Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van egy iskolahonlapunk ami...

Van egy iskolahonlapunk ami wordpressben van. Bérlünk hozzá domaint meg tárhelyet is. Szeretnék a wordpressről átállni mondjuk Mobirise-ra. Hogyan tegyem ezt?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy az is megoldást jelentene, ha a nullából kellene új honlapot építenem, de az is lehetőség, hogy a meglévő tartalmat mobirise-ba átvigyem.

Ugyanezen a domainon és tárhelyen maradnék, de a wordpressből elég volt.



2020. szept. 17. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Backend funciók vannak-e? Tárhely PHP verziója?
2020. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mobirise (ha jól látom, mert nem ismerem igazából) egy grafikus weboldal szerkesztő, tehát HTML-t fog létrehozni (szerintem).

Ez lényegében annyit jelent, hogy teljesen statikus lesz, így csak ezen keresztül tudsz majd hozzányúlni. (vagy kézzel a kódba, de ha ezzel generáltatod akkor nem érdemes).


A mobirise használatáról a honlapjukon lehet találsz leírást. A tartalmat csak kézzel lehet átmásolgatni szerintem illetve minden oldalt külön klön létre kell hozni gondolom. (Legalábbis a bemutató videó alapján ez inkább a designra megy rá és nincsenek benne ilyen tömeges betöltők..)


Gondolom a tárhelyhez ftp hozzáférés van, szóval azon keresztül felmásolhatod az új oldalt (és a régit törölheted is). Persze mentés legyen róla. Ha van valami admin felület a szolgáltatótól (gondolom van) akkor ott elvégezhető a backup.


Amúgy hol akadtál el?


"nullából kellene új honlapot építenem"

Erre is van lehetőség, csak kérdés, hogy a frontend és backend scriptnyelvekkel hogy állsz. Mert egy HTML/SCSS/JS + PHP mondjuk lehet nem ártana. Persze kérdés mik az igények.


Mindenesetre ha ennyire nincs meg az alap, akkor én lehet maradnék valami CMS vonalán, pl drupal vagy joomla. Alapvetően egyik sem a favoritom, csak egyedi fejlesztésekkel szoktam foglalkozni, viszont ezeknek a CMSeknek is megvan a létjogosultságok, például pont ez: egy iskolai honlap.

2020. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"a wordpressből elég volt"


Kerítsetek valakit, aki ért hozzá!

2020. szept. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Mibaj a wp- vel? Nem értesz hozzá.
2020. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A 3. és 4. válaszolónak köszönöm a degradálást ahelyett, hogy a kérdésre válaszolt volna.
2020. szept. 19. 09:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit
2020. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
A te fokozatod nem ott kezdődik, hogy ki mit reagál arra, hogy a leghasználhatóbb eszköz helyett valami noname izét akarsz erőltetni ahelyett, hogy tanulnál kicsit. Nagy példa lehetsz a suliban...
2020. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"leghasználhatóbb eszköz helyett" én is CMS-t javaslok erre a célra (pontosabban erre van kitalálva és nem arra amire sokan használni akarják: 20ezer termekes webshop és raktárkezelő) tehát erre tökéletes lehet, de azért ne magasztaljuk az egekbe a WP-t sem. Kb a többi CMSel egy szinten van szerintem.
2020. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezért se kell legyalulni szerintem.
2020. szept. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!