Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik szülés utáni...

Anyukák akik szülés utáni depresszióban szenvednek-szenvedtek? Hogyan lettetek túl rajta? Ki segített és hogyan? Ha pszichiáter akkor milyen módon? Gyógyszerrel?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én jelenleg magán pszicháterhez járok szorongásos betegséggel.

Gyógyszert kaptam rá,amitől lényegesen sokkal jobban vagyok.

Mi a panaszod?

2011. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szülés óta "idegbeteg" vagyok. Nincs türelmem és rohadtul fáradt vagyok mindig. ha menni kell valahová, baromi nehezemre esik elindulni és ha nem muszáj nem is megyünk. Sétálni is csak a ház körül szoktunk. Mindenen sírok, (még most is). A házi orvos mondta, hogy menjek pszichiáterhez, mert ez szülés utáni depi.
2011. aug. 28. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor szültél? Én szülés után nagykönyvi depresszióba estem, minden klinikai tünettel, de pontosan 6 hét után hirtelen javulni kezdett a dolog,és ripsz-ropsz elmúlt. Nem mentem orvoshoz. Sajnos ha gyógyszert adnak, nagy valószínűséggel lőttek a szoptatásnak. Jól jön egy támogató családi háttér, de Nekem sajna ez sem adatott meg. Irtó nehéz volt, de túljutottam rajta. A szülés utáni depi az esetek 95%-ban magától, 6 hét után reneződik, addigra állnak be a hormonok. Kitartás! És nyugodtan írj privit, ha kicsit beszélgetnél, vagy jól jönne egy kis léleképítés.
2011. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
...
2011. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem vagyok túl rajta sajnos, pedig a lányom már 11 hónapos... és nem vagyok magamra egyáltalán büszke emiatt... :(

Tavaly október 05. óta állok orvosi kezelés alatt, főorvosnőhöz járok, ő sokat segít, persze kellettek gyógyszerek is az első perctől fogva, mivel mikor először mentem hozzá, már akkor 3 hete, hogy nem aludtam. A kórházba akart utalni, hogy ott majd altatnak, mert teljesen ki voltam merülve, nem ettem, alig ittam, alig lézengtem... De nem mentem kórházba, inkább választottam a gyógyszereket, csakhogy otthon maradhassak. Így aztán a tejemet el kellett apasztani, pedig rengeteg volt :( Ezt sem tudtam még a mai napig feldolgozni...

Szóval én még mindig benne vagyok és gyógyszerrel kezelnek mai napig. A szülés utáni depi eltarthat 1 évig, de előfordul, hogy tovább is.

2011. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4 hónapja szültem.Nekem nem múlt el.
2011. aug. 30. 16:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok!



Én is nagyon rosszul éreztem magam s mindenen csak sírtam.Azt hittem megörülök s kórházba kerülök,de a gyógyszert már 1 hét után éreztem,hogy hatot.Kaptam mellé nyugtatót,de csak fél szemet vettem be,mivel elég jól kihúztam vele a napot.Így 6 nap után elhagytam.Talán a bezártság okozza s,hogy fáradt vagy!De,ha felkeresel egy pszichátert az tényleg helyre hoz.Van még tejed?Mert,ha van,akkor nem szabad ilyen gyógyszereket szedni.

2011. aug. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!