Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, ha még nem szeretne babát, de minden más adott?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a párom (vőlegènyem) 25.

Szerencsés helyzetben vagyunk, mert èn kaptam egy ingatlant a szüleimtől. Ezen felül mindketten dolgozunk, van félretett pénzünk, de valami mégis hiányzik az életemből és lassan kezdem azt érezni, hogy ez egy kisbaba.

Amúgy boldog vagyok, jó a párkapcsolatom és a munkámat is szeretem, de egyre jobban vágyok a babázásra, egy saját gyerekre.

Párom meg még nem akarja. Amit különben megértek, mert fiatalok vagyunk, csak olyan nehéz elnyomni magamban ezeket az érzéseket. Nyilván, van közös jövőképünk, ezért is jegyzett el, szeretnénk családot, de ő még nem. Annyiban állapodtunk meg, hogy az esküvő után valamikor. (Tavasszal lesz) Közben meg kiderült, hogy ő nem azonnal gondolta, hanem majd, valamikor (évekkel) az esküvő után.


Igaz, élvezhetnénk a szabad életet, de én meg azon kapom magamat, hogy a babás-mamás témák érdekelnek, csúnya dolog, de irigy vagyok a kismamákra, ha “megkapom” valaki más babáját a kezembe, utána meg napokig azon rágódok, hogy mennyire jó lenne a sajátomat a kezemben tartani.


2022. szept. 20. 07:38
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ez úgy volt, mikor 26 évesen eljegyzett a férjem. Nem sokkal később jött a vágy egy gyerek után, úgyhogy mondtam neki, hogy tudom, hogy 30 éves korunk környékére beszéltük meg, de én már most nagyon szívesen vállalnék gyereket, szólj majd légyszi, ha te is eljutsz ide. Utána nem hoztam fel többet a témát. Pár hónap múlva szólt, hogy már ő is szeretne, de előbb biztosabbnak érezte volna, hogy legyen munkám (pont pályamódosításban voltam). Úgyhogy még vártunk több, mint 1 évet. Közben összeházasodtunk, lett új munkám, kivártam azt az időt, amennyit ildomos, mert vissza akartam menni oda dolgozni, és végül 28 voltam, mikor az első gyerekünk született, 31, amikor a második.
2022. szept. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Nem biztos, hogy túl kell tenned magad rajta. Hetente van kérdés az oldalon, hogy a pasi hazudott, nem is akar gyereket, a nő ideje meg jócskán eltelt.

Mi nem ismerjük a vőlegényed. Lehet, csak kényelmes neki a készben, de örökké nem akar veled lenni. Azért egy eljegyzés nem jelent még semmit.

2022. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
Ez az érzés nálad teljesen normális, ösztönös. Kb ennyi idős voltam én is, amikor először vágytam kisbabára. De mivel a vőlegényed még várni akar evvel, ezt akárhogy is, de el kell fogadnod. Élvezzétek az életet, mert ha majd valóban eljuttok a gyerekvállaláshoz, már nem jön vissza ez az idő. Inkább azokra a dolgokra összpontosíts, amit még ilyenkor meg tudtok tenni.
2022. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!