Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagymamám állandóan leszólja...

Nagymamám állandóan leszólja a gyermekünk nevét, tényleg olyan gáz nevet adtunk neki?

Figyelt kérdés
Mióta nagyim megtudta a lányunk nevét, azóta ahol adódik alkalma ott fúr bele és sose volt hajlandó 1x sem a rendes nevén hívni őt mindig kitalált valami nevet ahogy hívja de sose mondta ki még a nevét. A neve Krisztina, ő szerinte túl fiús és nagyon zavarja, hogy emlékezteti a Krisztián névre mivel az élettársa neve is Krisztián volt de ő meghalt ezért sose felejti és valamiért vérszemet kapott erre. Mindenki más rokonságban és családban dícsérte a nevet, senki nem mondott róla egy rossz szót se, csak a nagyi. Ritkán találkozok vele de mikor látjuk nagyon felzaklat, szerintem annyira nem rossz név a Krisztina, illetve valahogy sose gondoltam rá fiús névként....ha meghallom akkor a Krisztián is egy külön név nekem, nem a Krisztina férfi párja...A lányom semennyire nem fiús, nagyim sokszor viccelődött, hogy a végén férfivá válik, túl fiús lesz, fiúsan fog öltözködni...mikor már 7 éves és sose volt ez jellemző, bárki meglátja mindig egy csinos hosszú hajú kislányt lát benne. Illedelmes és jól nevelt, nem volt rá sose panasz. Mit tehetnék, hogy béke legyen a lányom és a nagyim között? Lányom néha tett megjegyzést, hogy látja hogy a nagyim nem kedveli és nem érti miért. Nevet változtatni nem szereték csak miatta, hisz a krisztina mindkettőnk kedvence (férjem és enyémé is), nagyon illik hozzá ráadásul, szóval ez nem opció, illetve nincs második neve se hogy azon hívja a nagyi, mert nem szeretnék neki 2. Amúgy nagyon aranyos nagyi, csak van ez a dolga és nem tudok vele már mit kezdeni...

2022. okt. 10. 15:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szép név, szép hangzású. Nem vinném az öreglányhoz, ha nem embereli meg magát, nem látja a dédunokáját.
2022. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk addig nem tetszett a választott név, amíg meg nem látta. Ott meghatódott és azóta szereti a nevét. Érdekes h 7 év alatt nem puhult meg a nagyid és még mindig nem a név idomult az unokához hanem a név karaktert akarja ráerőltetni. Ezen valtoztatni ennyi év után em fog. Te ismered az öreget, hogy lehet rá hatni. Nem mentek, veszekszel, meg bántod stb. Ha szép szóból nem ért. Vagy ti elfogadjátok h öregszik, haklis vén mama lett
2022. okt. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
Zoé aztán baromi komoly név. 😅
2022. okt. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Dehogy gáz! Jó név. Nagyinak kell változtatnia a hozzáállásán. A helyedben leültetném őt egy komoly beszélgetésre és elmondanám neki, hogy amiatt amit csinál az unokája azt gondolja, hogy nem szereti őt. Ha ez nem üti szívem, akkor semmi. Ideje, hogy a kisunoka felülírja benne ezt a Krisztián dolgot. Amúgy az én nagymamám is azt mondta, hogy jajj csak azt a nevet ne, mert azzal ismer egy rettenetes nőszemélyt, de velem együtt megszerette a nevemet is és azóta már a legszebbek egyikének tartja. Ez lenne a normális.
2022. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

A nagyi hívja őt pl. Tinának, és beszéljétek meg vele, hogy a kislány nem érti, miért nem szereti őt, pusztán a neve miatt.

Valószínűleg a volt élettársa miatt nem tud megbékélni a nagymama ezzel a névvel. Ez aligha fog változni, ezért kellene egy kompromisszumos megoldást találni. Nyilván nem fogtok nevet változtatni emiatt.


A Krisztina teljesen rendben levő lánynév, én nem túlzottan kedvelem a kemény hangzása miatt, de ez egyéni dolog, és amúgy semmi baj nincs vele.

2022. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%

Azt hittem, hogy valami most felkapott, idiótaság lesz, mint a Zselyke, Mia, Zia, Zoé, Mici és társai.

De a Krisztina? Egy tök klasszikus női név.

2022. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Az Erzsébetek és Arankák korában meg a Krisztina volt szokatlan. A mostani nevek is megszokottak lesznek nemsokára.
2022. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is külön név a Krisztina , de közben mégis az is eszembe jut, hogy a Krisztiánnak a női párja; de ez egyáltalán nem zavar; nekem ezek a párosítások tök okék, pl Gábor-Gabriella, Péter-Petra; szóval ez nekem tökre rendben van. Nekem a Krisztina nagyon nőies név, a Krisztián nagyon férfias név. És alapból gondolatban nem annyira kötöm össze őket; két külön névként kezelem.


Amúgy nagyi/dédi hívja őt Tinának, Tinácskának, Tinusnak, és már meg is van oldva. De mondjuk pl Kincsemnek, Kincsőkémnek is hívhatja, ha akarja. :):) Csak ne adjon neki új nevet; pl ne kezdje el kérdezés nélkül Albának, Kiarának, Jankának , Panninak, Ineznek, Olgának, Patríciának, Bíborkának, Biankának, Angélának, Mónikának, stb. becézni. Szal önkényesen ne adjon neki nevet; pl Kincsőkémnek bárkit lehet szólítani (tudom, hogy van olyan név is konkrétan, hogy Kincső, de szal szerintem ez a név, így, hogy ,,Kincsőkém", mindenkinek mehet. Meg pl a ,,kicsi csillagom", de mondjuk olyanból, pláne egy dédinek több is lehet, szal javaslom inkább hívja Tinácskának, az is a nevéből van képezve, mégsem kapcsolja talán annyira a Krisztiánhoz.

2022. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 hosszúhajú ***** válasza:
tipikus eset amikor valaki kivetíti a saját tapasztalatait másra, és ott mérgez tovább. nagyon sok férfi névnek van női párja. eszembe nem jut erről hogy fiús. pont hogy nem, hiszen a párja nem a becézése. a királynő is fiús, mert a király a párja? jézus milyen logika. a nagymamád is fiús, mert a nagypapa a párja. szerintem összekeveri a két fogalmat hogy becenév, vagy párnév.
2022. okt. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg pont a Krisztiánról jut az eszembe, hogy kicsit nőies pont a Krisztina miatt.
2022. okt. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!