Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki tudja a receptjet a regi...

Ki tudja a receptjet a regi altalanos iskolas vadasnak ??

Figyelt kérdés
Ha jol emlekszem mindig kagylotesztaval adtak, eeeees valami iiissteni volt de sehol nem talalom neten :(
2022. jan. 22. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom ugyan a konkrét megodást, de a menzakajákat a szakácsiskolai szabványreceptekből csinálták (csinálják), esetleg szerezz egy tankönyvet abból az időszakból.
2022. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Megfőzték a húst sárgarépával, utána a levét berántották, (talán)tettek bele valamennyi tejfölt, összeturmixolt sárgarépa, (a fehér mindig drágább volt) mustár, cukor, és kész!
2022. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nezd meg a normal vadas receptjet es kb 3x annyi rantást tegyel bele. 😂


Emlekeim szerint...

2022. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

2-es vagyok és nem a hasamra csapva írtam amit írtam.

Dolgoztam iskolában (nem a konyhán) amelyik a mellette levő óvodának is főzött, sőt kiszállítás is volt a rászorulóknak.

Saját szememmel láttam, bár nem tudom, hogy a Kérdező menzáján mit alkottak. Eleve itt, amiről beszélek, mindig makarónival főzték.

2022. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Kis korrekcio: Megfözték a marhahust zöldséggel, füszerekkel huslevesnek. Huslevest kiosztották. Cukrot pirit, kevés vizzel/levessel felold. Zöldség bele, összeturmixol picit darabosra. Mustár és tejföl bele. Valamilyen tésztával tálal. Jo étvágyat!
2022. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

#5

Lehet, de nálunk nem volt jellemző a marhahúsleves, mivel nagyjából 350 embernek főztek és kellett a lé a szószhoz.

A "húslevesek" porból készültek - mert ahhoz hús is kellett volna - ahogy a híres napközis milánói is.

2022. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5%
#6 Vadasrol volt szo. Ilyen étel NINCS! Van vadas szosz (ami nem komplett étel) és vadas (valamilyen álathoz tartozo) hus + tésztaféle. A tömegétkeztetésben is jár hozzá hus és ennek leggyakoribb, mivel legolcsobb megoldása a huslevesben fött hus hozzáadása. Nem is értem, hogy milyen léröl beszélsz, mert azt nem hiszem, hogy az igazi vadas ételt fözték volna ami a hus több napos pácolásával indul. Na ezt a páclevet valoban felhasználják a szoszhoz, de ez nem közétkeztetési kategoria. Ezt a jobb vendéglök készitik igy esetleg igazi vadhusokbol!!!
2022. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha a környéket, illetve az időt megtudnád adni könnyebb lenne válaszolni
2022. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!