Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit adtok a babakötvénybe?...

Mennyit adtok a babakötvénybe? mennyi a jogos öröksége vegülis szerintetek a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
én anno 5 e adtam bele havonta de csak 220 e körul kerestem most 10 e adok bele havonta de mar 280 korül keresek .

2022. szept. 1. 00:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Semennyit, mert nem biztonságos.
2022. szept. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Milyen jogos örökség, hogy érted ezt? Majd örökölnek, ha meghaltam. Habi 30-at teszünk félre mindkettőnek, de nem babakötvényben van.
2022. szept. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
A babakötvény nem érdekel. Mindkét gyermekünknek megadjuk az élete kezdéséhez a lehető legtöbbet, ami tőlünk telik (és ez szerencsére egész sok lesz). Nem azért, mert "jogos", hanem azért, mert ez a normális (szerintünk). Szeretjük őket és támogatjuk őket.
2022. szept. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Semennyit. Mi az, hogy jogos örökség?

Mi havi 200 eurót teszünk neki félre, és nyilván örökli majd utánunk, amink addigra lesz.

2022. szept. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy a kérdező sok szépirodalmat olvasott, bár a szövegképe alapján nem hiszem.


De korábban valóban azt volt a szokás, hogy a szülők - nyilván egy bizonyos rétegen felül, falun a gazdálkodók vagy a városi középosztálytól kezdve -, kiadták a fiataloknak a "jussukat".


A falvakban ez azt jelentette pl., hogy a fiatal férfiak kaptak egy darabot a földből, a lányoknak is megvolt a maga félretett hozománya. Akkoriban ez egyfajta kötelesség volt, nem kellett megvárni, míg meghalnak a szülők, erkölcsi kötelesség volt támogatni a fiatalokat az életkezdésben. Ismétlem, nyilván bizonyos berkeken belül.


A kérdező nyilván arra gondol itt, ma ki mit tart alapnak, amivel el kell indítani az életét.

2022. szept. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi neki rakunk félre, hanem vettünk egy elég értékes belvárosi lakást amit meg fog kapni, most megint gyűjtünk ha összejön újra annyi azt is ingatlanba fogjuk fektetni.
2022. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy 6 hónapja ezen agyalok, hogy mit kéne, hogyan vagy hova nekem a szüleim raktak félre összesen 300 ezer jött össze. Ami ha úgy vesszük mikor elkezdték rakni az egy ház önereje volt. Mire én megkaptam kb egy jogosítvány ára. Amúgy én nem vártam el, nekem bőven elég, hogy tudom bármikor szívesen látnak egy meleg ebédre. Természetesen én is szeretnék félre rakni neki meg akár magunknak is későbbre csak egyszerűen nincs ötlet ingatlanhoz kevés inflálódni sok.
2022. szept. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi szintén házba fektetünk inkább bele, az értéktartó, ha ott tart majd, azt kezd vele amit szeretne, ha eladja akkor eladja, ha beköltözik akkor beköltözik, az már az ő felelőssége lesz

Plusz aranyat vásárolunk a nevére (na nem fukszot, meg ilyeneket, hanem rendes aranytömböt, mikor mennyi van rá, akkor megvesszük, haza nem hozzuk, a cégnek van széfe, ott van bent, ha szüksége lesz rá, majd beváltja)

2022. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi húszezret utalunk havonta babakötvényre. Ha normalizálódik a gazdasági helyzet lehet pluszban befektetünk neki, de addig még a babakötvény a legbiztonságosabb, akkor is ha kevés hozama van.
2022. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
nagyon érdekel, miért pontoztak le ennyien, 4-es voltam
2022. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!