Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagymamám állandóan leszólja...

Nagymamám állandóan leszólja a gyermekünk nevét, tényleg olyan gáz nevet adtunk neki?

Figyelt kérdés
Mióta nagyim megtudta a lányunk nevét, azóta ahol adódik alkalma ott fúr bele és sose volt hajlandó 1x sem a rendes nevén hívni őt mindig kitalált valami nevet ahogy hívja de sose mondta ki még a nevét. A neve Krisztina, ő szerinte túl fiús és nagyon zavarja, hogy emlékezteti a Krisztián névre mivel az élettársa neve is Krisztián volt de ő meghalt ezért sose felejti és valamiért vérszemet kapott erre. Mindenki más rokonságban és családban dícsérte a nevet, senki nem mondott róla egy rossz szót se, csak a nagyi. Ritkán találkozok vele de mikor látjuk nagyon felzaklat, szerintem annyira nem rossz név a Krisztina, illetve valahogy sose gondoltam rá fiús névként....ha meghallom akkor a Krisztián is egy külön név nekem, nem a Krisztina férfi párja...A lányom semennyire nem fiús, nagyim sokszor viccelődött, hogy a végén férfivá válik, túl fiús lesz, fiúsan fog öltözködni...mikor már 7 éves és sose volt ez jellemző, bárki meglátja mindig egy csinos hosszú hajú kislányt lát benne. Illedelmes és jól nevelt, nem volt rá sose panasz. Mit tehetnék, hogy béke legyen a lányom és a nagyim között? Lányom néha tett megjegyzést, hogy látja hogy a nagyim nem kedveli és nem érti miért. Nevet változtatni nem szereték csak miatta, hisz a krisztina mindkettőnk kedvence (férjem és enyémé is), nagyon illik hozzá ráadásul, szóval ez nem opció, illetve nincs második neve se hogy azon hívja a nagyi, mert nem szeretnék neki 2. Amúgy nagyon aranyos nagyi, csak van ez a dolga és nem tudok vele már mit kezdeni...

2022. okt. 10. 15:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Csak a harmadát olvastam, de nem gáz, egyszerűen csak a mamád még más elvek közt nevelkedett, más az értékrendje.
2022. okt. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Ne foglalkozz vele, a Krisztina gyönyörű név. Szólítsd te is párszor más néven őt, és ha szóvá teszi mond, hogy bocsi nem tetszik a neve, nem illik hozzá.
2022. okt. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Nekem nem tetszik annyira, viszont legalabb nem Zoe. Na attol kiver a viz...
2022. okt. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Ne vedd magadra. Szép neve van. Végre nem egy Nara, Zara vagy Szofi.
2022. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, nem a nagyinak szülted és irreleváns a véleménye. Ha nem szólítja a nevén, nyugodtan tedd helyre, ha nagyi, ha nem, direkt másként hívni valakit tahóság. Nekem sem tetszenek a tipikus öreglány nevek, mégsem fogom a szomszéd Gézáné Marikát Lujzinak hívni.
2022. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdeném a nagyit máshogy hívni. Ha szól, akkor megkérdezed, hogy nagyi, ugye milyen rossz? Megtennéd, hogy a rendes nevén szólítod Krisztinát?
2022. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép név.
2022. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Igaz magyar asszonynak csak és kizárólag Erzsébet lehet az igaz magyar neve!!!
2022. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én se olvastam végig, ne haragudj, amikor megláttam h Krisztina névről van szó :)

Azt hittem, hogy Amarella szerű vagy valami felkapott rémség.

Egy teljesen normális, szép nevet választottatok.

A mama már kicsit nem százas, nem kell vele foglalkozni.

2022. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

Én Krisztina vagyok, és mindig utáltam, főleg a Kriszta becézést, de a jelentését is, a Krisztiánra hasonlítást is, és a Tina becézést is. Már felnőttem, nem nagyon érdekel, megszoktam.


Gyerekem Zoé, rövid, komoly, modern, erős, de nőies nevet akartam normális jelentéssel, ami nem hasonlít semmi másra. Jól megszívtam, mert a Zénó elterjedt, a Zara és a Zorka is, meg még volt egy, ami ilyen zizegős név, és valamiért "Zozi" becézés terjed, ami borzalom, nem szeretem, ha lezozizzák.


Nem fogsz olyan nevet találni, ami mindenkinek tetszik, vagy amit a gyerek maradéktalanul szeretni fog, vagy akár neked, az évek alatt változni fog a hozzáállásod. Én a helyedben mondanám, hogy "tudom mit gondolsz nagyi, de már ez a neve, becézd máshogy, mondjuk Tinának, Tinácskának".

2022. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!