Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba/kisgyerek gondozása +...

A baba/kisgyerek gondozása + háztartás kizárólag a nő feladata, ezért van szabadságon?

Figyelt kérdés
A férfi csak alkalmilag besegít, ha megkérik rá és pont ráér?

2022. szept. 29. 21:58
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
22%

Jézusom mi van itt🤣

Én amikor a férjem hazaér 12 óra munka után szívesebben töltöm vele harmasban, majd kettesben az időt, mint kiadjam neki, hogy na végre hazaértél, eriggy porszivozni mert nekem nem volt ma rá időm..

Az meg nem hiszem, hogy seggkinyalas, hogy meleg étellel, rendben tartott, foglalkoztatott gyerekkel várom itthon, úgy, hogy én nem vagyok időhöz kötve, csak rajtam múlik a napirendünk. Akinek nem fér bele a hazimunka, főzés minden nap az idejébe gyerek mellett, az valamit nagyon rosszul csinál.

Ez nem azt jelenti, hogy a férjem semmit, de nem vagyok sárkány, hogy beosztogassam és cseszegessem, hogy mit csinaljon mert már itthon van. Ahogy fordítva sem.

Délelőtt el lehet végezni mindent gyerekkel is, nem mint a hülye, minden nap lehet takarítani keveset és akkor sosincs nagy munka.

Mondom ezt úgy, hogy hordozoban is csináltuk együtt vagy mellettem segitve, közel 3 éves rosszul alvás után és egy képzés elvegezve, egyetem folyamatban.

A gyerekem folyékonyan beszél 2 éves kora óta, helyesen, mindenben felül múlja a kortarsait, tehát van vele foglalkozva, nem keveset.. Mindent turelemmel, valasztekosan magyarázok neki, rengeteget sétálunk, játszunk, mindenhova együtt megyunk, segítségem nincs. És még cicizik is.

Igen szuperanya vagyok.. Amúgy nem, de ez a minimum.

Akik csak azért szulnek, higy mereszthessék otthon a segguket és mártírkodjanak, szex helyett meg utasitgatjak a ferjuket, csak gratulalni tudok. Mert gondolom szexre is faradtak vagytok, addig se akar az ember, amíg porszivozik 🤣

2022. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
63%
Alapból nem. :) Vagyis nálunk gyerek nélkül ez úgy van (aztán remélem ez a hamarosan születő babával se valtozik) apa csinál sokszor reggel kávét, nekem reggelit és magának, ha megkérem kiporszívózik, de magától is ugyanúgy megkerdezi. Kipakol a mosogatogepből és nálunk pl ő húz ágyneműt, mert azt utálok. Viszont alapból én szoktam 90%-bán takarítani, stb...nálunk viszont szeretem az alapossagot és apa nem olyan alapos😃 Azonban szerintem hülyeség, hogy egy nőnek kell mindent is egyedül csinálnia álldóan a férfi meg karba tett kézzel ülve a kanapén várja, hogy kiszolgálják. Én soha nem kenyeztettem eddig el ennyire a férjem, hogy ez legyen a normális.
2022. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
63%

De itt valaki mondott olyat, hogy ő nem főz, nem takarít?

A kérdés nem ez volt!

Csak olyan fura, hogy mások le vannak ragadva abban a régi berögződésbe, hogy a nő dolga otthon minden, 0-24-be. De a legfurább, hogy nők is egyetértenek ezzel és inkább háztartási robotként üzemelnek. Már nem a régi világot éljük! A nőnek vissza kell menni dolgozni. És aztán ott lesz, hogy hupika nem elég, hogy dolgozok, még otthon is vár rám a háztartás, gyerek,főzés stb. Ez mind azért, mert az otthon töltött időben, elkényelmesedett a drága férj, mert minden elé volt rakva és ki volt szolgálva és semmit nem kellett csinálnia és ezt szokta meg és te szépen megszakadsz. De legfurább, hogy ezt egyesek élvezik. Vagy legalábbis úgy csinálnak, hogy elmondhassák, hogy ők tökéletesek és titkon remélve, hogy ezt majd mások is elismerik.

És képzeld el én sem állítom be munka után a férjem porszívózni. Viszont a gyermekével igazán eltölthet egy órát. És abba sem hal bele, ha 48 órából például csak 40-et pihen, hétvégén, mert a többit a gyerekekkel tölti, vagy ezt-azt megcsinál a háznál!

