Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes gyereket vállalni?

Mikor érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Szerintetek mik azok az alapok vagy fontos dolgok amik, ha nincsenek meg akkor nem válallnátok gyereket?

Sok ismerősöm a CSOK miatt vállalt gyereket ilyen 21-28 éves korban. Szerintem ez nem normális dolog, hogy a CSOK miatt valaki bevállaljon 3 gyereket. De van olyan is aki azt mondta csak 30 felett érdemes, van aki szerint minimum egy saját ház kell hozzá. Nálatok mik ezek a dolgok?


2022. aug. 30. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 1. házasság. Legyen annyi abban a pasiban akivel egy gyerekkel is összekötöm az életem, hogy kimondja mindenki előtt, hogy csak és kizárólag velem képzeli el a jövőjét, örökre. Legalább az elején gondolja így, aztán később lehet másképp alakul, de legyen meg az elhatározás.


2. Női részről minimum 2 év munkaviszony, stabilnak gondolt munkahelyen. 2 év az ugye a normális összegű táppénz ez, minimum 1 év meg a csed-gyedhez kell.


3. Férfi részéről is stabilnak gondolt munkaviszony.


4. Biztos lakhatás. Nem kell saját lakás. Elég egy jól belakott fix albérlet, vagy anyósék udvarán egy kis külön ház. A lényeg hogy külön legyen és viszonylag biztos.


5. Megtakarítás. Annyi, amennyi elegendő arra ha költözni kell másik albérletbe és nem adják vissza a kauciót, de le kell tenni az újat. Vagy pár hónapra kiesik a férj keresete legyen addigis miből élni.


Nekünk ezek 26 éves korukra adottak voltak, úgyis, hogy 24 éves korukig teljes állásban tanultunk. Aki nem tanul felsőoktatásban annak ez akár 22-23 éves korára adott lehet, csak dolgozni kell érte.

2022. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Mindenkiek más.


Nekem ezek:

1. önálló ingatlan(lehet saját ház, hiteles ház, vagy albérlet) a lényeg hogy nem szülőknél

2. megtakarítás(legalább 1 millió)

3. legalább 4-5 éves, stabil munkaviszony

4. legalább 2-3 éves, stabil párkapcsolat, legalább 1 év együttéléssel

5. b terv ha bármi nem úgy alakul ahogy terveztem

2022. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mi környezetünkben is sajnos sok Csok baba született az utóbbi években. Mi nem akartuk és nem is éltünk vele, nem azért szerettünk volna gyereket, mert pénzt hoz a családhoz, hanem azért, mert családot szerettünk volna alapítani.

Más szempontból pedig elég lutri az egész, Egyrészt lutri, hogy mennyi gyerek születik meg abból, amit be kell vállalni. Másrészt mi van akkor, ha 3 gyereket vállalunk, de kiderül az első után, hogy nem akarunk többet. Harmadrészt pedig az a pénz, amit adnak, édeskevés arra, amire fordítani kell,ha valóban nagyobb családdal tervezed és nem akarod, hogy az egész család nyomorogjon a szűk helytől.


Mi ezeket tűztük ki célul:

-házasság

-saját ingatlan lakáskassza, spórolt pénz és lakáshitel kombinációjával

-részemről diploma megszerzése, majd legalább 2 év munka


A gyakorlatban a diploma után azonnal dolgozni kezdtem, így már nem egy fizetésből éltünk, tudtunk rendesen spórolni. 2 év alatt eljutottunk oda, hogy házat vettünk, közben össze is házasodtunk (9 év után, ebből 4 év együtt élés és majdnem kereken 2 év jegyben járás).

A házzal jobban jártunk, mintha csók vagy babaváró hitelre lett volna véve. Agglomerációban 1400 nm telken 130 nm 2 szintes családi házat vettünk, aminek a tetőtere további 50 nm kialakításával még bővíthető. 2 beállásos garázs, 60 nm műhely, pince tartozik hozzá, kertben csodaszép fenyők és gyümölcs fák. 29 millió volt, a felújítás további 20 millió, mert mindent magunknak újítottunk fel (komplett elektromos hálózat, fűtésrendszer csere, új nyílászárók, belső tér átalakítás két szinten, burkolások, fürdő, WC konyha komplett korszerű felújítása, külső hőszigetelés, kő dekor burkolattal és kovácsolt vas erkélyjel, lépcső korláttal, új kerítés, két oldalt és hátul lindab lemezzel, elöl kovácsolt vassal, kert burkolás és tereprendezés, komplett berendezés stb) Mostanában becsültettük fel biztosítás, illetve kíváncsiság miatt, a jelenlegi árakon nagyjából 120-130 milliót ér. Ezt csak azért írtam le, mert a csok legnagyobb hátulütője, hogy a nagy összeget 3 gyerek után új építésű ingatlanra lehet felvenni, és ugye ez az összeg egy hasonló paritású ingatlan esetében kb csak a harmada volt már akkor, amikor mi házat vettünk. Szóval ostobaság csokra szülni.


