Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvédelmi támogatással...

Gyermekvédelmi támogatással kapcsolatban tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

A bátyámékról lenne szó. Van egy 5 éves kislányuk, a bátyám rengeteget dolgozik, ami épp elegendő a lakáshitelre, a sógornőm -közalkalmazott- fizetése a megélhetést is alig fedezi. Van egy kocsi törlesztőjük (régi kicsike autó). A keresetből alig élnek meg, köszönhetően a folyamatosan növekvő lakástörlesztőnek.

Én segítem őket, főleg a keresztlányomat, amiben csak lehet. Ezért gondoltam a gyermekvédelmi támogatásra.

Tegnap utánanéztem, s megdöbbentem, amikor 35.000 Ft körüli összegű egy főre jutó jövedelemhez kötik.

Hihetetlen, mert az elmúlt időben sok olyan családot láttam, akiknek jár ez a támogatás, de egyáltalán nem úgy néznek ki, mint akik valóba rászorulnak! Már szó szerint bosszant, amikor az étkezésért az óvodában nem kell fizetniük, de az egész család a legújabb márkás ruhákban jár!

A bátyámék 1 éve fordultak az államhoz, akkor kaptak a kárenyhítési alapból 30.000 Ft-t.

Aki tud, segítsen nekem, hogy mennyi az a jövedelem egy 3 fős családnál, amelynél megillet támogatás! Illetve a bruttó jövedelmet, vagy a nettó jövedelmet veszik számítási alapul?


2010. szept. 29. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

3 hete adtam be a nyomtatványt és az összeghatár 37050.-(nettó)

Ezt írta rá a hölgy.Tehát ha ez alatt van/fő a jövedelmük akkor kaphatják.Kell hozzá kereseti igazolás,csp-ról hatósági bizonyítvány,születési anyakönyvi kivonat és házassági any.kiv.

2010. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Sajna valóban úgy van, ha normálisan vagy bejelentve, akkor nem vagy semmiféle támogatásra jogosult. Egyébként a nettó jövedelmet veszik figyelembe, kiegészítve a családi pótlékkal. Sajnos a bátyádék esélytelenek akármilyen támogatásra, mert mindketten dolgoznak.
2010. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Lakásfenntartási támogatást kellene igényelniük!Egy próbát megér!

2010. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A vállalkozóknak könnyen van a jövedelmük az előirt szint alatt, ezt ne felejtsd el.


Tesódék nem fogják kapni, mivel van saját autójuk (ezt el lehet adni), és viszonylag jó jövedelmük (hiszen 2 hitelt is fizetnek).


Bocs, hogy ezt kell mondanom, de az állam (és az adófizetők) nem tehet arról, hogy ők erejükön felül eladósodtak.

Sokan azért járnak gyalog és laknak albérletben, hogy ne járjanak igy, akkor őket mivel jutalmazzuk, ha a bátyád még pénzt is kap azért, amit tett?

2010. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Kedves utolsó! Mi az a lakásfenntartási támogatás? Írnál róla néhány dolgot?


Sajnos az a helyzet, hogy a sógornőm közalkalmazott, elég keveset keres. A bátyám fizikai munkás, tehát ő is keveset keres. De a kettejük fizetése és a családi pótlék kell hogy legyen 123.000 Ft körül nettó?!


Tényleg csak sírni tudnék a helyzetükön, próbálok segíteni nekik, de ha már mind a ketten dolgoznak (mert különben nem tudnának megélni), akkor már semmi nem jár.

Akkor hogy hogy az ovisok nagy részének jár a támogatás? Nagyon nem értem!

2010. szept. 29. 13:56
 6/19 anonim ***** válasza:
1.Ez egy éven át az önkormányzattól kapott összeg.mi havi 6900.-kapunk.Függ a lakás nm-től,jövedelemtől!Kérni kell a hivatalban nyomtatványt,be kell vinni közüzemi számlákat(3 hónapra visszamenőleg),jövedelem igazolásokat!
2010. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves 13:54-es!

A lakást és az autót 5 éve vették hitelre, akkor tudjuk nem ilyenek voltak a törlesztő részletek! Akkor vállalták a gyereket is, mert meg tudtak élni, még úgy is, hogy az édesanyja 2 évet volt otthon GYED-en. Nem hiszem, hogy túlvállalták volna magukat, 5 éve még senki sem gondolta volna, hogy így elszaladnak a törlesztőrészletek!

A lakás is csak egy 1,5 szobás, az autó is használt volt, mikor vették.

2 éve tart a válság, azóta is folyamatosan fizetik a rettentően megemelkedett törlesztő részleteket, s nem várnak adományt az állam részéről!

Csak annyit szeretnék tudni, hogy lehet-e valamilyen támogatást igényelni, ha már ilyen lehetetlen helyzetbe kerültek!

A bátyám nem vállalkozó, hanem egy vállalkozó alkalmazottja a bérén nem lehet változtatni, akármennyire akar is! S nem tud gyalog járni munkába, mert 5 km-re van, s reggel 6-ra jár, este 6-ig, s egész nap nehéz fizikai munkát végez (villanyszerelő)!

2010. szept. 29. 14:04
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 14:04-es, utána fogunk járni, hátha sikerülne!
2010. szept. 29. 14:05
 9/19 anonim ***** válasza:

1.

Esetleg van még egyszeri szociális segély!5-10 ezer körül adnak,nem sok de jól jön bármire:)

2010. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én arra utaltam, hogy akiket látsz, hogy jól élnek, de segélyt kapnak, azok vállalkozók. Ők meg adócsalnak, igy jövedelmük hivatalosan semmi, jogosultak a segélyekre.


És mint irtam, amig autójuk van és viszonylag magas jövedelmük (két hitelre elegendő), nem jogosultak ilyen ellátásra.

Sajnálom, nem bántásból irtam, tényszerű próbáltam maradni.

2010. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!