Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki az, akinek hiányzik kicsit...

Ki az, akinek hiányzik kicsit a gyerek előtti élete?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez elég tabu téma manapság meg aki így is érez inkább elnyomja magában, mert nem mer róla beszélni. Én viszont szeretném kicsit kiírni magamból a gondolataimat, érzéseimet ezzel kapcsolatban mégha negatív válaszokat is kapok. 30 éves 1 gyermekes anyuka vagyok és van egy lassan 3 éve tartó házasságom. Az az igazság hogy még mindig boldogtalan vagyok sokszor és nem tudom hogy helyesen cselekedtem e amikor várandósan hazasságot kötöttem. Alapjában véve mindig is zárkózott csendes életet éltem de jó ideje vágytam már a szerelemre és szinte hajszoltam ezt az ismerkedés dolgot. Ő a második kapcsolatom de főként ő részéről volt meg a szerelem ő volt a kitartó és sietette a kapcsolatot gyereket házasságot. Én is éreztem az elején hasonlót de szerintem ez nem az a szerelem amit mindig is kerestem. Az ismerkedéseim közül ő volt a legkitartóbb komolyabb ezért tartottam ki mellette. Úgy éreztem vele lehet jövőt tervezni amit én is akartam. Gyermekünk lassan ovis lesz és a munka is aggaszt mert nem tudom hova fognak felvenni illetve gyerekbarát munkahelyet hol tudnék találni. Gyerek előtt se volt ez könnyű nekem és sose talált meg azt a munkát amit szeretnék is csinálni. Hiányzik a gyerek előtti életem kicsit hogy őszinte legyek mintha nem ilyen jövőt képzeltem volna el.
2022. okt. 4. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a leírásodból inkább az jön le, hogy nem a megfelelő partner van melletted, nincs meg a szerelem/szeretet, de a gyerek már összeköt, akkor meg inkább együtt mint külön. Tehát ha a gyerek nem lenne könnyebben tudnál lépni a férfi mellől.


Egyébként meg nekem a gyerekem az életem, de nem mondom, hogy egy percig sem hiányzik egy jó alvás, egy normális ebéd, egy nyugodt fürdő vagy csak, hogy 1 perc alatt összekapva magam leugorjak a kutyával sétálni anélkül, hogy leszenvedjem a babakocsit a nem akadálymentesített lépcsőházban, mire összeszedem magam is meg a gyereket is addigra a baba üvölt, vagy ha a kutya már menne akkor a gyerek pont elalszik és azért nem tudunk megindulni mert arra is felkel ha levegőt veszek és nem, nem alszik vissza, vagy vennék inkább könyvsorozatot a havi pelenka vagy cipőt az ő méretváltása helyett… és akkor még a bonyolultabb dolgokba bele sem mentem :)

2022. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem szokott hiányozni a gyerek előtti gondtalanság, amikor csak én voltam fontos, de tudom, hogy amikor meg az volt meg, nem tudtam eléggé élvezni és céltalannak éreztem magam, úgy éreztem lógok a levegőben, pedig jó életem volt célokkal, csak egyik sem volt fontos igazán, gyerekhez egyik sem mérhető. Tessék, most valami fontos van az életemben, és megint elégedetlen vagyok néha:) Szerintem az élet ilyen, hosszútávon nincs tökéletes boldogság, de a tökéletlen boldogság is elég jó. Úgy érzem jobb ember lettem, mióta gyerekem van.
2022. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos a babám és én nagyon megbántam az egészet.

Persze erről nem beszélünk, mert aki nem él hal az anyaságért, az elmebeteg vagy depressziós.

Nem mindenki való anyának, ez van de ezt nem lehet nyíltan kimondani, mert ha van méhed akkor vágynod kell az anyaságra és imádnod kell.

Szerintem rettenetes. Ma éjjel 8x ébredtem fel, a leghosszabb alvásom alig volt 2 óra. Persze egész nap talpon kell lenni a kicsivel. Aki most kezd csak cuki lenni, eddig kb csak ordított.

Sokszor embertelen ez az egész.

De ez van, ha már belevágtunk nincs visszaút, valahogy meg kell tanulnunk boldognak lenni.

