Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba/kisgyerek gondozása +...

A baba/kisgyerek gondozása + háztartás kizárólag a nő feladata, ezért van szabadságon?

Figyelt kérdés
A férfi csak alkalmilag besegít, ha megkérik rá és pont ráér?

2022. szept. 29. 21:58
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem túl van kicsit tolva ez a kinek mi a dolga téma. Én szeretem, ha rend van körülöttem, így mindig mindent elteszünk a helyére. A tisztaságot is szeretem, de baba mellett nekem nincs érkezésem (se időm, se kedvem) mindennap porszívózni és van egy macskánk, tehát vettünk egy robotporszívót, ami 1-2 naponta csinálja a melót helyettünk. Ha a napba belefér a főzés, akkor főzök, ha nem, akkor ha hazaér a férjem megbeszéljük ki babázik és ki főz inkább. A többi házimunka ugyanígy megy. Egy mosást betudok dobni, kitudok teregetni, de ha vacak éjszakánk volt, akkor megengedem magamnak, hogy aludjak egyet, amikor a babánk is alszik és feküdjek mellette, játszak vele, ahelyett, hogy arcon pörgök és még őt is szórakoztatom. Szerintem normál kapcsolatban teljesen jól tud működni a munkamegosztás. Ha van kedvem és időm megcsinálom, mert szeretem, ha a férjem itthon van, akkor csak egymással kell foglalkoznunk hármasban. Ha nem úgy jön ki a nap, akkor meg majd meglesz csinálva másnap, vagy két nap múlva, besegít a férjem, vagy majd valami lesz. Nem stresszelek ezen.
2022. okt. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
26%
Nem a nő feladata. Azé, aki emiatt otthon marad, lehet apa is, vagy már nagyszülő is.
2022. nov. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 Ignis Subdialis ***** válasza:
85%
#32, tehát szerinted az illető a “szabadság” jegyében cseréljen egy 5x8 órás munkaidőt 7x24 órásra?
2022. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
83%

A baba ellátása is munka. Sose értettem, hogy egy magatehetetlen újszülött életben tartásához miért érzik úgy, hogy az anyának kevesebb joga van aludni, mint a jobb esetben irodában dolgozó férjének, aki utána bármikor elmehet vécére, bármikor ehet, bármikor ihat egy kávét, és szinte bármikor tarthat egy 10 perces szünetet, ha már nagyon nem bírja.

Ehhez képest, ha az anya már ordítva fosik, és nem aludt 1 hete 2 óránál többet, akkor is mosolyogva lássa el a teljes háztartást meg a gyereket, mert hát "csak" otthon van, apa meg 7-től 6ig házon kívül van.

Gondolom nálatok ilyenkor valami elfuserált apakomplexus üt be, hogy a nőnek kuss a neve és úgy a jó, ha szrba sincs véve az otthoni munkátok - ami a gyerek ellátása, nem a házimunka. Az továbbra is közös, mint azelőtt. Ha meg azelőtt se volt közös, az szomorú.

2022. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
77%
Azért hihetetlen, hogy elvileg felnőtt nők, anyák hogy egymásnak tudnak esni, bizonygatni, mennyivel többet érnek ők, mert kavarják otthon a paprikás krumplit. :D
2022. nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Kései Sirató ***** válasza:
32%

Nem szabadságra gondolsz, ugye kérdező, hanem GYES-re, igaz?


Ha az anya van GYES-en és az apa dolgozik teljes munkaidőben, akkor nyilván az anyának van több feladata a gyerekkel kapcsolatos teendőket illetően. Az apa inkább anyagilag tud hozzájárulni, mert gyakorlatilag csak este 6-ra ér haza a legtöbb apuka, vagy még akkorra se.

Persze ott vannak a hétvégék, már ha nem ügyel, vagy nem vendéglátózik.

Elvileg felelősek mindketten ugyanúgy, de aki gyesen van, nyilván az van a gyerekkel a legtöbbet. Néha egy-egy apuka is gyesre meg y, de ez ritkább.

2022. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

#36 “Fizetés nélküli szabadságon” van a munkavállaló ilyenkor, ami alatt az állam “Csecsemőgondozási díjat” (CSED), majd “Gyermekgondozási díjat” (GYED) fizet a gyerek 2 éves koráig, utána “Gyermekgondozást segítő ellátást” (GYES) is igényelhet. Tehát az illető “szabadságon van”, de ha anyagilag értjük, akkor lehet CSED-en, GYED-en vagy GYES-en is, mindegy, csak úgy bonyolultabb.

A kérdés inkább arra irányul, hogy az apa a munkaidején kívül hogyan osztozik a gyermekgondozás+háztartás napi 24 órás teendőin.

2022. nov. 28. 12:36
 38/44 Kései Sirató ***** válasza:
29%

Az apa ha dolgozik, akkor max este van ott a fürdetésnél. Ha tápszeres a gyerek, vagy már nagyobb, és nem csak anyatejet kaphat, akkor az apa is tudja etetni, pelenkázni.

Hogy a gyakorlatban hogyan is történik ez, az nagyon változó. Ha van nagyobb gyerek, akivel le kell ülni tanulni, akkor egyik szülő tanul a naggyal, miközben a másik a picit rendezi.

2022. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem hogy gyerekkel lenni otthon akkora "szabadság". Egész napos meló, folyamatos figyelmet igényel. Nem beszélve arról hogy míg éjjel apuka nyugodtan tud aludni én 5-6 alkalommal kelek az anyatejes babához. Nincs segítségem és a férjem két műszakban dolgozik. Egy két órát van otthon. Szerencsém van mert segít a főzésben és egy kicsit néha takarításban is. De én is sokszor hallgatom hogy gyerekkel itthon pihenés.
2022. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
86%

Szabadság alatt én elvagyok itthon magamban csendben, olvasok, sorozatot nézek, bontok egy jó bort. Vagy ha ahhoz van kedvem, elmegyek shoppintúrára, kozmetikushoz, masszázsra. Vagy barátnőkkel csajos estét tartunk, beülünk valahová vacsorázni, utána pedig hajnal 5-ig táncolunk egy szórakozóhelyen.


Gondolom, mondanom sem kell, ahogy amíg itthon voltam a gyerekkel, nem így teltek a mindennapjaim a nagy "szabadság" alatt.

2022. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!