Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szélcsőt csak akkor használj...

A szélcsőt csak akkor használjátok, ha konkrétan fáj a hasa a babának, vagy attól függetlenül is?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de egy ismerősöm minden szoptatás után használja, ha kell, ha nem. Az szerintem túlzás.
2022. okt. 14. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen kihagytam.


Azt mondták csak végső esetben használjuk..


Megoldottuk tornával, cseresznyemag párnával

Sok ringatással, probiotikummal.


Valahogy nekem ez durva beavatkozás.

Annál később tanulja meg maga az önnálló pukizást szerintem.


Nem vagyok kúp stb ellen.. de ezt tenyleg caak végső esetben ( volt itthon szélcsövünk)

2022. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

1x sem hasznaltunk szélcsövet. Nem is láttam még olyat. Persze tudom, hogy létezik.


Tornáztattuk, hajszárítóztuk a hasát (ügyelve a biztonságra persze, ruhában), ringattuk, figyeltünk, hogy kakiljon 4 naponta maximum (ezt a gyerekorvos kötötte a lelkünkre), adtuk a cseppeket és a Laevolacot.


Így éltük túl a hasfájást.


Kedvence volt a hasfájós lajhár póz, mikor az apja a karján hason végigfektette úgy,hogy keze-lába lógott a gyereknek. És a hajszárító. Rengeteget segített.

2022. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Na számomra ez az a dolog amit soha, semmilyen körülmények közt nem használtam volna...
2022. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Eleinte használtuk amikor semmi más nem segített, de igyekeztem minél kevesebbet.

Nekem aztán mondhatta volna bárki, hogy tartsak neki pocakmasszázst hajnal 3kor a panelban félig alva amikor ordít… :D

Aztán kaptunk egy jófajta elektromos hintát és varázsütésre megoldotta az a hasfájást. Amint húzta a lábát beletettem, 3 percen belül meg is volt a kaki :)

Amúgy ennek van napi limitje, hogy mennyit lehet használni és indokolatlanul szerintem nem szabad.

2022. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Szomszédban a kislány annyi idős mint a fiam. 3.5éves.

Hasfájós volt. Az anyja szélcsövezte ha kellett ha nem. Ha csak nyekkent egyet a gyerek már ment a szélcső neki.

Ezzel azt érte el, 2.5éves koráug csak úgy tudott kakilni a gyerek, ha feldugdosta neki. Kellett az inger, különben képes volt 1 hétig is visszatartani.

2022. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2


Mi puma lóg a fánnak ismertük


1.

2022. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6! Az is jó elnevezés :)
2022. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Sosem használtuk, nem is mertem volna
2022. okt. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Az első babánál mi is meg tudtuk oldani tornával ringatással a hasfájást, de a második babát már a kórházban is szélcsövezni kellett, egyáltalán nem tudott magától kakilni. Itthon sem szerettem volna használni, de muszáj volt, máskülönben végig üvöltötte a napot, éjszakát, rengeteget erőlködött és csak szenvedett. Mi csak akkor használjuk, amikor tényleg szükséges, amikor látjuk hogy szenved plusz esténként, hogy nyugodtan tudjon aludni pocakfájás nélkül.
2023. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!