Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki szülés utáni depresszióban szenved/szenvedett?

Figyelt kérdés

Mitől alakult ki?

Mik voltak a jellemzői?

Meddig tartott?

Mennyire befolyásolta a kapcsolatotokat a Babával s másokkal?

Voltak jelei a terhesség alatt is, hogy valami nincs rendben?

Hogyan sikerült túljutni rajta?

Valaki Írna nekem erről a témáról tapasztalatokat?


2010. szept. 27. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pont 3 hete szültem. A 3-dik nap éjszakáján kezdődött, elkezdtem bőgni, és azt hittem, nem tudom abbahagyni. Majd ez többször előfordult. Hiányzott nagyon a hasam, vagyis a terhesség, mert akkor mindenki velem foglalkozott, valakinek éreztem magam, most pedig csak egy üresség volt. Mikor hazajöttünk itthon is sokat sírdogáltam. Ezt még tetéztem, hogy a gátsebem hihetetlen módon fájt, a gyerekhez pedig sokszor fel kellett kelnem. Volt, hogy már menni alig bírtam. Vagy a depi miatt, vagy más is hozzájárult, de nincs tejem. Most már sokkal jobb, de még van, hogy napközben ha itt olvasok valami terhességgel, szüléssel kapcsolatos kérdést sírhatnékom támad. Terhességem alatt sokat veszekedtem a Párommal, mert neki munkahelyi problémái voltak. Az anyósom le se szar, nem örül a gyereknek, nem is nézte még meg, és nem is kíváncsi rá. Szüleim nem élnek, segítségem nincs. Ezek is szerintem mind még rátettek egy lapáttal erre. Nem mondom, hogy túljutottam rajta, de már sokkal jobb. Vágytam arra, érdeklődjenek az ismerősök irántunk, de ha hívtak nem volt kedvem velük beszélni. Remélem nálad nem alakul ki, mert nagyon nehéz...
2010. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt,legalábbis szerintem ez az volt.hazajöttünk és ahelyett,hogy örültem volna a babának,egyik percben nevettem és simogattam,amásik percben sírtam felette,hogy ez a gyerek már örökre a nyakamon lesz,egy pár hétig tartott,aztán hál istennek legyőztem.
2010. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem, de egy barátnőmnek szerintem az volt, bár nem volt kimondva. Próbáltam neki sokat segíteni szülés után jó pár hónapig.

Terhesség alatt semmi gond nem volt, eltekintve attól az apróságtól, hogy lányt akart, de fiú lett. Ez volt a baba első hibája. Mivel faros fiúcska volt, ezért császár lett. Ez volt a baba második hibája. Ezek után nehezen indult be a barátnőm teje, ráadásul a baba sem akart rendesen szopizni, így kellett plusz tápszer. Na ez volt a baba harmadik hibája.

Innen már egyenesen jött, hogy a barátnőm teljesen totál csőd lett, olyan csalódott volt, hogy rossz volt ránézni. Nagyon szeretett volna kislányt, természetesen megszülve, csak szoptatva, és úgy, hogy rendesen egyen a cicin, ne nyammogjon. De sajnos teljesen más lett minden.

A barátnőm olyanokat mondott depressziójában, hogy ő nem ilyen gyereket akart, ő nem is igazi anya, nem is tud szoptatni se, de még szülni se tudott rendesen, stb stb.... szóval minden rossznak elhordta saját magát és a gyerekét.

Pontosan nem emlékszem, de már jó 3-4 hónapos volt a fia, mire helyrejöttek lelkileg mindannyian. Most meg már elmúlt 1 éves a fiúcska, és abszolút szerelmesek egymásba, minden rendben náluk.

Sajnos az is rátett egy lapáttal a barátnőm depressziójára, hogy nálam minden rendben volt: lányom lett, természetesen szültem és minden oké volt a szoptatással is.

Ha valaki depresszióba kerül, nagyon fontos, hogy legyen mellette valaki, aki segít neki, akár barátnő, akár édesanya, és tuningolni kell lelkileg.

2010. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt. Hétfőn hazaengedtek a kórházból, kedden még nem volt semmi bajom, majd szerdán kezdődött. Egyszerűen a csak annyira bírtam kikászálódni az ágyból, hogy ellássam a gyereket, másnap meg már fel sem bírtam kelni. Csal aludtam volna egész álló nap!!! Iszonyú rossz érzés, mikor azt szajkózom magamba, hogy fel kel kelnem, de egyszerűen nem bírok! Hihetetlen de így van. Mondjuk nekem előzményeim is voltak, még jóval a terhességem előtt kezeltek szorongásos depresszióval. A terhességem alatt szuperül voltam. Végül is nagy szerencsém volt, mert egy hét alatt túl lettem rajta, nem is gondolták volna az orvosok...egész nap azt szajkóztam, hogy fel kell kelnem!!! Végül is a párom eréjes hozzámszólása "ébesztett fel" , mert hozzáteszem, hogy még sosem emelte fel a hangját. A legjobb amit akkor abban a helyzetben tehetek. Ami nagyon rossz, hogyha arra az egy hétre gondolok, összeszorul a gyomrom és lelkiismeret furdalásom lesz...nagyon kívánom, hogy ezt te ne éld át!!!
2010. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

29 hetes kismama vagyok, és nagyon félek, hogy kialakúl nálam... Már most kivagyok idegileg készűlve. Naponta többször is rámtör a sÍrás, egész nap bent gubbasztok a szobában, nincsenek barátaim, csak a szüleimmel beszélgetek, párommal nem nagyon értünk egyet, másfél hónapja nem is láttam a nagy távolság miatt...

Szeretem érezni hogy a Baba a pocimban van, szeretem mikor mocorog, s már előre félek, hogy hiányozni fog a pocim...

Félek a gyermekneveléstől(nemrég ettől egyáltalán nem féltem), de most mind azon jár az eszem, hogy biztos nem fog szeretni a Babám, nem fogom tudni miért sÍr.

Félek attól, hogy nem tudom majd neki kimutatni a szeretetemet...

Nagyon feszült vagyok szüleim előtt ezen a téren. Soha nem mondtam nekik, hogy szeretem őket,(másnak se mondtam a jelenlétükben), nem mutatom ki az érzelmeimet(persze sokszor elsÍrom magam ha valamiért megszólnak, de pl. nem szeretem ha látják, hogy sÍrok a párom miatt, vagy pl. soha nem láttak még őt megölelni, csókról meg nem is beszélve...) Félek majd megpuszilni előttük a Babámat, vagy pl. már most is bennem van az, hogy nem beszélgetek hozzá, pedig szeretnék...

Tele vagyok már most feszültséggel. Úgy érzem össze fogok esni...

Vidéken élek szüleimmel, bár a város nincs messze, csupán 10 km, de ritkán járok, csak amikor megyek az orvoshoz. Szeretnék kimozdúlni, de itt nincs hova. Sétálás boltig meg viszza, ennyi az egész...

Haladok a depresszió fele?...

2010. szept. 28. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!