Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Hanna hogyhogy ilyen népszer...

A Hanna hogyhogy ilyen népszerű évek óta?

Figyelt kérdés
Kedvenc nevem a Hanna de nem értem, hogy lehet ennyire népszerű évek óta a legnépszerűbb lány nevek körében. Volt időszak amikor nem volt az és kifejezetten ritkának számított. Lesz újra ilyen időszak vagy a Hanna az ilyen örök kedvenc lány név lesz minden 2. lánykának? Mikor én általános iskolás voltam emlékszem egész iskolában szinte csak 1 Hannánk volt, osztálytárs volt, de több Hanna akkor nem volt sőt emiatt ő ilyen különleges is volt, és ez volt olyan 2013-2014 körül. Azóta tényleg elég sok hanna lehet. Ha ezt nem nézzük, szerintem igazán kellemes név és finom nőies. Ki mit gondol róla ha nem nézzük azt, hogy ilyen tucatnév?

2022. okt. 7. 22:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%

10

Johi-nak fogják hívni

2022. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
12%
Mert a legtöbb ember kényelmesen a divatot követi, nem veszik a fáradtságot, hogy valami személyes kötődésű nevet adjanak a gyereküknek.
2022. okt. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%
Milyen személyes kötődésű nevet adnál? Megnéznéd a családfát és kiválasztod az egyik Máriát, Arankát, Jolánt, mert az már volt valakinek? Egy csomó másik embernek is ugyanez volt a neve. Én is gondoltam rá, hogy milyen szép lenne a nagymamám után elnevezni a lányomat, de Margit mégsem lehet, azzal ma nem lenne jó sora a suliban…
2022. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
18%
Tehát inkább beállsz a sorba, és adsz a gyerekednek egy tucatnevet. Értem. Szíved joga.
2022. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#13

Én az apai dédmamám után lettem Erzsébet és senki sem szólt le miatta. Pedig fiatal vagyok. A "Bözsi néni itt a tyúk!" beszóláson kívül más nem volt. Az is inkább ugratás volt, nem csúfolás. Gyerekes és szánalmas valakit a neve miatt leszólni.

2022. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van Erzsébet és szép neved is van, szerintem a mamámnak is szép van, Margónak becézték őt. Sajnos nem is a csúfolódásra gondoltam, azt minden névvel lehet, hanem arra, hogy maga a gyerkőc hasonlítja magát a többiekhez. Egy csomó lányt ismertem, aki inkább másik néven szólíttatta magát, mert öregesnek tartotta a sajátját a többiekéhez képest. Eredetileg Éva, Annamária, Mária, Margit, Klára ismerősöm más neveken futnak inkább, mert nem tetszik saját maguknak. Ez persze előfordulhat más névvel is, mondjuk a leggyakoribbal vagy ilyesmi, de szerintem ilyenkor nagyobb rá az esély.
2022. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, alapnév, van benne egy kedvesség, kicsit nemzetközi is, sokszor, ha nincs ötlete a szülőnek, szerintem annyira kézenfekvő ez a név, hogy az elsők között jut az eszébe.


Talán azért is, mert egyszerű; vagy pl az Anna továbbgondolva; lehet,hogy olyannal már sokkal találkozott, és akkor elécsap mégegy H-betűt, hátha így ritkább lesz; vagy ponthogy azért is jut eszébe az elsők között, mert sok ilyet ismer a környezetében; és pl egy felkapott, nagyon divatba jött név még tovább generálja a saját felkapottságát; mert sokmindenki hallja, így sokmindenkinek eszébe jut, hogy ,,ez jó lesz." Vagy pl lehet, hogy olyan trükkös a vezetékneve, én pl ismerek olyat, akinek alíg passzol valami a vezetéknevéhez. Ami keresztnevet a szülei találtak a két gyereknek, volt osztálytársamnak meg a nővérének, azok se passzolnak annyira; de talán a legjobban passzolók közül vannak.

2022. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
* pl konkrétan tudok olyat, hogy egy anyukának alapból nem volt ötlete; és kb annyi idős a srác mint tesóm, meghallotta, hogy bátyámnak mi lesz a neve, megtetszett neki, és akkor ő is azt adta. Annyira amúgy nem gyakori név egyébként, de szal a másik anyukának az én anyukámtól jött az ötlet. Én anyukám meg még mikor ő gyerek volt; kitalálta, hogy első fiának mi lesz a neve. Faternak is tetszett; úgyhogy maradhatott az ötlet; támogatva lett. :):)
2022. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

*Lehet, hogy pl az is szempont, hogy nemzetközileg könnyen kimondható, egyszerű, rövid, kedves legyen, kevés legyen vele az adminisztráció, pl lehet valamelyik szülőnek brutálhosszú neve van, és nem kedveli, vagy pl valamelyik szülő pösze is lehet akár, é3s akkor olyat kerestek, amit könnyű kimondani, vagy pl egyik szülő külföldi, és az ő dolgát megkönnyítendő, vagy lehet, hogy pl már soka3n gyerekkoruk óta azt érezték , hogy ezt akarják adni,v agy pl ebben egyeztek ki az anya-apa páros, hogy oké, akkor ez egyiküknek sem kedvenc, de legalább egyszerű, kedves név, ez mindkettejük számára elfogadható. Tehát lehetett ez pl sok szempont is, akár pl kompromisszum is, v mindkettejüknek ez tetszett a legjobban. Vagy hogy pl egy külföldi szülőnek ne legyen nyelvtörős, és passzoljon a külföldi vezetéknévhez, vagy magyaros keresztnevük van, de lehet kicsit kacifántosabb féle, és akkor ahhoz ez pl tökéletesen megfelelő.


Stb.

:)

2022. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
52%
*Ja meg pl van ilyen könyv, hogy Szent Johanna Gimi, és akkor sokan olvasták, pl szülőnek is lehet, hogy a gyereke ezt olvasta; így megragadt, hogy Hanna, vagy pl olyat is hallottam már, több szitut is, hogy a nagytesó nevezte el a kistesót. Egyiknél pl pont Hanna is volt a választott név .
2022. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!