Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köteles az óvoda a gyereket...

Köteles az óvoda a gyereket bevenni vagy ez puszira van?

Figyelt kérdés

Tavasszal beirattam a gyermeket az óvodába, áprilisban töltötte a két évet.

Beiratkozáskor az óvoda vezetője azt mondta, hogy 2,5 éves korától vihetem, tehát most októbertől.

Ma találkoztam az óvónővel az utcán. Mondtam, akkor hamarosan majd találkozunk viszem a gyermeket. Aztán el kezdett nekem vetíteni, hogy majd lehet csak tavasszal mert most sok az új kisgyerek a csoportban.

Ez törvényes így? Várandós vagyok a masodikkal.. Vagy csak akkor járhat a gyermekem, ha aktív munkaviszonyom van.

Ha ezt tudom előre, lehet beiratom egy inkább egy fizetős bölcsibe, de ott már szerintem elfogytak a helyek.

Eléggé ki vagyok akadva.


2022. szept. 1. 18:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Az óvoda betoltott 3 éves kortól kötelező. Ha van hely, akkor bevehetik korábban is a gyereket, ha nincs, akkor evidens, hogy az élvez előnyt, akinek kötelező.

Miert nem akarsz amugy gyerekeddel lenni?

2022. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

Betöltött 3 éves kor utáni szeptembertől kötelező bevenniük. Előtte csak egy lehetőség, ami nyilván az ovi kapacitásától függ.

Mondjuk az fura, hogy a beiratkozáskor vagy annak a környékén nem tudták neked ezt megbecsülni, hogy hány gyerekre számítanak, hiszen mindenkinek akkor volt a beíratkozás, ami nem véletlenül határidős, tudhatták, mennyivel számoljanak.

2022. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Csak azt a gyereket kötelesek bevenni aki betöltötte aug. 31ig a harmadik életévét. Ha nincs hely akkor nincs hely. Azt is mondhatják hogy majd jövőre.
2022. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Szinte folyamatosan verzek kis mennyiségben, már 3. hónapja. Az elsőnél is gyakorlatilag az egész véres folyassal telt.. sok pihenést javasoltak, ami szépen tartottam. De most a nagy egy örökmozgó, betöltöttük a 15. hetet és probalnek vigyázni magunkra. Ezért.
2022. szept. 1. 19:06
 5/32 anonim ***** válasza:
73%
Akkor se köteles bevenni. Most zavarjon el miattad egy oviköteles gyereket? Vagy hogy gondolod?
2022. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben atkerhetem a bölcsibe? Mert nagyon úgy tűnik, hogy nem tudják vállalni.

Igen, egy szóval nem mondták, hogy nem jöhet korábban.

2022. szept. 1. 19:08
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Mikor be kellett iratni, még terhes sem voltál, szóval ez ócska duma.

A bölcsibe munkáltatói kell. A telítettség miatt már a magán intézmények is kérik. Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor már hely sincs.

2022. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem állítottam hogy más gyereke hátrébb való az enyemnel. Sőt. De mondjuk mi lenne ha én éppen nem terhes lennék? Beiratkozáskor úgy volt, hogy dolgozni megyek. Egy szóval nem mondták, hogy hát anyuka nem biztos hogy mehet dolgozni. Azt mondták, hogy rendben van. Most akkor mi az egyenes beszéd? Akkor ezt beiratkozáskor kellett volna egyenesen beszélni.
2022. szept. 1. 19:12
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

Szinte folyamatosan verzek kis mennyiségben, már 3. hónapja. Az elsőnél is gyakorlatilag az egész véres folyassal telt.. sok pihenést javasoltak, ami szépen tartottam


Akkor mit mászkálsz az utcán? És gondolom, ha dolgozni mennél beszorították volna a gyereked, de így hogy otthon leszel, nem ő a priorítás.

2022. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
45%

Ha megkaptad a határozatot, hogy felvettek, akkor viheted ha a fejük tetejére állnak, akkor is.


Egyébként idén nem óvodaköteles a gyereked, hanem abban az év szeptemberétől, amelyik szeptember előtt betölti a 3-at.

2022. szept. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!