Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben felmerült...

Az utóbbi időben felmerült bennem egy számomra fontos kérdés. Szerintetek melyik a fontosabb/ milyennek kell lennie egy általános iskolás gyereknek: inkább jó fizikumunak vagy eszesnek vagy mondhatni jó tanulónak?

Figyelt kérdés
2022. szept. 30. 02:36
1 2
 11/13 Derjaderja ***** válasza:

Nem értem, mi indokolja a kétfajta tulajdonságoknak ezt a vagylagosságát. Sok sportos ember intelligens, és sok elpuhult ember meg buta, és van sportos nem túl okos és elpuhult szuperokos is.

Az intelligencia meg a jegyek kapcsolata sem egyértelmű.


Vagy arra gondolsz, hogy inkább üljön otthon és tanuljon vagy inkább járjon edzésre?


Szerintem mindkettő fontos, de az adott gyerek vágyainak és képessegeinek függvényében döntenék. Pl nagyon szeret egy sportot és jó is benne, akkor nem bánnám ha az edzés miatt nem a legjobb tanuló.


Nekem nagyon fontos hogy legalább átlagosan sportos, edzett legyen a gyerek, és kell is nekik sok mozgás. Nem csinálnék ennek kárára éltanulót belőle. De egy átlagos helyzetben a kettő inkább segíti egymást, jobban koncentrál, kiegyensúlyozottabb egy sokat szabadban lévő/sportoló gyerek.

2022. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam ezen, mert nálunk férjem sportos, én meg főleg az elméleti dolgokban vagyok otthon. Kisfiam kiemelkedően jó a mozgásban, nemsokára 3 éves, kézen áll, fejen áll, futóbiciklin mindkét lábát felteszi a kormány mellé, tehát tök jó az egyensúly-érzéke, meg tud már 2 kerekű rollerrel is menni. Az utcán is folyton rohan, tehát nem csak jó oldala van a dolognak.

Azt mondom, nekem mindegy, az élet melyik területén lesz kiemelkedő, vagy jobb, nem fogom ráerőltetni sem az élsportot, sem az elit iskolát, majd ő választ, hogy mit szeretne. Ha egy átlag suliba jár és közben sportol valamit hobbiból, az is teljesen jó, a lényeg, hogy örömét lelje benne. Viszont ha valamiben tehetséges, akkor biztatni fogom, hogy csinálja kitartóan, legyen ez a sport, vagy valamilyen elméleti tudás.

2022. okt. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem olyan okos, hogy megőrjít, de józan paraszti esze nincs, ettől jobban kikészülök. 😍😂
2022. okt. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!