Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindent elmagyarázol a gyereke...

Mindent elmagyarázol a gyerekednek, ha nem ért egyet, vitázol vele?

Figyelt kérdés

Menj pisilni! -Miért? (elmondod miért) nekem később se fog kelleni!


Egyél! -Miért? (később nem leszek éhes)


Öltözz fel! - Miért? (nem fogok fázni)


Őt nem érdekli mit illik, ő jobban tudja, ő nem fog elesni/megfázni, nem fog kelleni wcre mennie később, szerintem nem így van, szerinte nem úgy van, ő jobban tudja, nem fog belelépni semmibe, neki nem forró a talaj, ő jobban tudja, hogy mit kell ennie és mit nem az egészségért, ő elég jól megmossa a fogát, majd ő jobban tudja, ki mitől lesz szomorú, ha rendetlenkedik, neki mitől lesz/nem lesz rossz érzése, ő majd megtartja magát, ha nincs bekötve, meg ilyen hülyeségek a végletekig. Előbbi párbeszéd: "xy, gyere ide!" -miért?


Kibuktam, neki nyilván ezt is jobban kell tudnia, hogy megérje-e odajönni, ha hívom, vagy sem. Jól rá is kiabáltam, hogy "azért, mert ezt kértem és azt kell csinálnod, amit mondok!"


Te magyarázol a gyerekednek, vagy a tekintélyelvűségben hiszel?(azért mert én azt mondtam és én vagyok a felnőtt, jobban tudom)


Ha magyarázol, és ő nem ért veled egyet, leállsz vele vitázni, vagy ragaszkodsz a tekintélyelvűséghez, hogy te jobban tudod és nem kell kérned az egyetértését? Ugye a csapból is az folyik, hogy a tekintélyelvűség káros, de..


2022. aug. 28. 13:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Három évesnek igen, mindent magyaráztam. A 15 éves lányomnak egyszer elmondom a véleményemet, aztán dönt és vállalja a döntése utáni felelősséget.
2022. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
És a szinte baba, és a szinte felnőtt közt abban a 12 évben? Mit csinálsz, ha azt mondja, nem megy pisilni, mert neki nem fog kelleni út közben sem?
2022. aug. 28. 13:21
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
Kimaradt, de talán egyértelmű: mivel nem rugózom dolgokon kompromisszumos megoldások is jól működnek (pl. betesz egy pulcsit a táskába ha nem venné fel, de kint hűvös-szeles idő van).
2022. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Akkor elindulunk, és ha pisilnie kell hazajövünk a játszótérről. És nem fogom egyszer sem azt mondani, hogy hahh, én megmondtam! Ő is nagyon jól tudja.
2022. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%
2-es, hát ne menjen. Aztán majd kibírja vagy bepisil. Legközelebb meg majd tudni fogjátok mindketten, hogy tényleg érdemes-e indulás előtt elmennie pisilni.
2022. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
Az "út közben" mennyi idő? Ha csak nem pont most kezditek a szobatisztaságra szoktatást (gyerek korát még mindig nem írtad) egy-két órát gond nélkül lehet utazni akkor is, ha közvetlenül indulás előtt nem ment pisilni.
2022. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hány éves.

Én többnyire kompromisszum kész vagyok, hagyok döntési helyzeteket a lányomnak,de vannak dolgok amikre ha azt mondtam hogy zöld akkor zöld, és ez akkor nem is vita téma.

Nem fázik-hozzál pulóvert

Nem éhes-nem eszel, de akkor nasi sincs

2022. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem te magadat idegesíted. Persze vannak olyan dolgok, amelyekben nincs demokrácia (nem indulunk el, ha nincs bekötve, meg ilyesmik), de hadd döntse már ő el, hogy fázik-e, és konkrétan én se mennék oda, hogy ha valaki annyit szólna, "gyere ide".
2022. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Mindent elmagyarázok, de nem várok konszenzust. Nem győzködöm, van amit el kell fogadnia.

Pl: ilyen a pisiljen elindulás előtt. Nem indulunk el addig. Miért? Mert nem fogok mosdót keresni, ha rájön 5 perc múlva, közterületen meg nem pisilünk.

Én tudom, hogy mennyi időre, milyen útvonalon megyünk. Azt is, hogy nem lesz lehetőség megállni, kitérőt tenni. Ezt el is mondom.

Olyanban egész egyszerűen nem hagyom dönteni, ami rám is hatással van. Ha nem pisil és bepisil, az nekem lesz főleg rossz, mert nekem kell megoldani.

Nyilván ha a kisboltba megyünk csak, nem fogom erővel rálökni a wc-re.

Az "egyél" nem érdekel, de nem veszek útközben, ha előtte volt lehetőség enni. Ezt közlöm is.

A "fázol" se zavar, de hozzon plusz ruhát.

A "gyere idéből" nem engedek. Mert "nem akarok kiabálni, hogy meghalld és te hagytál itt".

Szörnyű szülő vagyok? Lehet. De nem is nő a fejemre a gyerek és nem kell szégyenkeznem, ha kimozdulunk.

Egyébként meg szeretem és megkap mindent ami a fejlődéséhez szükséges. A szigor, a szabályok is szükségesek.

2022. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
61%
Amennyiben nem veszélyezteti, én hagyom elkövetni a maga kis hibáit már most 2 évesen. Abból tanul a legjobban és én se idegeskedek.
2022. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!