Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyen szülők?...

Hogy lehetnek ilyen szülők? Vagy csak én vagyok ennyire régi módi?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni senkit, nem azért kérdezem, csak ugye volt egy kis vitánk a lányommal.


Az nem tetszett neki, hogy nem engedem el este 10-ig iskolaidőben a barátaival. Azzal jött, hogy az osztálytársainak nem is mondanak határidőt, akkor mennek haza, amikor akarnak.

Ezek a gyerekek, akikkel akart menni, ezek rossz tanulók, pont hogy 2-esekkel meg pótvizsgákkal mennek át. Az anyjuk se nagyon figyel rájuk, többször szólt nekik az osztályfőnök, hogy figyeljenek egy kicsit jobban a gyerekeikre.


Most nem akarok itt kritizálni vagy provokálni senkit, de szülőként sokszor megdöbbent, hogy így szélnek eresztik a gyereket.


Egy 15 éves lány anyukája



2019. nov. 29. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Mindig voltak és lesznek is ilyen nemtörődöm szülők.
2019. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Oké de mi a konkrét kérdésed?

Vagy kibeszélni jöttél a többi szülőt?

Mindig is voltak és mindig is lesznek ilyen szülők,ők sem voltak különbek és leszarják hogy a gyerekük egy tanult ember vagy egy utcai csavargó lesz. Nem tudsz ellene mit tenni és kész.

Ennyi erővel kérdezhetnénk hogy egy embert mi vezet rá a rablásra,gyilkosságra,hazugságra vagy bármire. Hülye kérdés...

2019. nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Párom közvetlen családjában van egy 17 és egy 15 éves lány, gimnazisták. Náluk is az a "természetes", hogy suli után még mennek a klubba meg a bárba, legyen szó bármilyen napról a héten éjszakába nyúlóan is akár. Simán elmennek bulizni hétköznap, amiben nem az a durva hogy elmennek (ha minden osztálytársad elmegy, te se akarsz kimaradni nyilván...), hanem hogy eszébe jut bárkinek hétközben bulit rendezni! És ez így természetes!

Ők normális tanulók egyébként, lelkiismeretesen készülnek a tovabbtanulásra. De megdöbbenek, hogy az én időmben (pedig csak 10 évvel vagyok náluk idősebb) mennyire szóba se jöhetett ilyesmi. Osztálybuli szigorúan péntek este, maximum szombaton. Hétköznap tanultunk, családi program volt, hobbinknak éltünk, esetleg maximum beültünk kávézni egyet suli után, de utána mindenki tepert haza tanulni. Ja, és ugyanoda járnak, ahová én anno. Ennyit tesz tíz év 🤷

2019. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Ugyan, 10 éve is volt ilyen. Sőt 15 éve is, amikor én jártam gimibe.

Egy arany középút kell. Nyilván a lányodnak most kellemetlen, hogy nem tehet amit a többiek. De ez nem feltétlen rossz. Csak legyen amikor ő is mehet.

Nálunk én voltam, akit anyám nem engedett bulizni. KB 4 havonta jutottam el, akkor is hazugságok közepette. Barátnőim minden péntek szombat addig buliztak, amíg akartak. Sokszor hétköznap is mentek mindenféle. Egyrészt rossz volt, hogy én nem mehetek. De amikor mentem nem volt az igazi. Mindig cserélődött a társaság,mire legközelebb mentem megint nem ismertem senkit.

Az egyetemen viszont kibuliztam magam.

Viszont. A barátnőim nem fejezték be a sulit. Hol otthon laknak a szüleiknl, hol az aktuális pasijaiknál. Aztán vissza anyuhoz... Nincs normális állásuk,csak elvannak.

Én el végeztem az egyetemet, jó állásom van. Saját házunk van, kocsinak, férjem, gyerek. És velük ellentétben boldog vagyok. Nem mondom, hogy csak ezen múlt... De ez is közrejátszhatott, kinek hogy alakult a felfogása és az élete

2019. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Régebben egyáltalán nem volt ennyi nem törődöm szülő.Ezért van ennyi hülye gyerek,mert a szülők egyáltalán nem foglalkoznak a gyerekeikkel.Engem személy szerint dühít és elszomorít,hogy egy kis @aros 12 évesnek fiúja van és már @efélnek!Ahelyett hogy a babáival játszana.Hol élunk???
2019. nov. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Mert a sok hülye anyuka azt hiszi, véget ér a gyereknevelés ott, hogy otthon mereszti a seggét 10 évig. Hogy ettől már ő jó szülő automatikusan. Hát nem.
2019. nov. 30. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Oh, ezt az én lányom is mondogatta egy időben. Aztán kiderült, hogy nem egészen így van ám ez, csak bepróbálkoznak. Kati azt mondja otthon, hogy bezzeg a Zsuzsi kint maradhat 10ig, a Zsuzsi meg azt mondja otthon, hogy a Kati persze 10ig kint maradhat. Aztán a valóságban mindkettőnek már 9kor otthon a helye. Persze vannak olyan szülők is, akik lekakkantjak az egészet, de az a ritkább.

Az én gyerekem 16 éves, de iskola időben 9kor bizony itthon van.

2019. nov. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a lányod hazudik.
2019. nov. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
15 évesen nekem is megmondták még, hogy meddig maradhatok, de hétköznap sose maradhattam ki sokáig. 18 éves voltam amikor először elmehettem pl.másik városba diszkóba, de oda is unokatesómmal. Én nem bánom így utólag. Most viszont pl.keresztlányom 13 éves,ő nem, de az osztálytársai már mennek ide-oda, de nem is kell mondanom, hogy miniszoknya, smink stb. Undorító.
2019. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!