Ami a gyerek vállalást illeti, részint közös döntésből, részint eü okokból abba hagytam a gyógyszer szedést a felújítás alatt, és úgy döntöttünk, hogy akkor most már elkezdünk tudatosan nem védekezni. 1 évvel később pedig megfogant a kislányunk. Tavaly költöztünk be az új otthonunkba, akkor 5 hónapos terhes voltam már. Most jön a kistesó, 5. hónapban vagyok vele. Úgy döntöttünk 2 gyereknél megállunk. Mi ennyit bírunk és így teljes az életünk.

2022. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, az lemaradt, hogy én most vagyok 28 éves, Párom pedig 37.
2022. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem ad a CSOK annyit hozzá az anyagiakhoz, hogy csak emiatt érdemes legyen gyerekeket bevállalni. Legalábbis a mai ingatlanárak mellett semmiképp sem.


De amúgy ami nekem fontos volt, az a korábbi válaszolókhoz hasonlóan:

- stabil párkapcsolat, normális férfivel, akire nem csak anyagilag, de érzelmileg és úgy általában minden fronton is lehet számítani. Házasság előny, de nem feltétel.

- saját, de legalábbis biztos ingatlan. Albérletbe nem szültem volna, kétszer is volt részem a biztosnak hitt albérletemből sürgősgyorsan elköltözni, mert a tulaj meggondolta magát, és ismerősi körben is voltak többen, akiknél váratlanul (hogy-hogy nem az éves szerződés megújítása környékén "váratlanul") mégis saját használatra kellett az ingatlan, szóval nem mertem volna megkockáztatni ugyanezt egy vagy több gyerekkel. Ha van hely, akkor anyósnál előbb szültem volna, mint így, bár szerencsére megoldottuk a saját ingatlant mire kellett.

- biztos munkahely, ahova visszatérhetek szülés után

- biztos munkahely a férjemnek, hogy a covid-jellegű időkben se kelljen azon aggódni, miből adunk enni a gyereknek

- jelentősebb megtakarítás (legalább félévi bevételünknek megfelelő), hogy ha véletlenül mégsem bizonyul olyan biztosnak az a munkahely


27 voltam, amikor az első lányom született, technikailag jöhetett volna hamarabb, ha akar, csak nem akart :D Kb egy évig próbálkoztunk a babával, szóval nagyjából 25 éves koromra értük el ezeket a dolgokat. Szülői segítség, CSOK és egyebek nélkül. A babavárót már akkor jelentették be, amikor félidős terhes voltam, szóval nem volt kérdés, hogy felvesszük, de így nyilván nem is az volt a motivációnk a babavállalásra.

2022. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nekem kétféle feltétel volt, bár nem mondtam így ki.


1. Olyan végzettség és munka, amiből el tudom tartani és látni a gyerekeimet egyedül is ha bármi törtènik (ez nàlunk a szakvizsga, amit 30 évesen tettem le).


2. Szakmával rendelkező, szorgalmas, munkára igényes férfi, aki nem fog még rajtam élősködni és mindig talál munkát. Legyen olyan karakter, akiről tudom, hogy nem csap be. Egy ilyen férfival szerelmi alapú kapcsolat (én képtelen vagyok az ilyen "majd megjön az érzés" típusú kapcsolatda.


3. Valahogy ezek kombinációjából egy viselhető élet. A házasságot is szerettem volna, de a párom másodjára nem, és ebben engedtem, de nem szívesen.


Ez így 32 éves koromra jött össze. Nekem nincs egy fillerem vagy egy négyzetméter ingatlanom sem jelenleg, de nálam az ezen való aggódást az 1-gyes pont megléte felülírja.

2022. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!