Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan a fiatal...

Miért nézik le sokan a fiatal kismamákat? Fiatal kismamák ti hogyan léptetek túl a sok negatív emberen? Hogyan viseltetek és kezeltétek?

Figyelt kérdés
20 évesen szültem. A kisfiam most 5 hetes. Mindenünk megvan, a férjem dolgozik egyedül, megtud nekünk mindent adni amire szükségünk van. Saját házba született a pici. Mind a ketten tanultak vagyunk (megvan az érettségi és van szakma). Egészséges életet biztosítunk a picinek. Egész nap vele foglalkozok (persze amikor igényli és nem alszik), ő az én életem értelme. A férjemmel jó a viszonyunk, ő is imádja a babucinkat. Viszont nagyon sok szomszéd lenéző velem, megszólnak. Rendszeresen hallgatom, hogy a férjem megcsal, elhagy, fiatal vagyok anyának, nem vagyok jó anya. Ezek miatt teljesen úgy érzem, rosszul csinálom, rossz anya vagyok. Gyerekes dolog, hogy adok mások véleményére, tudom… Nem nagyon tudom kezelni a helyzetet, amikor rosszakat mondanak általában csak nyelek egyet és görcsösen menekülök szinte. Viszont mivel sose állok bele ezekbe a helyzetekbe az emberek azt hiszik ez így oké, sőt még ezért is kapom az ívet… Pedig egyszerűen csak fáradt vagyok vitatkozni. Ti hogyan reagáltátok le ? Nálatok is volt ilyen? Normális, hogy elbizonytalanodtam?
2022. nov. 19. 03:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%

Mind a ketten tanultak vagyunk (megvan az érettségi és van szakma).


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2022. nov. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Egyelek meg de jó troll kérdés. Gondolom reakció a válaszokra most sem lesz, ahogy szoktad.
2022. nov. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt parasztság szemtől szembe leszólni a másikat akkor is ha igazuk van( passz hogy itt kinek van igaza). Másrészt most csak friss anyuka vagy és fáradt, amíg nem pihened ki magad addig a férjed védjen meg helyetted is. VISZONT:

én is úgy gondolom fiatalon szültél hisz 19 évesen lettél terhes, kétlem hogy egy napot is dolgoztál volna a szakmádban, ami gyes gyed terén nem túl előnyös, de persze ez nem probléma ha idővel elmész dolgozni és így lesz valami majd az önéletrajzodon plusz lesz így később nyugdíjad.


Ettől függetlenül paraszt szonszédaid vannak és mivel nem volt gyerekszobájuk te se fogd vissza magad.

2022. nov. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%
Igazuk van, csak udvariatlanul fejezik ki. De ahol érettségi után teherbe esni rutin, az érettségi már tanultságot feltételez, ott a környezet általános szintje is igen alacsony lehet, így intelligens kommunikációt elvárni a putriban szerintem nem lehet.
2022. nov. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
24%
1-es, fizetéskor legyen ilyen vigyori a pofád, amikor a szakmunkás kétszer annyit kap, mint te. :DDD
2022. nov. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
58%
Igazuk van, a semmire szültél nulla tapasztalattal, a férjed pénzére… Az érettségi és szakma nem a tapasztalat jele. Én 23 éves vagyok, 33 hetes, diplomával, most vettünk lakást és dolgozom, nekem senki nem szól egy rossz szót se. Nem is a férjem tart el minket… talán ez az oka. Ha a férjed megpattan, vagy ne adj isten bármi baja lesz ami miatt akár csak fél évig nem tud dolgozni, te ott állsz majd pucér seggel egy babával, vagy mentek a szülők nyakára. Ez aztán felelősségteljes gyerekvállalás….
2022. nov. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb esetben ilyenkor inkább az élettapasztalat hiànya, ami gondot okoz. Az a fajta tapasztalat, amit fiatal nőként kapsz a munka világában, a nagy betűs életben. Ma már sokkal később érnek a fiatalok. Régen is szültek még ennél fiatalabban is, na de akkor egy 17 éves làny már nő volt, akit felnőttként kezeltek, tudott háztartást vezetni, úgy volt nevelve, hogy pl ilyen kérdés fel sem merült volna benne hiszen tökéletesen ki tudott volna állni magáért és a gyermekéért. A mostani 20 évesek már nem így lettek nevelve. Ez nem jelenti, hogy te nem lehetsz az üdítő kivétel. Ismerek én is csodás fiatal anyákat, de sajnos ez a ritkább eset.
2022. nov. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan érdekelne, hogy ehhez hol kell lakni? Normális helyen nem szólogatnak be, ráadásul többen a szomszédnak, illetve a magánéletét nem mínősítgetik!

Többek között ezért lett volna jó nem a semmire szülni, a saját ház nyilván nem a tiéd, hiszen 20 évesen nem hiszem, hogy komoly pénzt tudtál megtakarítani, talán a kiságyra, vagy a babakocsira lehetett elég, úgyhogy nem volt lehetőséged beleszólni, hogy hol lakj. Kiszolgáltatott helyzetben vagy és még leszel évekig, de ezt te csináltad magadnak, ráadásul egy kisbabával már nem is nagyon tudsz ugrálni. A szomszédokkal adok-kapokba nem érdemes belemenni, de elköltözni tanácsos lenne.

2022. nov. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek egyszerűen ilyenek. Ha fiatalon vállalsz gyereket, akkor azért szólnak le, ha később, akkor pedig azért. Ne foglalkozz vele, és kész. Legyetek egymással boldogok, ne törődj másokkal.Ha tudnád, hogy az idősebb kismamák mennyi megvetést kapnak….
2022. nov. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Igaz nincsen diplomám csak egy szakács szakmám, amit 18 éven tettem le az érettségi utolsó két évét pedig esti tagozaton jártam ki és azon lett meg sikeresen.

18 évesen költöztünk el ebbe a lakásba, és azóta egyértelműen dolgoztam suli mellett. Mivel mind a ketten jól kerestünk jól tudtam félretenni…. A lakás pedig az én nevemen van, úgy örököltem. Tehát nem gondolnám hogy a férjem pénzére szülök.

Emeletes házban lakunk, nem jó a környezet sajnos, idős emberek a szomszédaim.

Viszont a lakásunk egyáltalán nem putri, szépen felújított, rendben tartott lakás.

Mégis kitől vagyok kiszolgáltatott helyzetbe? A férjemtől akivel teljesen harmonikus a kapcsolatunk, akivel az életünket elkezdtük közösen építeni és aki imád és becsül engem meg a gyerekem?

2022. nov. 19. 06:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!