Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság, 2022 érdemes gyereke...

Manapság, 2022 érdemes gyereket nemzeti vagy nem?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem definiáltam egyik érvet sem.


Feltételezve, hogy itt értő választ is kapok.



2022. szept. 9. 19:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem abszolut nem érdemes. Anyagilag hatalmas plusz költség, és egyébként sem éri meg. Rengeteg stressz, kötöttség, a párkapcsolattól is vesz el egy csomó időt, mentálisan is nagyon fárasztó, és ugye rajta nyilván nem vezetheted le a feszkót, mert lecsuknak, visszacsinálni pedig nem lehet, ha egyszer már ott van. Csak addig gondolhatod meg magad, amíg abortuszra tudsz menni. Utána szívsz vele minimum 18 évig.

Látom a körülöttem élő gyerekes ismerősöket, látom hogy élnek, mi lett a többségükből, és Egyszerűen nem látok semmi pozitívumot a gyerekvállalásban.

+ Az egészségügy a béka segge alatt van, az oktatás minőségéről nem is beszélve. Minek?

ÉN, és a férjem így gondoljuk. Nem akarunk. De persze ettől még más nyugodtan vállaljon ha akar, nekem édes mindegy. Felőlem mindenki úgy éli/ cseszi el az életét, ahogy akarja. Amíg nem nekem kell vele foglalkozni/eltartani/ elviselni a hisztiket, alvásmegvonást, szaros pelenkákat, dackorszakot, kamaszkort stb, addig nem érdekel ki vállal gyereket, ki nem. Sose kérdeztem senkitől. Ellenben Tőlünk többnyire csak gyerekesek kérdezgetik mikor lesz már gyerek. ( Soha) Egyszer majd megunják. :)

2022. szept. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11# 😅
2022. szept. 10. 11:49
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik élvezik az életet a gyerekkel, én csak a rossz oldalát látom. Ez teljesen egyénfüggő.

N

2022. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem csak annak érdemes, akinek tényleg ez a vágya. Aki csak a társadalmi elvárás miatt szeretne, meg szülői, baráti kör nyomására, annak nem kéne gyereket vállalni. Azokra rá ráerőltetni, meg győzködni, akik nem akarnak végképp nem kéne. Így is túl sokan vagyunk már a bolygón, nem hiányzik ide egy csomó lelki sérült ember, akit hitel vagy nyomás hatására vállaltak és nem szerettek igazán a szülei.
2022. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!