Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha nem tudom...

Mit tegyek, hogyha nem tudom felvenni az apjukkal a versenyt, és rossz anyának érzem magam?

Figyelt kérdés

6 éve ez megy. Minden apás hétvégén mozi, fizetős strand (óriáscsúszdák), élmenyfürdő, többszöri nyaralás, kiruccanás, nincsenek szabályok, csak a buli.

És én vagyok a rossz, mert a 14 éves fiamat nem engedem éjfélig kint lenni a haverjaival.

Nőgyógyászati problémám vannak, évek óta, többször volt egészségügyi kaparásom, kivették az egyik petefészkem, valószínűleg a méhemet is kifogják. Se időm, se energiám, se pénzem, se kedvem nincs minden hétvégén elmenni valahova, főleg hogy pánikrohamaim is vannak, sokszor nehézséget okoz a házból is kimenni. A gyerekeimnek meg az nem fekszik, hogy lemegyünk fürdeni Domboriba, vagy elmegyünk fagyizni, mert apuka feltolta az ingerküszöböt. Arra sincs pénzem, hogy felmenjek velük minden évszak előtt Pestre, hogy ott vásároljanak maguknak 7 000 forintos pólót meg 15 000 forintos nadrágokat, de mivel apuka ezt megteszi nekik, így tőlem is ezt várják.

Nagyon el lettek az apjuk által kényeztetve, követelőznek, szemtelenek velem szemben. Próbálok helytállni, de nehéz, hogy kinézek a lányomnak egy telefont, erre apuka megveszi az iphonet. Apuka mindig próbál überelni, ballagásra 700 000 forintos laptopot vett neki, én meg ott álltam a 30 000 forintos órával.


2022. aug. 25. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Borzasztóan sajnálom, hasonló a helyzet nálunk is, annyi, hogy még nem drága tárgyakkal, de az állandó nasikkal meg a programokkal elkényezteti amikor havi 1x 2 napot vele van.
2022. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Ebben a korban már nehéz. Egész kicsi koruktol kezdve kellett volna beléjük nevelni, hogy ne hagyják penzzel manipulálni magukat.
2022. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy ezt írom, de költözzenek hozzá. Nem lesz akkor minden nap ekkora költekezés és kiderül, hogy nem biztos hogy apuka mindig jófej..ha jól nevelted őket, akkor rá fognak jönni hogy szeretetet nem lehet pénzért venni.
2022. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Csatlakozom a hármashoz. Menjenek (ideiglenesen) az apjukhoz. A betegségeid miatt most amúgy is "jobb helyen lenne" ott, mert gondolom sajnos ki-be jársz a kórházba, kezelések, műtét, lábadozás stb. Hétvégi láthatáson könnyű jófejnek lenni, nincs annyi felelősség, mint a szürke hétköznapokon, amikor iskola van, időre kell menni, tanulni és nem lesz minden nap mozi meg vizipark, mert (ha még anyagilag futja is az apának) kedve és ideje neki se lesz egyfolytában menni amikor a gyerek füttyent egyet. Meg úgy tényleg könnyű, hogy ő rájuk hagyja majd te leboxolod velük, hogy azért ez nem így megy. Akkor majd lehetsz te a jófej, aki hétvégén elviszi moziba őket, ő meg majd veszekszik, hogy keljenek fel, mert suli van, pakoljanak maguk után össze stb 🤷🏼‍♀️
2022. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg nem lenne hülyeség, amit a 3as ír. Legyél te a hétvégi szülő, aki kéthetente frissen, fitten, üdén odalibeg, jól elszórakozik a gyerekekkel. Az exed meg szívjon a mindennapos cirkuszokkal, logisztikával, zsonglőrködéssel.

(Off: én előre megmondtam a férjemnek, hogy ha dobbantani akar, szépen viszi magával a 2 gyereket. Én nem fogok miatta szívni az egyedülálló anyasággal)

2022. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem kérdezd meg, hogy "apátok főz finom házi kosztot? Megoldja veletek a leckét? Ott ül a szülőin? Takarít utánatok? Tudjátok, hogy beteg vagyok, kiveszik a méhem? Mit gondoltok, mi lenne belőletek, ha nem lennének szabályok, amit a szülő betartat?"


Már 14 évesek, szinte felnőttként kell őket kezelni, értelmesek, lehet velük beszélni, érvelj! Meg fogják érteni, már van eszük. Akár csinálhatsz(csinálhattál volna) szabálymentes hetet, ahol te sem takarítasz, de még csak nem is főzöl, fent lehetnek hajnalig, de ugyanúgy kelni kelljen reggel, csinálni a dolgokat, mert az élet nem állhat meg.


Nézess meg velük pár jó filmet a témában, mondjuk a legyek urát, mi lesz, ha nincsenek szabályok, nincsenek felnőttek. Már épp elég nagyok hozzá.

2022. aug. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ja és egy nagyon ravasz mondattal máris a saját oldaladra állíthatod a "szuper" apjukat:


Nekem köszönhetitek, hogy ilyen apátok van, annakidején én választottam nektek! ;) Lehetett volna a szomszéd Józsi is, aki egy sóher, unalmas alak, aki bélyegeket gyűjt, iszik és nem mozdul ki, néha megver! Szóval igen, köszönöm, hogy hálásak vagytok, hogy ilyen jól keres apátok, és ilyen sokat költ rátok, igazán jól esik, tudom, hogy jól választottam, mert férjnek csapnivaló volt, de apának első osztályú!


Szóval csinálj úgy, mintha a te érdemes lenne az apjuk érdeme, fürdőzz kicsit a dicséretekben, mert minden apjuknak szánt dicséret "igazából" neked szól, bárki mással lehettél volna, de te őt választottad apának. Persze tudom, hogy ferdítés, de simán beveszik a gyerekek:)

2022. aug. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!