Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság, 2022 érdemes gyereke...

Manapság, 2022 érdemes gyereket nemzeti vagy nem?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem definiáltam egyik érvet sem.


Feltételezve, hogy itt értő választ is kapok.



2022. szept. 9. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha üzleti vállalkozásként nézed (érdemes / nem érdemes) akkor egyértelmüen nem. Ha arra gondolsz, hogy szeretnél-e, szeretnétek-e a pároddal? Az pedig egy egészen más szempont! Beszéld meg a pároddal!
2022. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Én személy szerint nem szeretném kitenni ennek a világnak, úgyhogy én nem érzem szükségét annak, hogy szüljek.
2022. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Nézd meg a Hülyék paradicsoma c. filmet, és ez már nem lesz többé kérdés számodra sem! Sajnos. :(
2022. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
... Hogyha 1942ben igy gondolkoznak nagyidek... Te hol lennel? Pont hogy most Kell sok jo gyereket felnevelni... Nehez idoszakok mindig is voltak a vilagtortenelemben.
2022. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Ha a számodra ez az egész csak "nemzés" akkor inkább neked ne legyen.
2022. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok benne biztos, hogy 1942-Ben sok választása volt a nőknek, hogy akarnak e gyereket vagy sem. Plusz annyira nem lennék szomorú, ha nem kéne itt lennem.
2022. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a globális éghajlatváltozásra gondolsz,már hajmeresztő előrejelzések születnek. Egyesek szerint 10 jó évünk sincsen a megszokott civilizációban. Plusz ettől függetlenül is pl. ott a Gelencsér interjú, aminek a cáfolatai nekem továbbra sem túl hitelesek
2022. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

A dolog "érdemessége" nagyjából ugyanaz, mint máskor.


Sokan mondják, hogy "ebbe a világba", meg "ilyen körülmények közé": nem hiszem, hogy valaha valaki azért vállalt volna gyereket, mert olyan csodásnak tartotta a világot, hogy úgy érezte, ezt muszáj valakivel megosztani.


Szerintem teljesen téves az egész mögé valamilyen célszerűséget látni: az emberek ösztönösen csinálják, mert ezt érzi természetesnek (még ha valaki nem is érez így). Igaz, az is lehet ösztönös, amikor nem érzi biztonságosnak az utódnemzést.

Vannak beszélgetések során előjövő érvek (lesz valaki, aki ápol idős korodban), de inkább csak utólagos racionalizálás.


Persze nem vagyunk állatok, lehet mondani, hogy észérvek, erkölcsi törvények felülírják a törvényeinket: de ez legfeljebb arra vonatkozhat, hogy miért NE vállaljunk gyereket. A kormányok családpolitikája abba bukik bele újra meg újra, hogy azt hiszik, a gyerekvállalás mellett is lehetnek észérvek.

2022. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem, mert jönnek az ufók és ez Stephen Hawking szerint végzetes csapás lehet az emberiség számára, nem mellesleg a mesterséges intelligencia átveszi majd az emberek felett a hatalmat.
2022. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha tisztán érdemes/nem érdemes, megéri/nem éri meg, racionális kérdést akarsz csinálni belőle, akkor nem. Nem is kérdés, gyakorlatilag nincs racionális érv mellette.

De az emberek ezt nem is így döntik el, hanem érzelmi alapon

2022. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!