Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól érdemes használni...

Mikortól érdemes használni Montágh Imre:Mond ki szépen című könyvét?

Figyelt kérdés
Kisfiam 28 hós és most kezdett el beszélni,illetve mondatokat alkotni.De igazából java részét csak én értem,ezért érdekelne,hogy már érdemes-e foglalkozni vele vagy várjak még?
2010. szept. 25. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ha ti otthon szépen,értelmesen beszéltek vele,akkor nincs szükség semmilyen könyvre! A kicsik csak megunják,ha erőlteted a beszédet. Legfeljebb néha mese helyett olvashatod neki. De ne csodálkozz,ha közben otthagy majd.

Még nincs elkésve a szép,folyamatos beszéddel.

2010. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még szegény megboldogult Montághhoz jártam, engem ovis koromban vittek el hozzá, amikor már "rendesen beszéltem", csak asz "s", cs" és "sz" hangzókat helytelenül ejtettem.


Kb. 4-5 alkalom alatt helyre hozta.


Összegezve szerintem is még korai, 4-5 éves korig spontán alakul a beszéd.

2010. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Montágh könyve nem szülőknek készült, hanem logopédusoknak. A gyerek előtt beszéljetek mindig szépen, érthetően, nem túl artikulálva, akkor idővel ő is így fog. Legtöbb kisgyereknél fellép valamiféle élettani beszédhiba, ami a gyerek növekedése közben magától el is múlik. Soha ne javítsd ki, ha rosszul ejt valamit, ne mondd neki, hogy ismételje helyesen a szót! Ne tudatosítsd benne, hogy hibásan ejt valamit!!! Ezzel többet ártasz, mint amennyit segítesz! Komoly dadogás, elektív mutizmus is lehet belőle!!! Ha majd még nagycsoportos korában is lesz valami beszédhibája, akkor vidd el logopédushoz, ő a szakember, ő tudja megtanítani a helyes ejtést! Ha nem vagy szakember (és a kérdésed bizonyítja, hogy nem vagy az!), ne akard javítani magad!
2010. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Én sem úgy gondoltam,hogy leülök vele minden nap és kötelezőszerűen "tanítom".Csak furcsa nekem,hogy ő még nem beszél és amit mond az is érthetetlen a laikusok számára(még a párom sem érti).Ő a harmadik gyerkőcöm és a másik kettő ilyenkor már érthetően mondatokban beszélt!tudom,hogy minden gyerek másként fejlődik,csak nem szeretném hogy ha majd oviba megy akkor az óvónénik ne értsék őt meg!
2010. szept. 27. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azén fiam 3,5 éves volt , amikor elkezdett beszélni kicsit érthetően /szintén harmadik gyerek/.Most 4,5 éves , de még mindig nem beszél tisztán , igaz ha valaki ismeri akkor megérti , hogy mit mond. Nekünk a gyerekorvos azt mondta , hogy nem kell még szakember , majd az óvodában sokat fog fejlődni. Ami igaz is , mert lényegesen javult a beszéde. Az óvodában 5 éves korban kezdik kiszűrni a beszédhibákat és utalják logopédushoz a gyerekeket.

2010. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!