Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt egy anya?...

Miért csinálja ezt egy anya? Miért akar eltántorítani?

Figyelt kérdés

Van egy nő a társaságunkban, aki amióta tudja, hogy babát várunk állandóan bombáz a hülye megjegyzéseivel. Elmesél egy-egy nehezebb időszakot a terhességéből, vagy a kisfia életéből és hozzáteszi, hogy "biztos felkészültél te erre?" "biztos ez kell neked?" "végre nem egyedül szenvedek majd", "kösd fel a gatyát, ha boldogulni akarsz".

Nekem ez olyan lehúzó, degradáló. Mintha csak rossz dologgal járna egy gyerek... Egy éve vártuk a babánkat, szeretnénk boldogan megélni és várni. Ezt a lehúzó hozzáállást nem tudom elviselni.

Tudom, hogy nem lesz minden rózsaszín habcsókos leányálom, de annyira vártuk... Megoldunk majd mindent. Miért kell ezt csinálni? Mintha csak ő lenne erre képes...

Ti mit szólnátok ehhez? Volt ilyen a környezetetekben?


2021. okt. 23. 09:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Megkeseredett. Bármi örömödet mesélnéd el neki, ő megpróbálna lehúzni.


Nekem is volt ilyen kolléganőm. Esküvő előtt közölte, hogy azért nem fog ártani időben jó válóperes ügyvéd után nézni. Meg úgyis meg fog csalni stb.

Terhességnél a terhességgel való kínok. Szülés kötelezettével a szülés komplikációi.

Én sajnáltam szegényt, borzasztó lehet ilyen gondolatokkal élni.


Te örülj továbbra is a jó dolgoknak, mert a sok rossz között is bőven akad jó is.


Jó babavárást.

2021. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Mintha en irtam volna ezt a kerdest 2 eve 😂 Baratnom ugyanezt nyomta nekem. Teny hogy vannak nehezebb napok de ahogy irtad te is rakeszultel. Annyit mondhatok hogy a fele se igazolodott be annak amikkel riogatott ugyhogy nyugi, boldog babavarast 😉
2021. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
El akarja venni az örömödet. Az ilyen ember b@szódjon meg!
2021. okt. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Azért csinálja, mert mindenkinek más a megélése. Valószínű ő csalódott az anyaságban, nem azt kapta tőle amit várt. Azt hogy ezt ilyen formában közli veled, az nem túl intelligens, de ettől még az érzései validak. Ő szívásnak éli meg, pedig gondolom ő se így akarta. Valószínű magát látja benned, ahogy ő is ilyen szép reményekkel indult neki, aztán jött a cudar valóság. De azt meg senki nem mondja, hogy te is ugyanazt fogod megélni belőle.
2021. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Van akinek bejön az anyaság és van aki tönkreteszi vele az egész életét - csak hát aki az utóbbi csoportba tartozik az ne merjen megszólalni, mert meglincselik...

Én próbálok mindenkit lebeszélni róla, pedig van olyan gyerekem, akivel tényleg könnyű, de ott a másik, aki miatt azt is bánom, hogy én megszülettem.

Mivel terhes vagy neked már úgyis mindegy, ne találkozz vele aztán probléma megoldva

2021. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Van egy embertípus aki mindig mindenben a negatívumot látja és mindentől el akarja venni a kedvedet. Ha házba költözöl akkor “jajj mennyi gondod lesz a kertel”, ha autót veszel akkor “jajj milyen sok lesz fentartani”, ha nyaralni mész a tengerhez akkor “jajj le fogsz égni a napon, meg csípnek a medúzák” Stb.

Te nézd inkább a dolgok jó oldalát. Az esetleges nehézségek ellenére is, ez lesz a legjobb dolog az életedben.

2021. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Anyósom másnap amint elmondtuk neki felhívott, és elmesélte a létező összes rémtörténetét a halva szüléstől kezdve mindent ami valaha érte a páromat és a nővérét és hogy ez mennyire nehéz dolog, majd jött a következő ami ilyenkor szokott; mikor lesz testvére? 5 hetes voltam még csak, doki se látott!!!! (azért mondtuk el ilyen korán, mert tudtuk, hogy a papa már nem fog tovább élni 1-2 hétnél és szerettük volna ha úgy megy el, hogy tudja) esett le az állam, hogy gyakorlatilag még ez a gyerek sincs sehol, rizikófaktor a köbön, de már a következőt kérdezi… Közöltem, hogy ha nem ikrek akkor soha.

Mások szerencsére nem jöttek nekem ezekkel a fantasztikus sztorikkal, de az ismerősi/családi/baráti körben folyamatában sem voltak nagyon ijesztő dolgok.

2021. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
És van az az embertípus, aki ilyen emberekkel tölti az idejét, majd a hátuk mögött siránkozik.
2021. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Mert legalább őszinte, nem azt adja elő, hogy jaj de csudijó lesz. Mert nem az lesz. Onnantól hogy kijött és ott lesznek varrataid jön egy tömény sz*pás éveken át, hát tényleg kösd fel a gatyád, ezerszer rosszabb lesz mint hiszed.
2021. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

A 9-es a példa arra, amit a 4-es és 5-ös mondott: mindenki mashogy éli meg. Nekem pl egy 3 és egy 6,5 éves gyerekem van, és soha nem éreztem azt at

Z elmúlt 6,5 évben, hogy tömény szopás lenne az egész. Nyilván vannak olyan napok, amikor én fáradtabb, nyűgösebb vagyok, ők meg épp extrán pörögnek és hisztiznek. Az nem túl szerencsés kombó 😅 de én pl. az egészet tök pozitívan élem meg, ezek szerint ő meg szopásnak.

Az említett ismerősöd is valszeg szopásnak érzi, mondjuk a jelleméről sok mindent elárul, hogy úgy érzi, ezt mindenképpen rá kell zúdítania egy, a babáját boldogan váró kismamára. Én minimalizálnám vele a kommunikációt.

2021. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!