Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most vásároltam egy új lakást...

Most vásároltam egy új lakást 27 M forintért. A papírok megérkeztek és a törvényben előírt illetéket kiszámlázta a NAV. Szeretnêm a lakást a 3 éves gyermekemre íratni ( ajándékozni?). Hogyan tegyem, hogy ne kelljen még1x illetéket fizetni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 06:28
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Ügyvéddel beszéld meg, tulajdonképpen egyenesagi rokon így nincs gond.
2020. jún. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Egyenesági ajándékozás illetékmentes.
2020. jún. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elözöek az illetékkel kapcsoaltosan megadták a választ.

Viszont arra szeretnélek figyelmeztetni, hogy ezzel nagy hülyeséget csinálnál, mert ettöl kezdve a lakással semmit nem tudsz csinálni, nem tudod eladni, elcserélni, mert a gyereké, és a gyámhatóság engedélye nélkül tehetetlen vagy.

Most azt hiszed, ilyen nem jöhet szóba, de rengeteg minden történhet az életben, amikor szükség lenne arra, hogy a lakás eladható/elcserélhetö legyen.

Meg a gyereknek is csak probléma sok esetben így egy lakás, mert egyáltalán nem valószínü, hogy éppen ott akarna élni késöbb, és sok kedvezménytöl elesik, ha már van/volt egy lakása.

2020. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet soha nem tennék...

A világ legnagyobb ostobasága a "rendelkezési jogodat" átengedni egy gyámhivatalnak, a gyerek 18 éves kora után pedig az Ő kénye-kedvének alárendelni azt.


Egyébként úgy kell, ahogy vetted, mert egyenesági rokonok között az ajándékozás illetékmentes. SZJA szempontjából pedig a magánszemélyek közötti ajándékozás adómentes.

Tehát illeték- és adómentes is az, amire készülsz.

2020. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!