Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az elitélendő,ha...

Szerintetek az elitélendő,ha a tinédzser gyerekek a játszótéren dohányoznak meg káromkodnak?

Figyelt kérdés
Mindig ezt tapasztaljuk a játszótéren sajnos, mindig ez van.

2022. aug. 28. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, elítélem a szüleiket de gondolom azok ott sincsenek.
2022. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is gyújtogatnak meg szemetelnek, széttörik a játékokat. A szüleiket okolom elsősorban.
2022. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is!

Először is játszótéren dohányozni tilos. A szülőknek is. Pont a kisgyerekek érdekében.

Másrészt biztosra veszem, hogy nem a szemetesbe dobják a csikket, hanem csak úgy elszórják. Ez szemetelés, ami különösen rossz olyan környezetben, ahol olyan kicsi gyerekek is vannak, akik még minden fölvesznek, mindenhez hozzányúlnak.

Ez ugyanolyan böszmeség, mint kutyát bevinni a játszótérre, amelyik majd odapisil, -kakil, ahol játszanak a kisgyerekek.

Én szólnék a közterületeseknek, megjelölve azt is, hogy milyen napszakban szoktam őket ott látni.

A káromkodás ellen nyilván jogilag nem lehet föllépni, attól függetlenül az is bunkóság.

2022. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk volt olyan eset is hogy anyuka délután ment volna a gyerekkel, de a fiatalok épp az asztalon izéltek.🙄

Igen egyébként elítélendő. Semmi keresnivalójuk amúgy sem egy játszótéren és akkor még oda is füstölnek, szemetelnek. Én rájuk szoktam szólni hogy vagy menjenek el, vagy fejezzék be a cigizést, játékok rongálását..... Stb

2022. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
99%

Persze, hogy az. Nem véletlen, hogy 12-14 éves kornál szoktak meghúzni a játszótéreken a határt (ahol ki van írva), mert felette a többség nem tud normálisan viselkedni. Nem rendeltetésszerűen használják, rongálnak, szemetelnek.

Nyilván nem azzal van baj, aki 14-16-17 évesen elkíséri a kistesót és közben beül a hintába, de a "bandákban" kiülő fiatalok nagyon ritkán viselkednek elfogadhatóan.

Én is futottam már bele olyanba, hogy a párocska a fészekhintában enyelgett.

2022. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Én a szüleiket ítélem el. Mondjuk, sosem értettem ezt a cigi dolgot. Rászokni olyanra, ami drága, káros és egyáltalán nem lenne rá szükséged ha nem vagy függő.

Sorházban élünk és a kislányomnak van egy barátnője (6 évesek). Múltkor kint ültek a lépcsőkön, dinnyét ettek, erre odaül melléjük a kislány tinédzser bátyja és belepöfékel a lányok arcába.

Bunkóság vagy nem, én szóltam neki, hogy először szívja el, csak utána üljön a gyerekek mellé.


Játszóteres nyai-fali nekem is szemet szúrt már. Ez meg a közönségnek szól. Így próbálnak nagyok lenni. Tudom, mert én is voltam tini, de szerencsére nem volt kivel kirakatban csinálni.

2022. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálunk ott a játszótéren van ilyen idősebbeknek vaoló fittnes rész, foci és kosár pálya
2022. aug. 28. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!