Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvédelmi támogatással...

Gyermekvédelmi támogatással kapcsolatban tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

A bátyámékról lenne szó. Van egy 5 éves kislányuk, a bátyám rengeteget dolgozik, ami épp elegendő a lakáshitelre, a sógornőm -közalkalmazott- fizetése a megélhetést is alig fedezi. Van egy kocsi törlesztőjük (régi kicsike autó). A keresetből alig élnek meg, köszönhetően a folyamatosan növekvő lakástörlesztőnek.

Én segítem őket, főleg a keresztlányomat, amiben csak lehet. Ezért gondoltam a gyermekvédelmi támogatásra.

Tegnap utánanéztem, s megdöbbentem, amikor 35.000 Ft körüli összegű egy főre jutó jövedelemhez kötik.

Hihetetlen, mert az elmúlt időben sok olyan családot láttam, akiknek jár ez a támogatás, de egyáltalán nem úgy néznek ki, mint akik valóba rászorulnak! Már szó szerint bosszant, amikor az étkezésért az óvodában nem kell fizetniük, de az egész család a legújabb márkás ruhákban jár!

A bátyámék 1 éve fordultak az államhoz, akkor kaptak a kárenyhítési alapból 30.000 Ft-t.

Aki tud, segítsen nekem, hogy mennyi az a jövedelem egy 3 fős családnál, amelynél megillet támogatás! Illetve a bruttó jövedelmet, vagy a nettó jövedelmet veszik számítási alapul?


2010. szept. 29. 13:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem akartál megbántani, de tényleg bosszant, mikor látom az Adidas melegítős gyereket, miközben meg rendszeres támogatást kapnak. Azok, akik dolgoznak (szinte éhbérért), azok már nem kapnak semmit. Muszáj fizetni a hitelt, különben elvesztenek mindent, amiért eddig dolgoztak! Az biztos, hogy testvérke már nem lesz:-(
2010. szept. 29. 14:18
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a szomszéd gyerekei állnak védelem alatt, CSAK márkás cuccokba járnak, de hát vállalkozó az anyuka, apuka. A ház kb. 40 millát ér, autó a nagyszülő nevén.

Tudom, miről beszélsz... Ezért is irtam, amit irtam...

2010. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy alakult az életem, hogy én is rászoruló lettem. Nálunk 57000 Ft fejenkénti jövedelem alatt lehet igényelni támogatást az önkormányzattól. Lehet kérni lakásfenntartási támogatást, 6000 Ft havonta, rendkívüli támogatást, ez 20000 Ft, és 3 havonta lehet igényelni.
2010. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Bocs, azt nem írtam, hogy nettó 57000 Ft jövedelem.
2010. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, utána fogok nézni a helyi önkormányzatnál milyen lehetőségek vannak!
2010. szept. 29. 16:56
 16/19 anonim ***** válasza:

Már az "gond", ha van saját tulajdon.

A kocsi luxus. Miért fizetné az önkormányzat annak a törlesztőrészletét vagy a lakásét?


Vannak sokkal-sokkal rosszabb helyzetben élők is.

Ez tény, nem a véleményem.

2010. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy ha valaki nehéz helyzetbe kerül, akkor nagyon nem szereti látni, hogy mások elvileg nehezebb helyzetben látszatra jobban élnek. De azért maradjunk a tényeknél. Az én fiam is kap rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, ami mondjuk konkrétan annyit jelent, hogy nem kell a bölcsiben az ebédért fizetni. Pénzt nem adnak, csak nekem nem kell fizetni. Lehet, hogy ránk is azt mondaná valaki, hogy mi nem is élünk annyira sz*rul, miért jár ez nekünk. Hát pl. azért, mert egyedül nevelem a fiam, igen kevés pénzből, albérletben lakunk, az meg csak álom, hogy valamikor autónk legyen. Jelenleg ott tartok, hogy jövő hét hétfőig van 1500 forintom.

De ha valaki ránk néz, akkor nem azt fogja mondani, hogy "szegény csórikáim", mert attól még, hogy nincs sok pénzünk, nem kell úgy kinéznünk, mint a kukatúróknak. Általában csinos vagyok, ki vagyok sminkelve, van jópár ruhám nekem is, a fiamnak is, amiket vagy turiztam (és baromi jól néznek ki), vagy ajándékba kaptuk, vagy csere-beréltem őket ismerősökkel. Szóval nem lehet pusztán a külsőségekből megítélni az embert. Én komolyan örülnék neki, ha legalább úgy élhetnénk, mint a kérdező rokonai. Ha legalább két kereső lenne a családban... Akkor boldogan lemondanék arról, hogy az önkormányzat fizesse ki a fiam ebédjét.


De persze azokról nekem is meg van a véleményem, akik nem szorulnak rá, a saját vállalkozásukkal kaszálnak annyit, amennyiből jól megélnek, mégis igényelnek minden félét, mert olyan alacsony bérre jelentik be magukat. De ők majd úgyis megszívják nyugdíjkor, mert az ilyen alacsony bérnek a nyugdíja is alacsony.

2010. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Megértelek, nagyon nehéz egyedül nevelni a gyereket! Két fiam van, s emellett gyakran segítjük a keresztlányomat, aki mindemellett tejcukor érzékeny is. S hiába dolgozik mindkét szülő, nagyon szűkösen élnek meg.

Amivel csak lehet, támogatom a keresztlányomat, mindig megkérdezem, mire van éppen szüksége, de nekik is kellemetlen folyamatosan kérni. Új ruhát nem is igen kap a kislány, örökölt ruhái vannak, illetve a turiból, mert én is rendszeresen járok oda! S valóban, nagyon jó ruhadarabokat lehet kifogni, amelyeket viselve senki sem gondolná, hogy e az ember alig él meg!

S igaz az is, hogy attól, hogy valaki nem tehetős, nem kell koszosnak lennie, mert én azt vallom, legyen valaki szegény, de a ruházata legyen mindig tiszta!

2010. szept. 30. 12:36
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha tejcukorérzékeny, magasabb családi és közgyógy jár neki.
2010. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!