Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal felnőttként babát...

Fiatal felnőttként babát szeretnénk, normális hogy még rendezetlen a ciklusom? Ha LH mutatja, akkor van peteérésem?

Figyelt kérdés

22 és fél éves nő vagyok, 15 éves korom óta menstruálok. Sosem volt rendszeres a ciklusom, de legtöbbször 35-40 napra jön meg. Ebben a hónapban csináltam LH tesztet és a 21. napon lett pozitív. Lehetséges? Attól még létrejöhet a terhesség, hogy később van ovulációm? Esetleg minden rendben van velem, csak még 7 év alatt sem állt be a menzeszem?

Édesanyámnak például 25 éves korára állt be, de nem tud nyilatkozni ilyen téren, mert ő azután szült, kezdtek próbálkozni, hogy 28 napra beállt neki.


2022. szept. 12. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Természetesen nem normális, ez azt jelzi, hogy valami nincs rendben. Utána kell járni, lehetőleg családtervezés előtt, mert ha össze is jön a baba, még okozhat gondot egy kezeletlen probléma.


Anyukádnál sem volt valami rendben, csak nem akkora volt a gond, hogy akadályozza a teherbeesést.

2022. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha van ovulációd, akkor lehetsz terhes, de nem teljesen normális az ilyen hosszú ciklus. Ha elmész nőgyógyászhoz, kiír egy hormonpanel vizsgálatot és két vérvételből rengeteg infót meg fogsz tudni a hormonjaidról. Én megcsinálnám a helyedben. Én is megcsináltam 28 napos, halál pontos ciklussal, aztán kiderült, hogy nem is jó minden érték, egy év volt, mire sikerült úgy rendbetenni, hogy jöjjön a baba. Ha sikerül is teherbe esni, valami hormonzavar vetélést is okozhat, az meg nem kell senkinek. Sok sikert!
2022. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz, kérj tanácsot töle!!
2022. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Létrejöhet a terhesség ha később van ovulációd, de ezek azért elég hosszú ciklusok. És attól, hogy pozitív az LH teszt nem biztos hogy van peteérés.
2022. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha pozitív az LH teszt nem biztos, hogy az ovulacio letrejon!

Sőt, hosszu cikoua eseteben, ha a pete ami kiszabadul rossz minosegu, akkor hiába az ovulacio is. Nekem amiota először megjott 40-60naposak a ciklusaim. Lett kerve 6 kulonbozo doki altal 6 kulonbozo hormonpanel. Semmi nem magyarazta ezt. Feladtam.. elkonyveltem, hogy en ilyen vagyok. (Nyilvan valami okozza ezt, passz..) viszont az szinte biztos, hogy volt ovulaciom, csak a pete volt "romlott" elkezdtem a baratcserje kapszulat, es az elso honapba 21.napon volt ovum, ami nalam nagyon nagy szo volt, es abbol lett a babank is.

Na ezzel nem azt akarom mondani, hogy kezdje el osszeszedni mindent. Dokihoz el kell menni mindekepp. Illetve helyes taplalkozas, testmozgas, csodakra kepes!

2022. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sportolni sportolok napi szinten, a kaja már nehezebb téma. :( De megpróbálok igyekezni, csak sajna édesszájú vagyok. Dokihoz mindenképp elmegyek, csak megvárom, hogy ennek a ciklusnak mi lesz a kimenetele. Pozi LH tesztkor voltunk együtt, majd kiderül. :)
2022. szept. 12. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok dolog okozhat rendszertelen, hosszú ciklust. Az egészségügyi okot ki kéne zárni először.

Másodszor pedig, amit tehetsz. Heti 3-5x 1 óra sportolás. Egészséges, minőségi ételeket eszel. Heti 1-2x nyugodtan ehetsz olyat, amit szeretsz. Első körben próbáld ki, hogy napi 5x eszel. Abból 4x egészségesen. Ha nem etted meg az egészséges ételt, akkor az 5., a nasi, az nincs. Önuralom fontos, mivel ha terhesen folyamatosan édességet eszel, akkor lehet terhességi cukor is. Akkor pedig utána semmi ilyet nem ehetsz. Amíg nincs önuralmad, addig nem kezdenék bele a babaprojektbe, mert borzalmas tud lenni másképp terhesség alatt egy diéta úgy. Testsúlyodra emellett figyelj oda. Sem az alacsony, sem a magas BMI nem jó. Mindkettő csökkenti a teherbeesés esélyét. Emellett vannak dolgok, amiket kerülni nem ártana. Étkezésnél pl az állati eredetű ételeket nem árt csökkenteni, mivel sajnos minden olyannal vannak etetve, ami a női ciklust fel tudja borítani. A háztáji, bio dolgokat ajánlom inkább. Változatosan étkezz. A vegyszereket sem ártana kiiktatni az életedből (tisztítószerek, mosószerek és a tisztálkodószerek is bele tartoznak sajnos ebbe). Ezeknek is vannak alternatíváik. Emellett a lelki egészség fenntartása is fontos. A tested sem àrt megismerni. Erre a termékenységtudat jó megoldás. Így az orvosodnak a mért adatok jó kiindulópontot tudnak adni. Rendszertelen ciklusnál pedig segít a teherbeesésben.

2022. szept. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!