiamnak, mert ő így játszik, így szeret, akkor egy rossz szót nem lehet mondani….

2022. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Én magamnak feltenném a kérdést, hogy miért zavar ennyire? Miért érzed, hogy ők nem érnek annyit? Szerintem nagyon magas lóról beszélsz, pedig a te gyereked is lehet bármikor beteg, fogyatékos. Nem vonom kétségbe, hogy így történt a játszótéren, de ugye nem két anyuka alapján akarod megítélni az összes ilyen szülőt? Amúgy a kisfiam barátja egy down szindrómás kisfiú és igen, olyan játékokat találunk ki ha itt van, amit ő is tud játszani. Ha kerekesszékes barátja lenne sem futóversenyt rendeznék. Ha lányom lenne sem pókember témájú bulit tartanék. Alap, hogy figyelembe veszem mások igényeit. A játszótéren engedném szaladgálni a gyerekem nyilván. És igen, egy csoda, hogy járnak, beszélnek, esznek és ebbe rengeteg munka van. Lehet is erre büszkének lenni. Te talán nem leszel majd büszke, ha lediplomázik a gyereked? Neked hogy esne, ha akkor cikiznének, hogy huh nagy dolog, ki nem képes rá? A kemény munka mindig dícséretet érdemel.
2022. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%
Az autizmus nem betegség. Idáig olvastam a primitív kérdésedet.
2022. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk az azért tényleg nonszensz elvárás egy játszótéren, ahol minden gyerek hangos és szaladgál, kivéve a siketnémát vagy a mozgásképtelent, hogy legyen csend és ne tegyenek hirtelen mozdulatot egy autista gyerek miatt.

A játszóteret nem erre találták ki. Egy olyan gyereket, aki ezt nem tudja tolerálni az autizmusa vagy akármi miatt, azt nem vinném oda az anyuka helyében.

Ha konkrétan erre kell reagálnom kérdező, akkor abban egyetértünk, hogy ez nem az a tolerancia, ami ésszerű vagy elvárható.

Az ilyen gyermek anyjának józan ésszel végig kell gondolnia, hogy egy játszótérnyi gyerek nem fog az övé miatt kussban ülni. Őket pont azért viszik oda, hogy levezessék az energiájukat. Ilyen esetben a sérült gyerek anyjának kell olyan helyet kialakítania az otthonukban, ahol a gyerek nyugodt körülmények közt tud játszani. Vagy elvinni olyan helyre, ahol ez megoldható. A közösségbe járást pedig így nem szabad erőltetni.

Ha hagyományos óvodába járna a gyereke, ott sem lehet elérni, hogy egy csoportnyi gyerek alkalmazkodjon hozzá. 3-6 éves gyerekektől ezt nem lehet elvárni.


Az olyan anyukák meg, akik neten írnak a gyerekeik eredményeiről: ez mondjuk egyébként is jellemző. Az egészszéges gyerekek szülei is (tisztelet a kivételnek) hajlamosak úgy mutogatni a közösségi médiában a gyerekeiket, mintha csodaszámba mennének (számukra ez biztosan így is van). Kokrétan a sérült gyerekek szülei meg szerintem így akarnak egy kis visszacsatolást kapni, hogy a nehéz helyzet ellenére is jól teszik a dolgukat, fejlődik a gyerek. Pokoli nehéz lehet nekik, valahogy nem tudom elítélni őket, amiért szomjaznak a figyelemre. Alapvetően az egészséges gyerekükkel otthon lévő anyukákat is ez motiválja: vágynak a figyelemre, hisz az életük szinte csak abból áll, hogy a gyermekükről gondoskodnak.

2022. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Azzal egyetértek, hogy az nem lehet elvárás, hogy egy játszótéren ne rohangáljanak a gyerekek.

A Facebook poszt az igazából igaz. Az ilyen gyerekeknek és a szüleiknek sokkal többet kell dolgozniuk azért, ami másoknak természetes. És nyilván neki ugyanolyan értékes mint a többi gyerek, muszáj így gondolkodnia, mert azt csak nem írhatja ki, hogy "na ezt jól megszívtam b+".

Igazából a méltányosság lenne a jó irány. Egy sérült gyerek felé nem lehetnek ugyanazok az elvárások, mint egy többségi gyerek felé. Viszont amibe lehet, abba be kell vonni őket, rengeteg dolog van, amiben ugyanúgy részt tudnak venni. A méltányosság viszont a másik oldalról is meg kell hogy legyen, vagyis azt sem lehet elvárni, hogy majd a játszótéren mindenki csendben nézi ahogy nő a fű, amiatt az egy down-os gyerek miatt.

2022. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

6! Amíg orvos diagnosztizálja és bno kódja van,addig betegség!


Akár tetszik, akár nem.

2022. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem betegség, akkor mi?

Bírom ezeket, akik kijavitják, hogy nem betegség, hanem állapot, nem ápolás, gondozás, hanem nevelés, stb.

2022. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!