Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a gyerekkorból hozott, nagyon rossz nevelési formákat?

Figyelt kérdés
Van egy tündéri 2 éves lányom, aki a mindenem, elmondhatatlanul büszke vagyok rá, de persze nála is előjön a dac, "hiszti", "nem akarom" időről időre, néha nagyon durván is, amit egyszerűen nem tudok kezelni. Próbálom nyugodtan, sokszor sikerül is, csak az a baj, hogy én nagyon sokszor veréssel voltam "nevelve", amit nem tartok jó módszernek, megfogadtam, hogy én nem így fogom csinálni, de mégis előfordult eddig kb 5-6x, hogy kapott egy pofont, vagy popsijára ráütöttem pl mikor próbálom tisztába tenni, csupa kaki, de visít, üvölt, rugdos, fordul át. Szerencsére ritka az ilyen, de hát pici gyerek, feszegeti a határokat. Tudom, hogy nyugodt, következetes neveléssel sokkal jobb gyereket/embert lehet nevelni, nagyon szeretném így nevelni és elmondani nem tudom mennyire gyűlölöm magam, mikor megütöm, de egyszerűen "ez van az ezköztáramban", nem láttam mást, nem tudom, hogy kell gyakorlatban, csak elméletben. Nem akarom menteni magam, tudom, hogy nem szabadna ezt csinálni, még kiabálni sem, de mégis van az a pont, pl több átvirrasztott éjszaka után, ingerülten, fáradtan, amikor kiabálok, vagy elborul az agyam és a pillanat töredéke alatt ütök, és már meg is bántam, utálom magam miatta. LE AKAROM EZT KÜZDENI, letenni ezeket a gyerekkorból kapott rossz berögződéseket teljesen. De hogyan?
2022. okt. 12. 01:37
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Én nem tudnám ezt letenni, sajnos van, hogy a kutyáimat is megütöm, ha rosszak. A saját gyerekemet nem akarom megütni, itt van a szemem előtt, hogy ha nekiállna hisztizni, kékre-zöldre verném, ahogy engem is vertek. Na ezért sincs gyerekem. Nem mindenki való szülőnek.
2022. okt. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minket is agyba főbe vert az apám.Ami miatt igazábol csak én beszélek vele,padig vagyunk négyen.Az ő nevelése miatt lettem én is egy kiegyensúlyozatlan,idegbeteg idiota.DE!Minden egyes nap küzdök ellene.A verés és a rácsapás közt van különbség.Mondjuk az arcát soha nem csapnám meg és a fejét sem.Nekem van egy 21 éves fiam és egy majdnem 3 éves lányom.Már értelmes,sok mindent meg tudok vele beszélni.És hidd el sokszor többre is megyek vele,és még csak szarul sem érzem magam.Volt h.én is a seggére csaptam,rajta volt a pelus,de nekem két nap lelkifurdolásom volt.Inkább a következetes nevelés legyen nálad is.Pl.ha rossz ,el veszel egy játékot és mondod neki,hogy ha jó leszel vissza kapod.Egyébként ha éppen nem csinál rosszat,az is nagyon fontos,hogy sokat kell dicsérni.Milyen ügyes vagy ,stb.
2022. okt. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakember, ezeket hivjak generacios trqumaknak/mintaknak.

Es en igy ismeretlenul is buszke vagyok rad, hogy nem akarod tovabvinni ezeket a mintakat.


Beszelj ugy, hogy erdekelje kèk könyv ès pozitìv fegyelmezès könyv.

2022. okt. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

#2 Pl.ha rossz ,el veszel egy játékot és mondod neki,hogy ha jó leszel vissza


Ez zsarolas es hosszu tavon semmire sem mesz vele.

2022. okt. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Fordulj segítségért. A férjed mit szól ehhez? Szerintem nem mentesít, hogy tisztában vagy vele mit okozol, hisz magadon is látod mégis megteszed. A “nem szeretném, de/csak..stb” akkor nyer igazolást, ha komoly segítséget kérsz..és az nem a gyakori kérdések..
2022. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz, traumák feldolgozására szakosodott segítőkhöz, csoportokhoz fordulj.
2022. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálam/velem is. 2.5 éves múlt, minden nap megy a harc vele és saját magammal.

Én is folyton küzdök a megbánással és utálom magam. Próbálom magamnak folyamatosan mondani, hogy nem szabad, és csak rosszat teszek vele a kapcsolatunknak.

Plusz ha érzem, hogy feszült vagyok, bekapok Sedacur Fortet. Néha segít, néha nem :(

2022. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cubina ***** válasza:

A verés és a fenékre ütés/pofon nem ugyanaz.

Engem is sz@rrá vertek gyerekkoromban, és megfogadtam hogy sose fogom verni a gyerekemet.


De amikor lehülyézett engem, és belémrúgott, bizony kapott egy pofont, vagy a fenekére egy nagyot.

Vagy amikor lerántotta valamivel a drága smink készletet és összekente vele a konyhát, akkor is elvertem a fenekét.

Sokszor mondta hogy gyűlöl engem, és bárcsak ne én lennék az anyukája, azért is kapott. Ezt úgy mondta, hogy szeretettel de enyhe szigorral neveltem, és csak akkor kapott a fenekére, vagy egy pofont, amikor ok nélkül oyat mondott. Meg tudom számolni, hogy hányszor volt ilyen.

Igenis kell ez a gyerekeknek, mert csak így fogják megtanulni, hogy mit lehet és mit nem.

Később meg, amikor olyat mondott és pofon akartam vágni, szaladt előlem az asztal körül, meg eltűnt valahol. Aztán mire előkerült, addigra a mérgem is elillant. :)


Attól lehet örökké lelkibeteg valaki, ha ok nélkül állandóan ütötték-rúgdosták-verték, de attól nem, hogy okkal kapott egy-két pofont vagy seggreütést.

Amikor én voltam gyerek, minden osztálytársam, barátom kapott otthon időnként, mégis normális felnőttek lettek.


Hidd el, hogy nincs olyan anya/apa, aki sose üti meg a gyerekét.

2022. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!