Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! "Túlélési" praktikák...

Anyukák! "Túlélési" praktikák kevés alvás ellen?

Figyelt kérdés
Kinek, mi vált be? 1 hetes babám szépen eszik 3-4 óránként, így sosem tudok aludni 3 órát sem egyben, átlag 1-1,5 óra sikerül, akkor már jó vagyok. ISZSZ-es a pici, a mellszívó csak jövőhéten jön meg, így csak én tudom etetni. Elalvással is gondom van, mert van, hogy olyan nehezen megy, hogy olykor fél órát sikerül max aludni. 😅 Jó lenne egy picit kevésbé zombi lenni néha.
2022. okt. 3. 07:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk az együttalvás vált be a biztonsági intézkedések betartásával (van hét dolog, amit be kell tartani, ha rákeresel, megtalálod Googleben).
2022. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
Hordozókendő segített, így az apja is tudta altatni. Hazaért, rákötöttem a gyereket, és estem be az ágyba. Ő meg a kendőben el tudta végre altatni (máshogy nem sikerült neki), és később behozta mellém, így legalább 2-3 órát tudtam naponta egyben aludni.
2022. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
35%

Persze, hisz ugyanannyi esélye van, hogy ülve elalszik, mint kényelmesen fekve... Uhhh.. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️


Ez a természet dolog meg az egyik legnagyobb klisé amit olvasni itt.


Ennyi idővel bízzunk mindent a természetre, hisz az úgyis biztonságos.. aztaku...🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

2022. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Aki attól fél, hogy a gyerekkel lenne valami együttalvásnál, arra szuper találmány a pelenkára csiptethető légzésfigyelő, ami marha hangosan jelez, ha gond van.
2022. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%
Kialvatlansaghoz csak hozza lehet szokni, egy 3 eves, 3orankent ebredo gyerek anyukajakent mondom :)
2022. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem másfél óránként kel a baba betegség miatt két hete, ráadásul kizárólag fejek, ami természetesen soha nem esik egybe az éjszakai ébredésekkel. :D De amikor egészséges, akkor is 3-4x kel este 9 és reggel 6 között. Nekem az segít, hogy ha nagyon hulla vagyok, akkor leteszem a felnőtt ágyba, amin ágytakaró van, úgyhogy nem tud beleakadni semmibe és megfulladni, és odafekszem mellé cumisüveggel, csörgővel (vagy kontrasztos képekkel, ha van), és ha nyekereg, akkor egy pillanat alatt megoldom a gondját, amúgy meg próbálok aludni vagy legalább pihenni. Ha alszik, ha játszik, amíg nem sír, én alszom.

Éjszakára nekünk babaöböl van, az nagyon bejött, nappal meg kiságy, én amellé tettem egy széket, néha ráalszom az ágyra altatás közben. De ha nem, akkor is jobb ülni, mint állni vagy folyton ki be járkálni. Ohh, és még egy bónusz, ha nem bírom nyitva tartani a szemem, pedig kéne, akkor alaposan megdörzsölöm, "megmasszírozom", általában visszatér belé az élet egy fél órára. Kitartást! Babával mindig vannak jobb és rosszabb időszakok, nem kell a gyerek 2 éves koráig kibírni.

2022. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"Persze, hisz ugyanannyi esélye van, hogy ülve elalszik, mint kényelmesen fekve... Uhhh.. 🤦🏻‍♀️"


Nekem mondjuk sikerült 10 éve 1x állva is elaludni munka végén. 🤣



Asszem az lesz, hogy fejek és néha apja azt odaadja, hogy időnként aludjak 1 normálisat, többi nem számít, mert szívesen csinálom, különben nem lenne ugye... még a kórházban rosszabb volt, 3. nap reggel mikor vittem mérni, azt hittem arccal tompítom a folyosót, majdnem orra buktam kínomban, fájt a gàtsebem is. Azóta sokkal jobb a szitu azért.


Válaszokat továbbra is köszönöm 😊

2022. okt. 3. 16:28
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amikor apuka átveszi kicsit, és bepótolod a kimaradást. Én mindig olyan hálás voltam ezekért a "lopott" órákért. Mikor kicsit nagyobb lesz, elviheti sétálni, akkor talán a te is kikapcsolod kicsit a radarokat.
2022. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

"Persze, hisz ugyanannyi esélye van, hogy ülve elalszik, mint kényelmesen fekve... Uhhh.. 🤦🏻‍♀️"


Nem ezt mondtam 🤦‍♀️


Hanem azt h ha valaki annyira hulla h álmában megfullassza a gyerekét, az az üléshez is hulla és úgy is elaludna.


Az h a természet valamit valahogy megalkotott, az nem tudom miért "hihetetlen". A gólyák se gps-el repülnek melegebb éghajlatra... ösztön szót csak hallottad már..

És az éber alvás is ugyanúgy ösztön.

2022. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos a babám, jelenleg is 2 óránként, óránként kel éjjel, ráadásul nehezen is alszik vissza.

Két dolgot vezettem be, ami segít: fél 10 körül elmegyek aludni este (ez nekem elég korai időpontnak számít), és reggel 6-tól 9-ig az apja foglalkozik vele, én pedig alszom nyugalomban. Ez már hozzáad annyit az alvásomhoz, hogy embernek érezzem magam. Sajnos ezen kívül csak azt tudom mondani, hogy hozzászokik az ember a szakaszos alváshoz... :/ remélem nem jársz úgy, mint mi, és hamar átalussza majd az éjszakát a babád.

2022. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!