Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem lettem...

Mit csináljak, ha nem lettem jó anya?

Figyelt kérdés

4 éves ovisom van és sajnos nem olyan anya lettem, mint hittem, hogy leszek, sőt, rosszabb

Nem kézműveskedek vele, nem nagyon tudok vele játszani, nem nagyon foglalkozok vele annyit és amennyit kellene, nem bírom hogy csomó mindent fellök, kiborít

Én nem ilyen anya akartam lenni, azt hittem normális leszek

Más is van így vele? Bűntudatom van mikor ránézek is


2022. nov. 11. 22:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Én azt szégyellem,hogy nem tudok főzni és mivel a seggemben van az 1 éves gyerek szalad q ház. Úgy érzem egy jó anyának tudnia kéne főzni és takarítani,ehelyett örülök ha tudok fürödni, aludni. Szar anyának érzem magam. Van hogy beteszem a babát a babakarámba, befekszem mellé és "alszom" míg megy a bogyó és babóca. Tudom pattannom kéne reggelit csinálni,de leragad q szemem.
2022. nov. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
9: egy gyereknek a közös játék a minőségi együtt töltött idő...
2022. nov. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy a kézműveskedés, játék, akkor csináljatok kinti dolgokat, vagy olyat, amit te is szeretsz. Bármit, amit közösen tudtok csinálni.
2022. nov. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is kemény vagyok magammal, nekem 2 van. Nah, hát nálam szarabb anyát...! Kééézműveskedés? Már jó napon van, ha egyszer se kiabáltam! :( 9 éve ostorozom magam, és mindig a férjem világít rá arra, mennyi mindent jól csinálok, menynire odateszem magam és hogy csak a fejemben van az a sok rossz, amit amúgy magamról gondolok. :( De én belül akkor is rossznak élem meg, és évek óta minden héten egyszer eszembe jut, hogy ennél jobbat érdemelnének. Nem látom reálisan, ezt kapom kívülről. De ettől még nem látom, amit ők látnak. Az eszem mondja, hogy amiket teszek, azok jók, és hogy a sok apró kicsi rossz mellett ezek nyomnak a latba, de én csak a rosszakat érzem belül. Messze nem vagyok olyan, mint amilyen lenni akartam. :(
2022. nov. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

ėn nem egyszer kiabáltam 20 év alatt ės 3 gyerek melett,volt idő hogy kreativkodtam ,esti mesėt olvastam fiaimnak,de ezek elkoptak kirándulni mentünk amig ők nagyobbak nem lettek fiuk,most lányomal jårunk kirándulni utazni,meg sütit sütünk ,és sokat beszėlgetünk ilyenkor .

de bár szigoru vagyok néhány dologban gyerekeim még is szeretnek ės ezt mindig el is mondják.

ja és hiba nėlküli szülö csak mesében létezik.

2022. nov. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem marha kevés olyan anya van aki olyan lett amilyennek még gyerek nélkül képzeljük magunkat.

Olyan könnyű elképzelni hogy együtt csináltok ezt azt... elképzelni egy pillanat, de megélni hogy 0-24-ben téged akar (most nyilván első sorban a kisebbekre gondolok), és hogy napjában úgy 50x kell ugyanazt játszani, hát ezzel nekem is tele a nem létezőm... 4 éves az enyem is, de nem hagy békén 5 percre sem. Baromi fárasztó. És isteni érzékkel táncol az idegeimen. Amit változó türelemmel kezelek.

2022. nov. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%

És ő mit mond?

Mit szeretne veled csinálni?

Én a 4 éveseimtől megkérdeztem anyának miben kéne változnia és persze azt is hogy őknekik miben kéne. Felsoroltuk hogy miben vagyunk rosszak és jók. Mi legyen a közös program vagyhogy anya mikor akar egyedül lenni stb...

Kb havonta kétszer beszéltünk erről és arról is hogy mit nem sikerült megvalosítanunk.

És együtt örültünk vagy bosszankodtunk.

Előtte én is rossznak éreztem magam, de amúgy kiderült nincs annyi hibám mint amit gondoltam.

2022. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!