Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudod megőrizni olyanok...

Hogyan tudod megőrizni olyanokkal a jó kapcsolatot, akik ellentétes gyermeknevelési elveket vallanak?

Figyelt kérdés

Gondolom a legtöbb anyának, mint nekem is, sosem volt még semmi ilyen fontos, és mind próbáljuk a legtöbbet/legjobbat nyújtani a gyereknek, néha megelégszünk az elég jóval is, de azért törekszünk arra, ami szerintünk jó neki. Hogy sikerül olyanokkal jóban lenned, akikről kiderül, hogy más, sokszor ellentétes véleményen vannak a gyermekedet, cselekedeteidet illetően, esetleg rosszalják azt, amit teszel, de "tapintatosan" nem mondták eddig?


Azt értem, hogyha mondják instant balhé, mert kéretlenül ne szóljon bele, de ha csak titokban rosszalják, ahogy a gyerek életét intézed..


Nálunk most derült ki egy ilyen, és nagyon sértő, lekezelő teljesen ellentétes véleménye van egy egészen súlyos dologban. Korábban is volt több kicsiben, de az nem volt számomra fontos, ha ő lekevert volna az enyémnek egy pofont, mert "visszabeszélt" ovisként, én meg nem ütöm meg, az nem zavar, kölcsönösen elkönyveltük, hogy más vérmérsékletűek vagyunk, de ez nem az enyhe kaliber, úgy néztem rá, mintha csak most látnám igazából.


Mivel ez nem az első emberi kapcsolatom, ami így teljesen tönkrement, érdekelne, hogy ti hogyan kezelitek? Nem építhetek le minden barátot/ismerőst, akivel nem egyezik a véleményünk csak mondjuk 70-80%ban.. Másban nem ráz meg ennyire, simán volt mindenféle ismerősöm, barátom, de valahogy a gyerekes kérdésekben sokkal szigorúbb vagyok mások ellentétes véleményével, és olyan mértékben felháborít, hogy a szavam is elakad hirtelen.


A te barátaid ugyanúgy gondolkoznak a fontos kérdésekben, mint te?


2022. szept. 17. 01:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%

Nincsenek barátaim.

Akik vannak távol élnek és a gyerekkérdés nem aktuális.

2022. szept. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Mi az az ellentét? Egy ismerősömnél volt ilyen, ő vegánnak neveli a babát is és egyből küldött állat levágós videókat, ez nekem nem fért bele. Szimplán csak nem beszélek vele.
2022. szept. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tukmál a véleményével akkor nem érdekel.
2022. szept. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Észben tartom, hogy mindenki a saját gyerekét neveli. Ezt tiszteletben tartom. Aki meg szöges ellentéte az enyémnek, azzal nem találkozom. Akivel 70-80%-ban egyezünk a maradék 20%-ról nem beszélek. A barátság nem azt jelenti, hogy mindig mindenben egyetértünk, hanem azt, hogy az alap értékeink stimmelnek, a többit pedig tiszteletben tudjuk tartani. Nincs olyan, hogy egy másik ember 100%-ban olyan, mint te, vagy hazudik, vagy megalkudik, de nem létezik. Kompromisszumok vannak és tisztelet. Párkapcsolatban és barátságban is.
2022. szept. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

"ha ő lekevert volna az enyémnek egy pofont, mert "visszabeszélt" ovisként, én meg nem ütöm meg, az nem zavar"


Engem meg igen. Én sem csapkodom más gyerekét, az enyémet sem ütheti meg senki. Nem érdekel, ha szerinte húst adni a gyereknek gyilkosság vagy aki nem hisz Istenben elkárhozik, ez a maga baja. De nem nyúlhat a gyerekemhez senki. Zéró toleranciám van ebben.

2022. szept. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem beszélünk arról a 20-30%ról amiben biztos nem egyezünk, mert úgysem tudjuk meggyőzni egymást. Tiszteletben tartjuk hogy vannak amiben mások vagyunk. Ha megkérdezzük a másikat hogy mi erről-arról a véleménye, kölcsönösen képesek vagyunk egymást meghallgatni, esetleg vigasztalni ha kell, elmondani a véleményünket, de nem ráerőltetni a másikra, és semmiképpen sem evidenciaként kezelni.
2022. szept. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletben tartjuk a másik elveit, nem próbáljuk meggyőzni egymást semmiről. Tökéletesen működnek így barátságaim, csak intelligencia kérdése.
2022. szept. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Engem most már nagyon érdekel mi az ami nagyobb súlyú dolog, mint a bántalmazás.



Egyébként a 6-7-essel azonosan vagyok.

2022. szept. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egyszerűen tiszteletben tartjuk egymás nézeteit, nyilván beszélgetés közben kibukik a véleménykülönbség, de nem kommentáljuk egymás dolgait.
2022. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Én a másik oldal vagyok, aki NAGYON nem ért egyet az egyik baráti pár csomó nevelési elvével, módszerével. Nem tartom tiszteletben, egyszerűen csak nem teszem szóvá, mert nem dolgom nekem rendet tenni náluk, bár szívem szerint istenesen kioktatnám őket (és esetenként volt már, hogy a gyámügyet hívtam volna rájuk). A férjemmel itthon kibeszéljük őket, akkor adjuk ki magunkból az összes felgyűlt gondolatot/véleményt, ami a baráti találkozón megszületett bennünk, és kész.

Csak egy ilyen baráti pár van nálunk, akiknél radikálisan eltér a nevelési módszerünk, a többieknél azt a maradék 20%-ot elfogadom, hogy másképp csinálják és ha meg is beszéljük, ennyiben marad. Azt könnyebb kezelni, mint amikor tényleg drasztikusan másképp gondolkodsz a gyereknevelésről és a jó módszerekről.

2022. szept. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!