Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köteles az óvoda a gyereket...

Köteles az óvoda a gyereket bevenni vagy ez puszira van?

Figyelt kérdés

Tavasszal beirattam a gyermeket az óvodába, áprilisban töltötte a két évet.

Beiratkozáskor az óvoda vezetője azt mondta, hogy 2,5 éves korától vihetem, tehát most októbertől.

Ma találkoztam az óvónővel az utcán. Mondtam, akkor hamarosan majd találkozunk viszem a gyermeket. Aztán el kezdett nekem vetíteni, hogy majd lehet csak tavasszal mert most sok az új kisgyerek a csoportban.

Ez törvényes így? Várandós vagyok a masodikkal.. Vagy csak akkor járhat a gyermekem, ha aktív munkaviszonyom van.

Ha ezt tudom előre, lehet beiratom egy inkább egy fizetős bölcsibe, de ott már szerintem elfogytak a helyek.

Eléggé ki vagyok akadva.


2022. szept. 1. 18:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
13%
Nem minden bölcsi van tele. Attól függ hol laktok. Falusi bölcsikben lehet még hely. Nálunk most is van.
2022. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
25%

Ne habogjon az óvónő arról amihez köze sincs. Ott a határozat, felvették, abban benne van hogy mikortól mehet, ez elég. Az igazgatónőnek sem kell tulmagyarazni a dolgot, csak egyeztess vele egy napot mikor viszed először.

Lányom ma kezdte az ovit 2 év 8 hónaposan.

2022. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

18 és 22 tökéletesen elmondta..


10-es


Más kérdés, hogy keresztbe tud tenni neked a pedagógus azért


( nálunk sincs bölcsi hely.. 2év 6 hónaposan kezdi az ovit a gyerekem.. akkorra kerülünk sorra a beszoktatásra)

2022. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
54%
18as miért lenne már jó anya aki szabadulni akar a gyerekétől? Ezt imádom, pont ez a fajta szülő mondja el lustának az óvónőt, aztán alig várja hogy lepasszolhassa a saját gyerekét.
2022. szept. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
50%

18as, az anyák nem robotok, teljesen normális, ha 0-24 ellátás után besokallnak. Ki hamarabb, ki később. Attól, hogy valakinek gyengébb az idegrendszere, tűrőképessége, még nem szr anya! És nem szabadul a gyerekétől, hanem PROGRAMOT keres neki. Nincs is jobb egy bölcsinél/ovinál(ha jó hely), van kivel játszaniuk, énekelnek, táncikálnak, játszatják őket, tanítják őket(ünnepek), alkotnak...


Az énidő minden egészséges lelkű embernek kell. Van, aki nagyiztatja a gyereket, más bébiszittert tart, van, akinek a párja is aktívan nevel, viszi ide-oda.. akinek ilyenekre nincs lehetősége, azoknak a legjobb a bölcsi/ovi.


Arról nem is beszélve, hogy nekem meggyőződésem, hogy néha a gyerekeknek is kell anyamentes idő, ahol nem dirigálunk folyton nekik, és nélkülünk(a biztos pont nélkül) is felismerhetik, mire képesek önállóan, hogy a világ nélkülünk is biztonságos, szórakoztató. Ez pont a 2-3 éves korosztálynál kezdődik, amikor kezdenek önállóvá vállni(dackorszak). 2,5 éves az a gyerek, nem kisbaba, és nem megszabadul tőle, hanem programot csinál neki naponta 4-6-8 órában. Aminek egy részét átalusszák egyébként, az ovi fele alvásról szól, déltől 3ig, tehát csak délelőtt van az anyja nélkül, ami jelentéktelen mennyiség.

2022. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ❤️

Ma voltam bent és azt mondta az óvoda vezetője, hogy ez valami félreértés, elokereste a papírokat és fel volt neki írva, hogy következő hónapban kezd a gyermekem. Nagyon kedves és azon sem akadt fel, hogy még nem tökéletesen szobatiszta, mert hozzájuk pelenkasan is mehetnek a gyerekek. Szóval nem is értem az óvónőt, hogy ez miféle reakció volt.

Nagyon köszönöm a segítséget annak aki jó indulattal válaszolt. ❤️ Az én kislányom imádja a közösséget, egy nyitott barátkozni vágyó gyermek. Szoval amúgy sem terzveztem otthon orizgetni és alig várom, hogy egy kicsit pihenhessek és szusszanhassak a második baba érkezése előtt. 😊

2022. szept. 2. 22:13
 27/32 anonim ***** válasza:
26%

Hát kérdező, akkor a férjed se fog dolgozni a gyerek születésig? Hogy ő is szusszanhasson mielőtt megszületik?:-) Vagy ő azért robotoljon míg te pihengetsz? Így lenne igazságos nem?

Nem is értem minek kellett második ha már az első is ilyen kibírhatatlan teher neked.

2022. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
51%

27es, a férje felnőtt emberek közt van napi 8 órát, nyugis ebédideje van, és hacsak nem építkezésen dolgozik, nem szakad bele a munkába sem.


Sokkal lazább, mint egy 2 éves dühös dackorszakost féken tartani és ellátni!

2022. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Gratulálok ezeknek a savanyú megkeseredett nőnek nem nevezhető példányoknak, akik itt élik ki minden frusztrációjukat. A kérdés!!!! az óvodáról a törvényi vonatkozásról szólt. Amiből az az érdemi konzekvencia, hogy nem köteles az óvoda bevenni a 2,5 éves gyermeket, de ha beiratas után egy hónappal hatatozatkent szerepel, hogy felvették a megbeszélt időponttól, akkor nagy valószínűséggel tudják teljesíteni.


Erre fel az én, a gyermekem, és aférjem családi életét firtató frusztrált idióták gyülekezete lett ez a hely. Köszönjük szépen mi mind a hárman jól leszünk. További jó érdemtelen odahanyast mindenhova. Fecsereljetek csak az eletetek perceit a köpködésre.


Az a néhány válasz amiben jószándék és tárgyilagossag volt, azoknak nagyon köszönöm ❤️❤️❤️ további szép napot Nektek!

2022. szept. 3. 15:38
 30/32 anonim ***** válasza:
44%
Ha szeptember 1- és augusztus 31. között tölti be a gyermek a 3. évét, akkor a következő év szeptemberétől lesz óvodaköteles. Tehát, ha most 2 és fél éves, akkor 2023 szeptember 1-től! Ha sok a gyerek az oviban nem kötelező felvenni. Főként, ha nem dolgozol. 2 és fél éves kortól egyébként is csak akkor veszik fel, ha nincs telítve a létszám, nincs bölcsőde a környéken és a szülő dolgozni megy. Tehát indokolt az óvodai elhelyezése.
2022. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!