2022. okt. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
71%
22-es valaszolokent meg hozzatennek annyit, hogy én minden nap kiporszivozom, rendet teszek a konyhában, főzés után kitakaritok, mosok ha szükséges. Mindezt megtettem mikor 11 órát dolgoztam heti 4-5 napot, akkor is mikor irodában dolgoztam hivatali időben és természetesen most tappenz alatt is. :) De én nem azért csinálom meg, mert huuu muszáj, mert szólni fog a férjem...magam miatt teszem, miattunk. Szeretek tisztasagban lenni, picike kB 40 nm-es lakásban lakunk 2 cicaval :) így a szőr miatt extrán fontos a napi szintű porszívózás, ha itt lesz a pici meg főleg. Tekintve, hogy én ezeket mind megcsinalom (pedig mindig a seggemre ültetne a férjem, főleg így a terhesség 9. Hónapjában már 😄) nem tartom önzőségnek és segg meresztgetésnek, ha hebe-hoba akár egy éjszakás műszakja előtt megkerem h porszivozzon ki 10 perc alatt vagy csináljon ő kávét es/vagy reggelit :) elképzelhetetlennek tartanám, hogy kötelességből csináljam mindenzt, mert "ez a nő dolga" 🤦🏼‍♀️
2022. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
29%
Azért nyilván az sem mindegy hogy mekkorák a gyerekeid kedves utolsó.
2022. okt. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
40%
9 hónapos terhes vagyok és maximum 2 hét múlva szülök, de ha lenne mellette egy gyerekem sem okozna gondot minden nap felporszívózni, mivel minden nap megteszem plusz nincs tele csetresszel nálunk minden így eredndoen nem is kell hetente nagy takarítani, de éppen ha nem csicsogna, ragyogna a ház se döngölne földbe a férjem, viszont mint mondtam 2 cica lakik velünk így az ő általuk hullajtott szőrt bizony össze kell takarítani és kihordott almot dettó:) ellenben én ezeket a mi jobb kozerzetunk miatt csinálom meg. el se tudnám képzelni, hogy olyan lakasban/házban éljek ahol a lábam alatt ropog a kosz (ami nyilván fel perc alatt ott tud teremni)
2022. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
88%

Hogy az istenbe csinálnak háztartási munkákat meg főznek??? az anyukák??

Hol a gyerek addig?

Halál komolyan kérdezem mert én a babacsinta megsütését is 3 hete tervezem.

Tegnap éjjel 3ig takarítottam meg pakoltam (a konyha így is még romokban), mert nem tudok napközben semmit csinálni.

A férjem mos (bakker bent van a takaró a mosógépben de nem fogom tudni kivenni) főz ha úgy van, takarít...

Azért álltam neki tegnap este 11kor mert már úgy néz ki h takarítót kell keresnünk (azért tart ilyen sokáig a takarítás mert a kimerültség miatt borzasztó lassan mozgok és folyton be kellett menni visszaaltatni a picit).

Így is ma jön egy rokon kislány aki bébiszittelni fogja a picit amíg én ezt-azt meg tudok csinálni, amire sose lenne időm.

Alvásidőben semmit nem tudok csinálni, mert 8 hónapos így már csak 2x alszik, de ha berakom a kiságyba 30 perc múlva felébred. Csak úgy alszik hosszabban, ha vele vagyok az ágyban.

Most már mászik utánam, most egy egy apró dolgot meg tudtam csinálni de az nem túl sok.


Akik végignyalják a házat, minden nap főznek azok hogy csinálják? Segítsetek!



Kérdésre válaszolva szerintem úgy ideális, ha anyuka délelőtt megcsinálja ami belefér, aztán délután pedig programozik a babával.

Mivel éjszakai műszak anyáé ezért az alvásidőben pihenni kell.

Ez anyának 8 óra munka (mínusz alvasidők plusz éjjeli órák) és apa is 8 órát dolgozik.

Amikor mindenki hazaér akkor onnantól minden közös teher.

2022. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 NTBS ***** válasza:
67%
Nem mindkét félnek ki kell vennie a részét belőle. Írom ezt férfiként.
2022. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
85%
27-es azért az egészen más, amikor a gyerek több figyelmet igényel és rosszabbul alszik, nyilván azért az se elvarhato h pár óra alvással egy anyuka meg fényesre súrolja a házat
2022. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
76%

#28 Miért pontoztátok le?

Nyelvtanilag úgy értelmes a mondat, ha a nem után van egy vessző.


"Nem, mindkét félnek ki kell vennie a részét belőle. Írom ezt férfiként."

2022. okt. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!