Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párom exe elvárja, hogy...

Ha a párom exe elvárja, hogy a gyereküket hozzam-vigyem, akkor ezt én is elvárhatom tőle?

Figyelt kérdés

Még kezdő mozaik családosként ezt nem nagyon értem. Jelenleg ő csak elmondja, hogy mikor hova vigyem, vagy hozzam a gyereket, ugyanakkor ha én megkérem, hogy ugorjon be valamelyik gyerekemért és hozza haza, akkor mérhetetlenül fel van háborodva, hogy mi köze van neki hozzájuk...

Ilyenkor ennek nem kölcsönösen kellene működnie?


2022. aug. 29. 08:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Mondhatod neki kölcsönösen te is, hogy mi közöd van az ő gyerekeihez.

Ha idétlen, és nem hajlandó a kölcsönös együttműködésre, akkor nem tennék neki szivességet azzal, hogy a gyerekeit fuvarozom, mert nem vagyok pancser.

2022. aug. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Neki olyan szempontból még könnyebb is lenne a dolga, hogy van autójuk.
2022. aug. 29. 09:00
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem teljesen értem ki-kivel van.

A párod exének a gyereke az gondolom a párod gyereke. Tehát elvárható, hogy ő, mármint a párod foglalkozzon vele, esetleg fuvarozza is (bár a részletek nincsenek kibontva).

Viszont a te gyereked (vagy a ti gyereketek?) az gondolom nem az ex gyereke, tehát tőle közreműködést nem nagyon lehet elvárni.


Esetleg ilyen nagy családi kalákában nevelitek őket?

2022. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A páromnak és az exének a közös gyereke. Az anyjával és annak a férjével él.

A párom alig van itthon, ő maximum éjjel tudná hozni-vinni ez pedig nem életszerű.

Itt leginkább az ex stílusával van a baj. Nekem kötelező, ő csak csettint egyet és elvárja, hogy ugorjak. Ha nekem kéne segítség akkor meg "Mi köze van hozzá?".

2022. aug. 29. 09:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező neked se, mondd nyugodtan hogy neked nincs közöd az ő gyerekéhez. Te megoldod a sajátjaid fuvarozását, ő is oldja meg a sajátjáét.
2022. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer nem furikáznám. Ez nem a te dolgod. Ha a párod nem ér rá, sajnálatos, de akkor sem a te dolgod. Ne legyél már az ex csicskája, fordítsd azt az időt a saját gyerekedre.
2022. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Neki a te gyerekeidhez nincs köze, viszont te a gyerekek apjával élsz. De mondhatsz nemet, nem elvárhato, hogy hurcibáld őket, de azt tudd, hogy ez apukának nem fog tetszeni.
2022. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Azért az apuka kötelessége az nem lesz a te kötelességed attól, hogy vele élsz. Hát még mit nem.
2022. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az Exnek semmi köze a te gyerekedhez, ezért nem is értem, hogy neki a te gyerekedet miért kellene fuvaroznia. A párod gyerekét meg neki kell fuvaroznia, ha téged erre megkér az egy másik dolog. Szerintem nincs igazad.
2022. aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 NTBS ***** válasza:
100%
Üljetek le és beszéljétek meg. De minek neked olyan férfi, aki nincs veletek és még gyereke is van. Annyi agglegény van....
2022. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!