Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz szülőnek lenni?

Mennyire nehéz szülőnek lenni?

Figyelt kérdés

Enyhén tartok tőle, valamint összehasonlítási alapom sincs. Bár nem is hiszem, hogy bármivel össze lehetne hasonlítani. TALÁN kicsit a kölyökkutyákkal…


Eddig csupán kutyákat neveltem. Arra lennék kiváncsi, hogy ahhoz képest milyen.

Volt olyan ismerősöm aki azt mondta, egy kiskutyával nehezebb mint egy csecsemővel, mert például a csecsemő ott marad ahova leteszed, a kutya nem. A csecsemő nem rágja szét a kanapéd, a kiskutya igen, ha nem figyelsz. Valamint könyebb a kommunikáció egy felnőtt és egy kisember között, mert a fajunk megegyezik és ezért hasonlóan fog fel jeleket es ingereket az agyunk.


Szülők, mit gondoltok?



2022. nov. 8. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Azt mondom 1000x inkább egy kutya!

Nekünk 9 éve nem sikerül egy nyelvet beszélni a nagyobbal, az meg, hogy ott marad ahová teszed sajnos nagyon rövid ideig tart :S

Lehet, hogy a kanapét nem rágja szét, de minden mást igen...

2022. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Jót röhögtem :D


Egy kutya nem igényel állandó figyelmet, egy gyerek igen.

2022. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan lovan van, persze némi hasonlóság van, de elenyésző. A lóval ha épp nincs időm foglalkozni, akkor egy napot kibír nélkülem (bértartásban van) de ha kutyáról van otthoni lóról beszélünk akkor a minimum létszükségletük - etetés, séta- azért közel sem annyi idő, mint a csecsemő minimum létszükséglete, ami azért az elején 24 óra anya közelében/nap.

Ami mondjuk hasonló, hogy itt is, ott is következetesnek és türelmesnek kell lenned, de én itt mondjuk meghúznám a vonalat.

Az újszülött még egy pár hónapig ott marad, ahova rakod, viszont jelzi, hogy kellesz neki.

Oké hogy közös a nyelv, viszont egy jó darabig nem tudnak beszélni, gondolkozhatsz h azért sír mert fázik, melege van, éhes, fáradt, unatkozik, fáj valami...

Szóval szerintem nem összehasonítható :)


Szülőnek lenni csodálatos, de nagyon nehéz is egyszerre. Nekem gyakran azon járnak a gondolataim, hogy jól csinálom e.

2022. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyelj.

Lett egy havanese kiskutyánk.

Olyan mint egy 2 éves gyerek, állandóan követ, nem tudsz pisilni se tőle, együtt kell fürödni vele (mármint a fürdőben van) állandóan sír, nem lehet semmit enni tőle mert ott van a szadban.

Nem is tudom melyikkel könnyebb, de komolyan mondom 😂

Aki kíváncsi milyen egy szepas gyerek vegyen bichon havanese kutyát 😅😅

2022. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Az első év babával összehasonlíthatatlanul jobban igénybe vesz, mint egy kölyök kutya, hiszen minden életfunkciójában rád szorul... De ez az idő elmegy, és megvan a szépsége is, aki gyereket szeretne, végigcsinálja.

Később talán nincs akkora különbség egy EXTRÉM odaadó állattartó és egy szülő által ráfordított időben, de a gyerek mindig nagyobb felelősség lesz. Például nem hagyhatod otthon egyedül. :D

2022. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáinkkal könnyebb, szófogadóbbak pedig van 4.

A gyerekkel nehezebb de nem adnám semmiért.

Azért ne hasonlítsd össze a kettőt 😄

Azt hittem a dackorszak a legnehezebb. Rájöttem, hogy az iskolás kor még nehezebb, pláne ha nem együttműködő. Aztán azt mondják később még nehezebb lesz.

2022. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4-es:


Terrierem van én tudom. A legnehezebben tanítható kutyák.

Yorki. Már lassan két éves, de a mai napig ezt csinálja.

Nem vagyok kezdő kutyatartó és eddig csak ilyen fajta kutyám volt, szóval tud parancsra ülni, enni, futni, ugrani, a kutyapelenkára pisil 3 hónapos kora óta, a sétálás sem volt soha probléma, DE…

A hátamra ugrik, lépcsőnek használ, belemászik a számba, nyalja a fülem, az orrom, leveszi rólam a zoknit, ha nem figyelek rá amikor úgy kívánja magas C hangon sipít. Ha leülök a wc-re belemászik a gatyámba, csak a testével hozzámérve tud aludni. Válogatós, ha nem tetszik neki a kaja puffog és fogja magát belepisil a tálba! Ha nem kap más fajtát inkább napokig nem eszik. Bűntudatból éjfélkor főzök neki lazacot. Érzelmileg befolyásol, bosszút áll dolgokért, sztrájkol, én nem is tudtam, hogy ilyen létezik. Ettől még ugyanúgy szeretem.

Hasonló érzés lehet szülőnek lenni. Ezért is gondolkodtam el rajta, hogy talán egy gyereknél két év alatt több minden változik. Remélem… 😂

2022. nov. 8. 16:42
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a világ legförtelmesebb dolga lehet, hacsak nincs eszeveszett mázlid és nem születik egy jó fej, nyugodt gyereked, amire az esély kb. 1:10000000000000
2022. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Valóban nem fogja szétrágni a kanapéd ezt biztosra veheted! :D

Viccet félretéve… Összehasonlíthatatlan a kettő. Sőt igazából semmivel nem összehasonlítható. A leteszem és ott marad időszak az nagyon rövid és nem minden csecsemőnél működik. A könnyű kommunikációra is több évet várni kell.

2022. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hajjajj… azért ez ég és föld. Amennyi idő alatt egy kutya nagyjából teljesen megtanul viselkedni élete végéig, a gyerek pont annyit van egyhelyben, aztán onnantól kb élete végéig csak megy, szalad, mászik, rombol, visszabeszél, dacol, igényei vannak amik nem biztos hogy egyeznek a pénztárcáddal, főleg nem ha MOST kell :D

És akárhonnan is nézzük elveket most mellőzve, (megjegyzendő nekem van kutya is, gyerek is) nagyon durva amikor tudatosul, hogy a gyereket bizony nem tudod visszaadni, ha 2 hét múlva rájössz, hogy talán annyira

mégsem volt jó ötlet.

Én a kutyámmal pl óriásikat aludtam, a gyerekem 5 hónapos és kb óránként kel éjszaka, napközben meg alszik 3x20 percet :’)

De hát így szép az élet a kettővel együtt :D

2022. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!