Ezren és ezren éreznek hasonlóan csak nem beszélnek róla (az én hozzászólásomra is biztosan érkeznek majd mocskolódások, csak engem szerencsére ez nem érdekel)

2022. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
3as, időbe telik, amíg hozzánősz a gyerekedhez, nem mindig kezdődik idillel, az elején csak gondozod, mint egy háziállatot, eteted, itatod, tisztán tartod, babusgatod. Amikor már lesz "személyisége", onnantól kezdődik a hozzánövés, ez pedig leginkább az önálló megmozdulásoktól jön, mikor már hátra/hasra fordul akkor is, amikor te nem szeretnéd, és örül magának. Innentől lehet kezdeni megszeretni úgy igazán, meg innen már vigyorog is, kacarászik is, nyúlkál, szemkontaktust tart.
2022. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Tabu téma? A csapból is ez folyik, hogy ez normális.

Aki meg élvezte a terhességet és első perctől imádja a gyerekét, a nehézségeket pedig megoldando feladatként látja amiből tanul és fejlődik az vagy hazudik vagy osanya vagy nincs élete.


Te csak nem szerelemből hazasodtal, ennyi a probléma.

2022. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
99%

Van egy 4 és egy 2 éves gyerekem. A férjemmel 15 éve ismerjük egymást. Tervezett és nagyon akart házasság és gyerekvállalás.

És még így is azon gondolkozom, hogy egy egyedüli mozizást fogok kérni a férjemtől névnapomra. Nem vele, nem a testvéreimmel, nem a barátaimmal, hanem egyes egyedül. Ettől még normálisnak érzem magam.

2022. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a többségnek hiányzik, csak sokan nem mernek beszélni róla.

Már azért van egy réteg aki mer, tehát már a jelenség a köztudatba került hogy nem minden fenékig tejföl, de az egymást fikázás a korunk betegsége és bármilyen vélemény felvállalása ahhoz vezet hogy valaki leszólja érte.

Bármit teszel vagy gondolsz valaki szemében egy szr anya leszel.

2022. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon hiányzik, de nekem egész más miatt. Én alapvetően úgy vagyok vele, mint az 5ös, imádtam terhesnek lenni és egy hihetetlenül jó babánk lett, akivel nagyon könnyen ment eddig minden (most másfél éves), szóval nincs mire panaszkodnom és tényleg imádom a kislányomat. Viszont nekem anno 25 hetes terhesen fel kellett mondanom az álom munkahelyemen, amit imádtam, de nyilvánvaló volt, hogy nem tudom folytatni. (Napi szinten 200kmt ingáztam, gyerek mellett ez már lehetetlen, a férjem munkája miatt meg a közelebb költözés nem jöhetett szóba.) Mivel munka mellett tanultam is, most hallgatói gyeden vagyok hivatalosan, de már nincs munkáltatóm. Nem félek attól, hogy ne találnék majd másik állást, de olyat, amit akár csak fele ennyire is szeretek, biztosan nem fogok. És emiatt sokszor érzem azt, hogy talán még várni kellett volna a gyerekkel. Igazából egyikünk sem gondolta a férjemmel, hogy az első védekezés nélküli aktusból babánk születik, főleg, hogy körölöttünk kb. mindenki lombikozik. Szóval nekem a régi munkahelyem hiányzik rettenetesen és az a tudat, hogy oda egészen biztosan nem tudok visszamenni, ugyanebbe a munkakörbe pedig valószínűleg sohasem tudok majd elhelyezkedni, gyakran kelt bennem negatív érzést a gyerekvállalással kapcsolatban. De tudom,hogy nagyon szerencsés vagyok, mert van egy jól alvó, szépen evő, makk egészséges kislányom, a többi meg majd lesz valahogy. De ettől függetlenül azért a negatív érzés is megvan bennem.
2022. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul mikor azon töprengek milyen egyszerű volt az életem, nem kellett kőzel sem ennyit logisztikázni és harcolni az idővel, csak a saját kupim kellett néznem és magam rávenni hogy pakoljak, mikor nem kellett minden hétvégén hallgatni, hogy ők csak sült húst akarnak és sorolhatnám. Általában eltöprengek ezek pár percig időnként majd megy minden tovább. Ha komolyan eszembe jut, hogy milyen lenne nelkülük akkor soha semmi pénzért nem csinálnám vissza, imádom őket! Csak hát fáradunk.
2022. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az első pár hétben hiányzott, aztán már nem. Álombabám van 🙏 Néha egy-egy ereszd el a hajamat buli, vagy egy nagyobb utazás hiányzik, de ezekre még valószínűleg lesz később lehetőségem. Szerintem is nálad a párválasztás a gond.
2022. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!